Kontakt

Razvoj

bOrganizacija


 

          Kup 1956/57.

              Kalendar takmičenja u
Kupu Jugoslavije promenjen je početkom 1956. godine. Završni
deo pomeren je za pola sezone i finale je umesto na kraju godine, igrano u maju.

                        Jugoslavija

Partizan - Crvena zvezda ........... 4:2
Šibenik - Proleter (Osijek) ........ 3:1
Radnički (B) - Spartak (S) ......... 4:2
Budućnost (T) - Vojvodina ........ 2:0

Partizan - Šibenik ....................... 7:0
Radnički - Budućnost (T) .......... 3:1

Partizan - Radnički (Beograd) 3:1

                           Proleter

Proleter - Vulkan (Zrenjanin) ... 2:1
Proleter - Roham (Nova Crnja) 13:0
Proleter - Železničar (Zrenjanin) 0:1


          Kup 1957/58.

                        Jugoslavija

Zagreb - Partizan ....................... 1:3
C. zvezda - Dinamo 1:1 (11m CZ)
Split - Velež ................................. 1:3
Hajduk - Vojvodina .................... 4:2

Partizan - Crvena zvezda .......... 2:3
Velež - Hajduk ............................ 3:0

Crvena zvezda - Velež ............... 4:0

                           Proleter

Proleter - ŽFK Banat (Zrenjanin) 3:0
Proleter - Unirea (Uzdin) ....... 14:0
Banat (Kikinda) - Proleter ........ 4:3


          Kup 1958/59.

                        Jugoslavija

Rijeka - Varteks .......................... 4:2
C. zvezda - Lokomotiva (Z) ....... 2:1
Partizan - Garniz. JNA Titograd 1:0
Vojvodina - Dinamo ................... 5:1

Rijeka - Crvena zvezda .............. 0:2
Partizan - Vojvodina ................... 2:1

Crvena zvezda - Partizan ........... 3.1

                    Proleter

Proleter - Radnički (Zrenjanin) 4:3
Proleter - Rusanda (Melenci).. 6:2
Proleter - Mačva (Šabac) ......... 5:2
Jedinstvo (Mladenovac)-Prol. 3:2


          Kup 1959/60.

                         Jugoslavija

Dinamo - Vojvodina ................... 2:1
Hajduk - Elektrostroj (Zagreb) 2:1
Velež - OFK Beograd ................ 2:0
Partizan - Željezničar (S) ...........2:1

Dinamo - Hajduk ....................... 2.1
Velež - Partizan ...........................2:3

Partizan - Dinamo ......................2:3

               Dinamo se plasirao u Kup pobednika evropskih kupova.

                     Proleter

Proleter - ŽFK Banat (Zrenjanin) 9:1
Rusanda (Melenci) - Proleter ...2:5
Proleter (Čoka) - Proleter ......... 2:3
Proleter - Dinamo (Pančevo) 0:1


          Kup 1960/61.

                         Jugoslavija

Vardar - Radnički (Beograd) .... 4:1
Sloboda (Tuzla) - Split ............... 1:4
Borovo - Varteks (Varaždin) ...... 0:1
Hajduk - Šibenik ......................... 4:3

Vardar - Split ................................ 5:2
Varteks - Hajduk ......................... 2:0

Vardar - Varteks .......................... 2:1

          Vardar se plasirao u Kup
pobednika evropskih kupova.


                     Proleter

Proleter - Omladinac (R. Topol.) 8:0
Omladinac (Botoš) - Proleter ... 1:5
Begej (Žitište) - Proleter ............ 1:7
Proleter - Rusanda (Melenci) ... 8:1
ŽFK Banat (Zrenjanin) - Proleter 2:5
Proleter - Bilećanin (Sečanj) ..... 5:1
TSK (Temerin) - Proleter ............ 2:5
Proleter - Spartak II (Subotica) .. 2:1
PSK (Pančevo) - Proleter ........... 2:0


          Kup 1961/62.

                         Jugoslavija

Velež - OFK Beograd ................. 0:1
Dinamo - Sarajevo ..................... 1:0
Spartak - Sloboda (Tuzla) ......... 1:0
C. zvezda - Radnički (Sombor) 2:1

OFK Beograd - Dinamo ............. 2:1
Spartak - C. zvezda ..... 3:3 (11m S)

OFK Beograd - Spartak ............. 4:1

        OFK Beograd se plasirao u Kup pobednika evropskih kupova.

                     Proleter

ŽFK Banat (Zrenjanin) - Proleter 2:1


     Kup Sreza Zrenjanin

          Proleter je i dalje počinjao
Kup u okviru zrenjaninskog saveza iako je imao status u drugom
rangu (sem 1960/61. kada je bio u Vojvođanskoj ligi).

                         Pobednici

1956. - Železničar (Zrenjanin)

1957. - Proleter (Zrenjanin)

1958. - Proleter (Zrenjanin)

1959. - Proleter (Zrenjanin)

1960. - Proleter (Zrenjanin)

1961. - Radnički (Zrenjanin)

 

                                SISTEM TAKMIČENJA U JUGOSLAVIJI 1955.-1962.


          Prva liga imala je 14 klubova od 1955. do 1958, a od 1958. do 1962. 12.
          U drugom rangu nalazile su četiri zone d 1955. do 1958. godine. Prva zona - Slovenija, Hrvatska bez Slavonije i južne Dalmacije, Druga zona - A grupa BiH, B grupa južna Dalmacija, Crna Gora, Treća zona - Vojvodina, Slavonija, Beograd, Smederevo, Valjevo, Aranđelovac, Četvrta zona - ostatak Srbije, Makedonija.
          Prvaci četiri zone igrali u dve prve sezone mini lige po dvokružnom sistemu za dva mesta u Prvoj ligi, a u poslednjoj u dve grupe sa 11. i 12. iz Prve lige, po tri ekipe trokružno, za dva mesta.
          Od 1958. do 1962. godine Druga liga igrana je u dve grupe sa po 12 klubova. U Istočnoj grupi nalazili su se klubovi Srbije, Crne Gore i Makedonije, a u Zapadnoj iz Slovenije, Hrvatske i BiH.
          Banatska liga bila je u trećem rangu od 1955. do 1958. i njen prvak ulazio je u Treću zonu.
          Vojvođanska liga uvedena je ponovo 1958. godine. Igrana je do 1962. godine sa 12 klubova. Tri prvoplasirana tima igrala su kvalifikacije za Istočnu grupu Druge lige, u prve dve sezone u mini-ligama sa po pet klubova, a potom po kup-sistemu.
          Banatska liga od 1958. do 1962. godine nalazila se u četvrtom rangu.

