Kontakt

Razvoj

bOrganizacija






            
  Kup 2000/01.

                 SR Jugoslavija

Mladost (A) - Zeta (Golubovci) ... 3:1 Obilić (B) - Hajduk Rodić MB ..... 4:0
Budućnost (Banatski Dvor)-Crvena zvezda 1:1 (11m Crvena zvezda)
Partizan - Čukarički Stankom .... 3:2

Crvena zvezda - Mladost (Ap.) ... 3:2
Obilić (Beograd) - Partizan ......... 2:5

Crvena zvezda - Partizan ............ 0:1

                        Proleter

                      1/16 finala
Proleter - Obilić (Beograd) ......... 0:1

Mladost Univerzal luks (Lukićevo)

                      1/16 finala
Mladost - Radnički (N) 1:1 (11m M)
                       1/8 finala
Mladost UL - Partizan (BG) ........ 0:5


             Kup 2001/02.

                 SR Jugoslavija

C. zvezda - Radnički (Obren.) ... 1:0
Radnički (K) - Vojvodina ............ 0:1
Sartid - OFK Beograd 0:0 (11m S)
Železnik - Partizan ....... 1:1 (11m Ž)

Vojvodina - C. zvezda 1:1 (11m CZ)
Železnik - Sartid ........................... 2:3

Sartid - Crvena zvezda ................ 0:1

                        Proleter

                       1/16 finala
Proleter - OFK Beograd ............. 0:2


             Kup 2002/03.

                 SR Jugoslavija/SCG

Vojvodina - C. zvezda 0:0 (11m CZ)
Partizan - Železnik ....................... 1:4
Rudar (Pljevlja) - Sartid .............. 1:2
Budućnost (BD) - Obilić 0:0 (11m B)

Budućnost (B. Dvor) - C. zvezda 0:1
Sartid - Železnik ............ 1:1 (11m S)

Crvena zvezda - Sartid ................ 0:1

                       Proleter

Tekstilac Ites (Odžaci) - Proleter 1:0


             Kup 2003/04.

                   Srbija i Crna Gora

Crvena zvezda - Železnik ............ 1:0
Obilić - OFK Beograd .. 3:3 (11