                                                              1955/56.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Beograd) 40, Partizan (Beograd) 35, Radnički (Beograd) 31, Dinamo (Zagreb) 28, Vojvodina (Novi Sad) 27, Sarajevo 27, Velež (Mostar) 25, Zagreb 24, Spartak (Subotica) 24, BSK (Beograd) 24, Budućnost (Titograd) 24, Hajduk (Split) 23, Željezničar (Sarajevo) 21, Proleter (Osijek) 11 bodova.
          Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Proleter (O) i Željezničar.

          KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vardar (Skoplje) 9, Lokomotiva (Zagreb) 7, Lovćen (Cetinje) 6, Borovo 2 boda.
          U Prvu ligu plasirali su se Vardar i Lokomotiva.


          PRVA ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Lokomotiva (Zagreb) 34, Šibenik 28, Odred (Ljubljana) 28, Split 26, Ljubljana 23, Rijeka 22, Metalac (Zagreb) 21, Trešnjevka (Zagreb) 20, Branik Maribor) 19, Karlovac 19, Segesta (Sisak) 19, Nova Gorica 5 boodova.
          Status su izgubili Nova Gorica, Segesta, Karlovac i Branik.

          DRUGA A ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Zenica 32, Borac (Banjaluka) 30, Mladost (Prijedor) 26, Jedinstvo (Brčko) 25, Borac (Čapljina) 25, Iskra (Bugojno) 25, Sloga (Doboj) 23, Sloboda (Tuzla) 21, Bosna (Visoko) 21, Bratstvo (Travnik) 17, Bosna (Sarajevo) 12, Romanija (Pale) 7 bodova.
          Status su izgubili Romanija, Bosna (S) i Bratstvo.

          DRUGA B ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Lovćen (Cetinje) 27, Radnički (Nikšić) 23, Arsenal (Tivat) 22, Dubrovnik 17, Leotar (Trebninje) 17, Mladost (Titograd) 14, Jedinstvo (Bijelo Polje) 13, Jedinstvo (Herceg Novi) 10, Radnički (Ivangrad) 10, Sutjeska (Nikšić) 9 bodova.
          Status su izgubili Sutjeska i Radnički (I).
          Kvalifikacije: Lovćen - Zenica 2:1, Zenica - Lovćen 0:0.

          TREĆA ZONA
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Borovo 36, Budućnost (Valjevo) 35, Smederevo 33, Dinamo (Pančevo) 33, Proleter (Zrenjanin) 32, Radnički (Sombor) 30, Šumadija (Aranđelovac) 27, BUSK (Beograd) 26, Bačka (Bačka Palanka) 24, Šumadija (Beograd) 23, Dinamo (Vinkovci) 20, Mladi radnik (Požarevac) 19, Jedinstvo (Stara Pazova) 14, Jedinstvo (Zemun) 12 bodova.
          Status su izgubili Jedinstvo (Z), Jedinstvo (SP), Mladi radnik, Dinamo, Šumadija i Bačka.

          ČETVRTA ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vardar (Skoplje) 26, Radnički (Kragujevac) 29, Sloga (Kraljevo) 29, Trepča (Kosovska Mitrovica) 27, Pobeda (Prilep) 27, Rabotnički (Skoplje) 26, Metalac (Skoplje) 26, Timok (Zaječar) 25, Radnički (Niš) 23, Rabotnik (Bitolj) 23, Borac (Čačak) 20, Tikveš (Kavadarci) 11, Bregalnica (Štip) 10 bodova.
          Status su izgubili Bregalnica, Tikveš, Borac i Rabotnik.      

         BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Banat (Kikinda) 40, Rusanda (Melenci) 37, Radnički (Zrenjanin) 32, Trgovački (Pančevo) 30, Radnički (Kikinda) 30, BAK (Bela Crkva) 29, Jedinstvo (Vršac) 28, Obilić (Novi Kneževac) 28, Železničar (Vršac) 26, ŽAK (Kikinda) 23, Železničar (Zrenjanin) 22, Jedinstvo (Kačarevo) 19, Borac (Zrenjanin) 15, Budućnost (Alibunar) 5 bodova.
          Banat (Kikinda) plasirao se u Treću zonu.
          Status su izgubili Budućnost i Borac.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Jaša Tomić) 38, Crvena zvezda (Mokrin) 36, Jedinstvo (Novi Bečej) 35, Vojvodina (Novo Miloševo) 33, Lehel (Mužlja) 34, Borac (Velike Livade) 29, Radnički (Sutjeska) 28, Bilećanin (Sečanj) 26, Budućnost (Srpska Crnja) 24, Proleter (Čoka) 23, Vojvodina (Bašaid) 16, Jedinstvo (Bočar) 16, Vulkan (Zrenjanin) 16, Drugi oktobar (Kumane) 10 bodova.
          Radnički (JT) plasirao se u Banatsku ligu.
          Status su izgubili Drugi oktobar i Vulkan.

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prva grupa: Bratstvo (Elemir) 25, Tisa (Taraš) 19, Vojvodina (Perlez) 17, Sloboda (Klek) 16, Mladost (Lukićevo) 14, Zadrugar (Lazarevo) 12, Mladost (Banatski Despotovac) 6, Napredak (Stajićevo) 4 boda.
          Bratstvo se plasiralo u Severno-banatsku ligu. Kroz ostale grupe taj status su stekli i Krajina (Krajišnik) i Polet (Nakovo).

       Radnički (Sutjeska): Vito Grbić, Trifko Skoko, Risto Davidović, Migo Papić, Vujo Vujasinović, Đuro Rodić, Tomislav Manojlović,                                                Nikola Kovačević, Milivoje Babić, Pejo Bajčetić, Dragan Knežević, Čedo Višnjevac.


 
                                                             1956/57.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Beograd) 39, Vojvodina (Novi Sad) 35, Hajduk (Split) 30, Partizan (Beograd) 26, Dinamo (Zagreb) 26, BSK (Beograd) 25, Zagreb 25, Radnički (Beograd) 23, Budućnost (Titograd) 23, Velež (Mostar) 23, Vardar (Skoplje) 23, Spartak (Subotica) 22 (44:46), Sarajevo 22 (38:52), Lokomotiva (Zagreb) 22 (44:63).
          U leto 1957. godine BSK promenio naziv u OFK Beograd.
          Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Lokomotiva i Sarajevo.

          KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Željezničar (Sarajevo) 7, Split 6 (18:11), Borovo 6 (9:13), Radnički (Kragujevac) 5 bodova.
          U Prvu ligu plasirali su se Željezničar i Split.

          PRVA ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Split 37, Šibenik 31, Rijeka 29, Metalac (Zagreb) 26, Trešnjevka (Zagreb) 25, Uljanik (Pula) 22, Tekstilac (Varaždin) 20. Ljubljana 18, Jadran (Kaštel Šućurac) 17, Odred (Ljubljana) 15, Turbina (Karlovac) 13, Grafičar (Zagreb) 11 bodova.
          Status su izgubili Grafičar i Turbina.

          DRUGA A ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Željezničar (Sarajevo) 36, Zenica 34, Borac (Banjaluka) 26, Sloboda (Tuzla) 22, Velež (Nevesinje) 21, Sloga (Doboj) 20, Mladost (Prijedor) 19, Borac (Čapljina) 19, Jedinstvo (Brčko) 18, Jedinstvo (Bihać) 18, Bosna (Visoko) 17, Iskra (Bugojno) 14 bodova.
          Status si izgubili iskra i Bosna.

          DRUGA B ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Lovćen (Cetinje) 30, Nikšić 22, Dubrovnik 21, Mladost (Titoggrad) 20, Leotar (Trenbinje) 19, GOŠK Dubrovnik) 17, Jedinstvo (Bijelo Polje) 17, Jedinstvo (Herceg Novi) 13, Arsenal (Tivat) 12, Iskra (Danilovgrad) 9 bodova.
          Status je izgubila Iskra.
          
Kvalifikacije: Željezničar - Lovćen 2:0, Lovćen - Željezničar 0:0.

          TREĆA ZONA
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Borovo 37, Proleter (Zrenjanin) 35, Proleter (Osijek) 31, Radnički (Sombor) 30, Hajduk (Kula) 29, Srem 8Sremska Mitrovica) 29, Smederevo 28, Dinamo (Pančevo) 25, Šparta (Beli Manastir) 24, Budućnost (Valjevo) 23, Banat (Kikinda) 21, Šumadija (Aranđelovac) 21, Grafičar (Beograd) 17, BUSK (Beograd) 14 bodova.
          Status su izgubili BUSK, Grafičar, Šumadija, Banat i Budućnost.

          ČETVRTA ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Kragujevac) 34, Radnički (Niš) 32, Sloga (Kraljevo) 30, Pobeda (Prilep) 27, Rabotnički (Skoplje) 27, Dubočica (Leskovac) 26, Napredak (Kruševac) 24, Trepča (Kosovska Mitrovica) 24, Priština 20, Sloboda (Titovo Užice) 20, Timok (Zaječar) 19, Metalac (Skoplje) 15, Belasica (Strumica) 14 bodova.
          Status su izgubili Belasica, Metalac, Timok, Sloboda i Priština.

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Rusanda (Melenci) 41, Radnički (Zrenjanin) 34, Obilić (Novi Kneževac) 29, ŽAK (Kikinda) 28, Jedinstvo (Vršac) 28, Trgovački (Pančevo) 26, BAK (Bela Crkva) 25, Radnički (Jaša Tomić) 25, ŽFK Banat (Zrenjanin) 25, Radnički (Kikinda) 24, Jedinstvo (Kačarevo) 24, Železničar (Vršac) 24, Jedinstvo (Pančevo) 20, Jugoslavija (Jabuka) 11 bodova.
          U leto 1956. Železničar (Zrenjanin) promenio naziv u ŽFK Banat.
          Rusanda se plasirala u Treću zonu.
          Status su izgubili Jugoslavija i Jedinstvo.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vojvodina (Novo Miloševo) 36, Krajina (Krajišnik) 31, Borac (Čenta) 31, Proleter (Čoka) 29, Jedinstvo (Novi Bečej) 29, Radnički (Sutjeska) 28, Lehel (Mužlja) 28, Crvena zvezda (Mokrin) 28, Budućnost (Srpska Crnja) 27, Bratstvo (Elemir) 27, Bilećanin (Sečanj) 22, Polet (Nakovo) 21, Jedinstvo (Bočar) 17, Vojvodina (Bašaid) 10.
          Vojvodina (NM) plasirala se u Banatsku ligu.
          Status su izgubili Vojvodina (B), Jedinstvo (B), Polet. Bilećanin je igrao kvalifikacije za opstanak. Rezultati: Drugi oktobar (Kumane) - Bilećanin 3:3, Bilećanin - Drugi oktobar 5:3.

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Učesnici: Mladost (Lukićevo), Slavija (Aradac), Sloboda (Klek), Unirea (Jankov Most), MSK (Mihajlovo), Vojvodina (Perlez), Vulkan (Zrenjanin), Drugi oktobar (Kumane), Napredak (Stajićevo), Tisa (Taraš), Jedinstvo (Ečka), Slavija (Aradac), Janošik (Aradac),, Mladost (Banatski Despotovac), Omladinac (Botoš), Omladinac (Tomaševac), Crvena zvezda (Orlovat).
          Mladost (Lukićevo) i Slavija (Aradac) plasirali su se u Severno-banatsku ligu.

 

   Ekipa Proletera pred odlučujuću kvalifikacionu utakmicu za plasman među 12 najboljih jugoslovenskih klubova, sa Sarajevom u      Zrenjaninu 13. jula1958. godine - stoje: Kemal Omeragić, Božidar Sandić, Ferenc Tamaši, Radomir Aćamović, Stevan Fratucan,                          Stevan Veselinov, čuče: Milorad Popov, Milan Galić, Janko Desnica, Aleksandar Martinović, Branimir Vratnjan.  


                                                             1957/58.



          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Dinamo (Zagreb) 37, Partizan (Beograd) 33, Radnički (Beograd) 28, Crvena zvezda (Beograd) 28, Vojvodina (Novi Sad) 27, Velež (Mostar) 26, Vardar (Skoplje) 26, Željezničar (Sarajevo) 25 (47:44), Hajduk (Split) 25 (42:43), Budućnost (Titograd) 25 (30:36), Split 25 (35:42), Spartak (Subotica) 24, OFK Beograd 20, Zagreb 15 bodova.
          Dinamo se plasirao u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili direktno Zagreb i OFK Beograd. Liga je kraćena na 12 klubova pa su u ukvalifikacije za opstanak išli su Spartak i Split. Prethodno su zbog istog količnika golova (0,8333...) Budućnost i Split Igrali kvalifikacije. U Splitu je bilo 0:0, a u Titogradu 4:0 za Budućnost.

          KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Grupa A: Sarajevo 5 (10:6), Proleter (Zrenjanin) 5 (12:9), Split 2 boda. Grupa B: Rijeka 6, Spartak (Subotica) 3, Napredak (Kruševac) 3 boda.
          Proleter je odigrao sa Splitom 2:2, u Sarajevu je izgubio 4:5, u Splitu je pobedio 4:1, a u poslednjem kolu u Zrenjaninu je zabeležio pobedu nad Sarajevom 2:1 i ostao na drugom mestu zbog slabijeg količnika golova.
          U Prvu ligu plasirali su se Sarajevo i Rijeka.

          PRVA ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Rijeka 40, Lokomotiva (Zagreb) 38, Trešnjevka (Zagreb) 33, Varteks (Varažddin) 30, Branik (Maribor) 30, Odred (Ljubljana) 29, Elektrostroj (Zagreb) 27, Segesta (Sisak) 23, Ljubljana 22, Metalac (Zagreb) 20, Orijent (Rijeka) 15, Uljanik (Pula) 14, Jadran (Kaštel Šućurac) 11 bodova.

          DRUGA A ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Sarajevo 36, Sloboda (Tuzla) 32, Zenica 31, Borac (Banjaluka) 27, Jedinstvo (Brčko) 24, Neretva (Metković) 24, Željezničar (Zenica) 19, Jedinstvo (Bihać) 18, Borac (Čapljina) 17, Mladost (Prijedor) 14, Sloga (Doboj) 14, Velež (Nevesinje) 8 bodova.

          DRUGA B ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Nikšić 27 (50:19), Lovćen (Cetinje) 27 (49:20), Arsenal (Tivat) 24, Leotar (Trebinje) 22, Dubrovnik 21, GOŠK (Dubrovnik) 17, Mladost (Titograd) 16, Bokelj (Kotor) 13, Jedinstvo (Bijelo Polje) 11, Jedinstvo (Herceg Novi) 2 boda.
          Kvalifikacije: Sarajevo - Nikšić 4:0, Nikšić - Sarajevo 0:0.

          TREĆA ZONA
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Proleter (Zrenjanin) 40, Proleter (Osijek) 35, Radnički (Sombor) 35, Novi Sad 33, Srem (Sremska Mitrovica) 33, Hajduk (Kula) 30, Borovo 28, Budućnost (Smederevo) 28, Zvezda (Subotica) 27, Naša krila (Zemun) 23, Šparta (Beli Manastir) 17, Rusanda (Melenci) 14, Dinamo (Pančevo) 12, Dinamo (Vinkovci) 9 bodova.
          
          ČETVRTA ZONA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Napredak (Kruševac) 31, Rabotnički (Skoplje) 29, Radnički (Niš) 29, Trepča (Kosovska Mitrovica) 28, Pobeda (Prilep) 27, Radnički (Kragujevac) 26, Dubočica (Leskovac) 25, Sloga (Kraljevo) 25, Vlasina (Vlasotince) 25, Morava (Sveotozarevo, Jagodina) 12, Pelister (Bitolj) 10, Sloga (Skoplje) 7 bodova.

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽAK (Kikinda) 37, BAK (Bela Crkva) 35, Radnički (Kikinda) 34, Trgovački (Pančevo) 34, Banat (Kikinda) 30, Vršac 29, ŽFK Banat (Zrenjanin) 27, Radnički (Jaša Tomić) 26, Obilić (Novi Kneževac) 22, Radnički (Zrenjanin) 20, Proleter (Banatski Karlovac) 19, Vojvodina (Novo Miloševo) 18, Jedinstvo (Kačarevo) 17, Železničar (Vršac) 15.
          ŽAK, BAK i Radnički (Kikinda) plasirali su se u novoformiranu Vojvođansku ligu (12 klubova).
          Železničar i Jedinstvo izgubili su status.

          ZRENJANINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Bratstvo (Elemir) 34, Krajina (Krajišnik) 30, Radnički (Sutjeska) 27, Jedinstvo (Novi Bečej) 27, Bilećanin (Sečanj) 20, Borac (Čenta) 20, Omladinac Ravni Topolovac) 20, Borac (Velike Livade) 19, Budućnst (Srpska Crnja) 18, Lehel (Mužlja) 18, Mladost (Lukićevo) 17, Slavija (Aradac) 14.
          Bratstvo nije prošlo kvalifikacije za Banatsku ligu koja je kraćena sa 14 na 12 klubova.
          Status su izgubili Slavija i Mladost.

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prva grupa: Begej (Žitište) 18, Sloboda (Klek) 14, Progres (Begejci) 11, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 8, Unirea (Jankov Most) 7, MSK (Mihajlovo) 2 boda.
          Druga grupa: Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 23, Graničar (Radojevo) 19, Terekveš (Hetin) 16, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 14, Roham (Nova Crnja) 12, Napredak (Čestereg) 12, Kinjiži (Toba) 9, Budućnost Banatski Dvor) 7 bodova.
          Treća grupa: Vojvodina (Perlez) 19, Vulkan (Zrenjanin) 18, Drugi oktobar (Kumane) 15, Napredak (Stajičevo) 11, Tisa (Taraš) 9, Jedinstvo (Ečka) 9, Janošil (ASradac) 3 boda.
          Četvrta grupa: Zadrugar (Lazarev) 9, Omladinac (Tomaševac) 6, Mladost (Banatski Despotovac) 5, Omladinac (Botoš) 4 boda.
          Poredak u kvalifikacijama: Begej (Žitište) 7, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 6, Vojvodina (Perlez) 6, Zadrugar (Lazarevo) 5 bodova. Prve tri ekipe plasirale su se u Severno-banatsku ligu.

 

 Bilećanin (Sečanj) - stoje: Obren Milićević, Danilo Bratić, Blagoje Popadić, Vojislav Vujnović, Vlado Šarić, Dušan Tomović, Milan Babić, Mijo Šarić, čuče: Svetozar Ivanišević, Mirko Luburić, Milorad Đurić, Dušan Šarenac, Branko Sladoje, leže: Ratko Milošević, Marko Sjeran.



         Tim Rusande u Trećoj zoni Jugoslavije 1957/58 - stoje: Milivojev, Vidić, Isakov, Nenadić, Vasiljević, Praporski, čuče: Batanjski,                                                                                        Imbronjev, Nemčev, Škorić, Kulišić.


                                                               1958/59.



          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Crvena zvezda (Beograd) 31 (50:19), Partizan (Beograd) 31 (39:29), Vojvodina (Novi Sad) 30, Radnički (Beograd) 22, Dinamo (Zagreb) 22, Velež (Mostar) 22, Hajduk (Split) 21, Rijeka 20, Budućnost (Titograd) 19, Sarajevo 18, Željezničar (Sarajevo) 17, Vardar 11 bodova.
          Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Vardar i Željezničar.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          OFK Beograd 34, Spartak (Subotica) 29, Radnički (Sombor) 28, Novi Sad 24, Napredak (Kruševac) 23, Srem (Sremska Mitrovica) 22, Radnički (Kragujevac) 22, Proleter (Zrenjanin) 21, Radnički (Niš) 20, Sutjeska (Nikšić) 17, Rabotnički (Skoplje) 15, Lovćen (Cetinje) 9 bodova.
          OFK Beograd se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Lovćen i Rabotnički.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Sloboda (Tuzla) 30, Lokomotiva (Zagreb) 25, Split 25, Elektrostroj (Zagreb) 22, Borac (Banjaluka) 21, Trešnjevka (Zagreb) 21, Zagreb 18, Šibenik 18, Proleter (Osijek) 18, Odred (Ljubljana) 11 (23:42), Borovo 11 (24:50).
          Sloboda se plasirala u Prvu ligu.
          Rudar (Kakanj) isključen je iz takmičenja posle tri kola. Status je izgubilo Borovo.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Kikinda) 30 (43:19), Rusanda (Melenci) 30 (40:30), Radnik (Vrbas) 26, Bačka (Bačka Palanka) 25, Zvezda (Subotica) 25, BAK (Bela Crkva) 21, Hajduk (Kula) 20, Dinamo (Pančevo) 19, Bečej 19, ŽAK (Kikinda) 18, Tekstilac (Odžak) 17, Radnički (Novi Sad) 14.
          Poredak u Istočnoj kvalifikacionoj B grupi: Mačva (Šabac) 14, Radnik (Vrbas) 11, Radnički (Kikinda) 6, Rusanda (Melenci) 5, Jedinstvo (Zemun) 4 boda. Mačva se plasirala u Istočnu grupu Druge lige.

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Banat (Kikinda) 32, Radnički (Zrenjanin) 30, PSK (Pančevo) 29, Radnički (Jaša Tomić) 28, Vršac 26, Obilić (Novi Kneževac) 25, Proleter (Banatski Karlovac) 25, Spartak (Debeljača) 18, Proleter (Čoka) 16, Vojvodina (Novo Miloševo) 14, ŽFK Banat (Zrenjanin) 13, Radnički (Kovin) 8 bodova.
          Banat (Kikinda) plasirao se u Vojvođansku ligu.
          Status su izgubili Radnički (Kovin) i ŽFK Banat (Zrenjanin).

          ZRENJANINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Jedinstvo (Novi Bečej) 32, Radnički (Sutjeska) 31, Krajina (Krajišnik) 28, Budućnost ( Srpska Crnja) 28, Borac (Čenta) 28, Borac (Velike Livade) 27, Bilećanin (Sečanj) 27, Bratstvo (Elemir) 24, Lehil (Mužlja) 22, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 19, Omladinac (Ravni Topolovac) 19, Begej (Žitište) 16, Vojvodina (Perlez) 11 bodova.
          Jedinstvo se plasiralo u Banatsku ligu.
          Zbog proširenja Zrenjaninske lige i podele na dve grupe, niko nije izgubio status.

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prva grupa: Vulkan (Zrenjanin) 12, Progres (Begejci) 6, Unirea (Jankov Most) 4, Sloboda (Klek) 2 boda.
          Druga grupa: Napredak (Čestereg) 5, Budućnost (Banatski Dvor) 4, Olimpija (Torda) 3 boda.
          Treća grupa: Crvena zvezda (Vojvoda Stea) 12, Terekveš (Hetin) 11, Roham (Nova Crnja) 8, Graničar (Radojevo) 6, Kinjiži (Toba) 3 boda.
          Četvrta grupa: Drugi oktobar (Kumane) 12, Tisa (Taraš) 11, ASK (Aradac) 8, Jedinstvo (Ečka) 6, Napredak (Stajjićevo) 3 boda.
          Peta grupa: Mladost (Lukićevo) 13, Omladinac (Botoš) 9, Mladost (Banatski Despotovac) 8, Zadrugar (Lazarevo) 8, Omladinac (Tomaševac) 2 boda.
          U Zrenjaninsku ligu plasirali su se Vulkan, Crvena zvezda (VS), Roham, Drugi oktobar, Mladost (L) i Mladost (BD).

Tim zrenjaninskog Vulkana - stoje: Ilija Popov, Kanti, Miroslav Slankamenac, Momčilo Ćurčin, Ivan Jakovljev, Desimir Ješić, Slobodan Gazibarić, Aleksandar Stajić, čuče: Stevan Kozlovački, Zoran Bugarić, Franja Midlih, Johan Čotri, Nikola Momirski, Zlatomir Ivanov.

                                                              1959/60.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Beograd) 33, Dinamo (Zagreb) 32, Partizan (Beograd) 27, Vojvodina (Novi Sad) 27, Hajduk (Split) 26, Sarajevo 23, OFK Beograd 21, Rijeka 18, Radnički (Beograd) 17, Velež (Mostar) 17, Budućnost (Titograd) 12, Sloboda (Tuzla) 11 bodova.
          Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Sloboda i Budućnost.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vardar (Skoplje) 29, Novi Sad 28, Sutjeska (Nikšić) 26, Pobeda (Prilep) 24, Spartak (Subotica) 23, Mačva (Šabac) 23, Radnički (Sombor) 22, Srem (Sremska Mitrovica) 21, Radnički (Niš) 20, Radnički (Kragujevac) 20, Proleter (Zrenjanin) 18, Napredak (Kruševac) 10 bodova.
          Vardar se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Napredak i Proleter.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Split 34, Trešnjevka (Zagreb) 29, Borac (Banjaluka) 28, Željezničar (Sarajevo) 25, Šibenik 24, Proleter (Osijek) 22, Varteks (Varaždin) 21, Lokomotiva (Zagreb) 20, Zagreb 19, Odred (Ljubljana) 17, Igman (Ilidža) 14, Elektrostroj (Zagreb) 11 bodova.
          Split se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Elektrostroj i Igman.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Dinamo (Pančevo) 31, Bačka (Bačka Palanka) 28, Bratstvo-jedinstvo (Bečej) 27, Sloven (Ruma) 26, Banat (Kikinda) 26, BAK (Bela Crkva) 24, Radnik (Vrbas) 20, Rusanda (Melenci) 20, Hajduk (Kula) 19, Zvezda (Subotica) 18, Radnički (Kikinda) 17, Bačka (Srbobran) 8 bodova.
          Prve tri ekipe učestvovale su u kvalifikacijama za Drugu ligu, sa Metalcem iz Valjeva i Metalcem iz Beograda. Bačka je postala pobednik.
          Status su izgubili Bačka (Srbobran), Radnički (K) i Zvezda (S).

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vršac 37, Radnički (Zrenjanin) 27, PSK (Pančevo) 26, Spartak (Debeljača) 24, Obilić (Novi Kneževac) 23, Radnički (Jaša Tomić) 23, ŽAK (Kikinda) 22, Jedinstvo (Novi Bečej) 19, Proleter (Banatski Karlovac) 18, Vojvodina (Novo Miloševo) 16, Proleter (Čoka) 15, Jedinstvo (Kačarevo) 14 bodova.
          Vršac se plasirao u Vojvođansku ligu.
          Status su izgubili Jedinstvo, Proleter i Vojvodina.

          SEVERNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽFK Banat (Zrenjanin) 26, Roham (Nova Crnja) 25, Budućnost (Srpska Crnja) 24, Vulkan (Zrenjanin) 24, Lehel (Mužlja) 18, Borac (Velike Livade) 16, Omladinac (Ravni Topolovac) 14, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 12, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 12, Begej (Žitište) 9 bodova.
          Status je izgubio Begej.

          JUŽNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Sutjeska) 24, Mladost (Banatski Despotovac) 22, Bilećanin (Sečanj) 19, Drugi oktobar (Kumane) 14, Bratstvo (Elemir) 14, Borac (Čenta) 14, Vojvodina (Perlez) 13, Mladost (Lukićevo) 12, Krajina (Krajišnik) 11 bodova.
          Status je izgubila Mladost.

          KVALIFIKACIJE ZA BANATSKU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Odigrane su dve finalne utakmice Zrenjaninske lige. Radnički je oba puta pobedio tim ŽFK Banata, u Sutjesci 4:1 i u revanšu 3:2 pa je ušao u Kvalifikacije za Banatsku ligu, sa prvacima Kikinde (Crvena zvezda iz Mokrina), Pančeva (Slavija iz Kovačice) i Vršca (vršački Železničar). U mini-ligi prošli su Železničar i Slavija.

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prva grupa: Zadrugar (Lazarevo) 21 (64:12), Progres (Begejci) 21 (43:17), MSK (Mihajlovo) 12, Budućnost (Banatski Dvor) 11, Radnik (Mihajlovo) 10, Sloboda (Klek) 9, Unirea (Jankov Most) 0 bodova.
          U Zrenjaninsku ligu plasirali su se Zadugar (Lazarevo), Progres (Begejci).
          Druga grupa - učesnici: Tekstilac, Elektrovojvodina (Zrenjanin), Tisa (Taraš), Jedinstvo (Ečka), ASK (Aradac), Napredak (Stajićevo), Omladinac (Botoš), Omladinac (Tomaševac).

                                                               1960/61.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Partizan (Beograd) 32, Crvena zvezda (Beograd) 31, Hajduk (Split) 30, Dinamo (Zagreb) 27, Vojvodina (Novi Sad) 23, OFK Beograd 23, Rijeka 22, Sarajevo 18, Velež (Mostar) 17, Vardar (Skoplje) 17, Split 16, Radnički (Beograd) 8 bodova.
          Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Radnički (B) i Split.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Novi Sad 32, Budućnost (Titograd) 29, Radnički (Sombor) 27, Srem (Sremska Mitrovica) 23, Radnički (Niš) 23, Spartak (Subotica) 21, Sutjeska (Nikšić) 19, Radnički (Kragujevac) 19, Rudar (Kosovska Mitrovica) 19, Mačva (Šabac) 18, Bačka (Bačka Palanka) 17, Pobeda (Prilep) 17 bodova.
          Novi Sad se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Pobeda i Bačka.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Borac (Banjaluka) 34, Željezničar (Sarajevo) 32, Trešnjevka (Zagreb) 25, Čelik (Zenica) 23, Sloboda (Tuzla) 23, Varteks (Varaždin) 21, Lokomotiva (Zagreb) 20, Šibenik 20, Proleter (Osijek) 200, Karlovac 20, Zagreb 17, Triglav (Ljubljana) 9 bodova.
          U Prvu ligu plasirao se Borac (BL).
          Status su izgubili Triglav i Zagreb.

          KVALIFIKACIJE ZA DRUGU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Proleter je u prvom kolu pobedio Železničara iz Inđije u Zrenjaninu 3:1, a u revanšu je odigrao 0:0. U drugom kolu u Smederevu je došao do remija sa timom Budućnosti 2:2 i potom je trijumfovao na svom stadionu 3:0.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Bratstvo-jedinstvo (Bečej) 28, Železničar (Inđija) 27, Proleter (Zrenjanin) 26 (41:26), Hajduk (Kula) 26 (45:30), Vršac 25, Sloven (Ruma) 25, Radnik (Vrbas) 24, Banat (Kikinda) 23, Subotica 20, BAK (Bela Crkva) 19, Dinamo (Pančevo) 11, Rusanda (Melenci) 10.
          Prve tri ekipe otišle su u kvalifikacije za Drugu ligu. Proleter je bio isped Hajduka zbog boljeg količnika datih i primljenih golova.
          Status su izgubili Rusanda, Dinamo i BAK.

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Železničar (Vršac) 32, Radnički (Kikinda) 31, Radnički (Zrenjanin) 29, PSK (Pančevo) 26, Spartak (Debeljača) 24, Proleter (Banatski Karlovac) 21, Jedinstvo (Novi Bečej) 20, ŽAK (Kikinda) 20, Obiilić (Novi Kneževac) 18, Slavija (Kovačica) 18, Jedinstvo (Kačarevo) 15, Radnički (Jaša Tomić) 10 bodova.
          Železničar se plasirao u Vojvođansku ligu.
          Status su izgubili Radnički (JT), Jedinstvo (K) i Slavija.

          KVALIFIKACIJE ZA BANATSKU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Odigrane su dve finalne utakmice Zrenjaninske lige. U Sečnju je meč prekinut zbog fizičkog napada domaćina na sudiju i registrovano je službeno Bilećanin - ŽFK Banat 0:3. Drugi susret završen je rezultatom 6:2 u korist ŽFK Banata. Potom su igrane kvalifikacije prvaka Zrenjanina, Pančeva, Kikinde i Vršca za Banatsku ligu. Poredak: ŽFK Banat (Zrenjanin 9 (19:8), Crvena zvezda (Mokrin) 9 (16:11), Tgovački (Vršac) 3, Unirea (Uzdin) 3 boda. ŽFK Banat i Crvena zvezda plasirali su se u Banatsku ligu.

          SEVERNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽFK Banat (Zrenjanin) 30, Lehel (Mužlja) 24, Budućnost (Srpska Crnja) 24, Omladinac (Ravni Topolovac) 22, Vulkan (Zrenjanin) 21, Roham (Nova Crnja) 20, Progres (Begejci) 12, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 11, ,Borac (Velike Livade) 10, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 6 bodova.
          Staus izgubila Crvena zvezda (Vojvoda Stepa).

          JUŽNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Bilećanin (Sečanj) 25, Radnički (Sutjeska) 24, Mladost (Banatski Despotovac) 19, Bratstvo (Elemir) 18, Zadrugar (Lazarevo) 17, Vojvodina (Perlez) 15, Krajina (Krajišnik) 14, Drugi oktobar (Kumane) 9, Borac (Čenta) 3 boda.
          Status izgubio Borac (Čenta).

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prva grupa: ASK (Aradac) 15, Unirea (Jankov Most) 13, Tisa (Taraš) 4, Radnik (Mihajlovo imanje) 4, MSK (Mihajlovo) 4 boda.
          Druga grupa: Napredak (Stajićevo) 14, Elektrovojvodina (Zrenjanin) 12, Jedinstvo (Ečka) 9, Tekstilac (Zrenjanin) 5, Harcoš (Lukino Selo) 0 bodova.
          Treća grupa: Begej (Žitište) 11, Napredak (Česeterg) 9, Olimpija (Torda) 4, Budućnost Banatski Dvor) 0 bodova.
          Četvrta grupa: Prvi oktobar (Srpski Itebej) 9, Terekveš (Hetin) 8, Begej (Novi Itebej) 5, Mladi vatrogasac (Međa) 2 boda.
          Peta grupa: Mladost (Lukićevo) 16, Omladinac (Botoš) 14, Naftagas (Boka) 11, Crvena zvezda (Orlovat) 10, Proleter (Neuzina) 7, Tamiš (Farkaždin) 2 boda.
          Prvaci su se plasirali u dve grupe Zrenjaninske lige, a status u njima na osnovu uslova stekli su još Elektrovojvodina i Tekstilac (Zrenjanin).

       Zadrugar (Lazarevo) u jesen 1960. godine - stoje: Mirjanić, Marković, Međo, Jović, Radivojević, Stikić, čuče: Zoranović, Ristović,       Vignjević, Kljajić, Savić.

                     Lehel (Mužlja) - stoje: Žiga, Tapai, Vaci, Fišer, Varga, Balaž, Višnjei, Siveri, čuče: Teleki, Đerman, Juhas, Koso.
 
                                                             

                                                               1961/62.



          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Partizan (Beograd) 31, Vojvodina (Novi Sad) 26, Dinamo (Zagreb) 25, Crvena zvezda (Beograd) 24, Hajduk (Split) 24, OFK Beograd 22, Sarajevo 22, Rijeka 22, Velež (Mostar) 20, Novi Sad 19, Vardar (Skoplje) 18, Borac (Banjaluka) 11 bodova.
          Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona, a u Kup sajamskih gradova Novi Sad, Dinamo i Crvena zvezda.
          Status su izgubili Borac i Vardar.
          
          KVALIFIKACIJE ZA PRVU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prva liga je proširivana sa 12 na 14 članova. Odlučeno je da poslednje dve ekipe igraju kvalifikacije sa drugoplasiranima iz dve grupe Druge lige. Rezultati: Radnički (Niš) - Vardar 1:1, Vardar - Radnički 4:5 jedanaestercima (0:0 u 90 minuta igre), Borac (Banjaluka) - Sloboda (Tuzla) 1:1, Sloboda - Borac 3:1.
          U Prvu ligu plasirali su se Radnički (Niš) i Sloboda (Tuzla).

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Budućnost (Titograd) 28, Radnički (Niš) 27, Radnički (Beograd) 25, Srem (Sremska Mitrovica) 23, Rudar (Kosovska Mitrovica) 23, Proleter (Zrenjanin) 22, Sutjeska (Nikšić) 21, Mačva (Šabac) 20, Spartak (Subotica) 19, Priština 19, Radnički (Sombor) 19, Radnički (Kragujevac) 18.
          Budućnost se direktno plasirala u Prvu ligu, Radnički (N) kroz kvalifikacije.
          Dve grupe Druge lige proširivane su na po 16 člnanova pa je sa Istoka ispao samo Radnički (Sombor).

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Željezničar (Sarajevo) 31 (53:21), Sloboda (Tuzla) 31 (46:20), Trešnjevka (Zagreb) 29, Čelik (Zenica) 28, Maribor 24, Karlovac 21, Split 19, Proleter (Osijek) 19, Šibenik 19, Borovo 15, Lokomotiva (Zagreb) 14, Varteks (Varaždin) 14 bodova.
          Željezničar se direktno plasirao u Prvu ligu.
          Status niko nije izgubio.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Odred (Kikinda) 32, Bačka (Bačka Palanka) 30, Subotica 30, Zvezda (Subotica) 27, Bratstvo-jedinstvo (Bečej) 22, Radnik (Vrbas) 22, Jedinstvo (Stara Pazova) 20, Sloven (Ruma) 18, Železničar (Inđija) 17, Hajduk (Kula) 16, Vršac 15, Železničar (Vršac) 12 bodova.
          Prve tri ekipe otišle su u kvalifikacije za Drugu ligu. Prošli su Bačka i Subotica.
          U novoformiranu Severnu grupu Srpske lige plasirali su se Odred i klubovi od četvrtog do 10. mesta. Status su izgubili Železničar (V) i Vršac.
          Vojvođanska liga ukinuta je u leto 1962. godine.

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Zrenjanin) 36, PSK (Pančevo) 35, Dinamo (Pančevo) 28, Jedinstvo (Novi Bečej) 24, Rusanda (Melenci) 22, BAK (Bela Crkva) 21, Obilić (Novi Kneževac) 20, Crvena zvezda (Mokrin) 20, ŽFK Banat (Zrenjanin) 18, ŽAK (Kikinda) 17, Proleter (Banatski Karlovac) 12, Spartak (Debeljača) 11.
          Radnički se plasirao u treći takmičarski rang, u novoformiranu Severnu grupu Srpske lige, pošto je Vojvođanska liga ukinuta u leto 1962. godine.

          SEVERNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Lehel (Mužlja) 34, Tekstilac (Zrenjanin) 32, Budućnost (Srpska Crnja) 29, Roham (Nova Crnja) 27, Borac (Velike Livade) 26, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 26, Omladinac (Ravni Topolovac) 24, Elektrovojvodina (Zrenjanin) 23, Begej (Žitište) 15, Vulkan (Zrenjanin) 14, Progres (Begejci) 10, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 4 boda.

          JUŽNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Sutjeska) 26, Bilećanin (Sečanj) 24, Radnički (Jaša Tomić) 20, ASK (Aradac) 20, Vojvodina (Perlez) 29, Mladost (Banatski Despotovac) 17, Zadrugar (Lazarevo) 16, Bratstvo (Elemir) 15, Napredak Stajićevo) 12, Mladost (Lukićevo) 11 bodova.
          U toku jesenjeg dela takmičenja istupili su Drugi oktobar (Kumane) i Krajina (Krajišnik).

          KVALIFIKACIJE ZA BANATSKU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Odigrane su dve finalne utakmice Zrenjaninske lige. U Sutjesci je Radnički pobedio Lehela 8:2, a u Mužlji je bilo 2:0 za Lehel. Radnički je igrao Kvalifilkacije za Banatsku ligu sa prvacima Kikinde (Polet iz Nakova), Pančeva (Jedinstvo iz Kačareva) i Vršca (vršački Trgovački). Ishod Kvalifikacija na kraju je bio nebitan jer je odlučeno da se, kao i u višim stepenima, izvrši reorganizacija i da se formiraju dve grupe Banatske lige. Tako su u viši rang iz Zrenjaninske lige, na osnovu plasmana i uslova, otišli Lehel, Budućnost (SC), Radnički (S), Bilećanin i Radnički (JT), a iz Kikindske lige Polet (N), Crvena zvezda (RS) i Vojvodina (NM).

          SRESKO PRVENSTVO IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Omladinac (Botoš) 22, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 21, Crvena zvezda (Orlovat) 20, Naftagas (Boka) 20, Jedinstvo (Ečka) 13, Radnik (Mihajlovo) 9, Proleter (Neuzina) 9, MSK (Mihajlovo) 6, Tisa (Taraš) 8 bodova.
          Tisa je odigrala samo jesenji deo prvenstva.
          Na osnovu reorganizacije svim učesnicima omogućen je ulazak u viši rang.

 



          Radnički (Zrenjanin) oktobra 1961. godine - stoje: Vukanović, Cako, Feketić, Ugrinov, Pejović, Ševar, Subin, čuče: Vislavski,                                                                                                  Višovski, Priljeva, Vulin.

 

(c) Fudbalski savez Grada Zrenjanin, Karađorđev trg 100, 23000 Zrenjanin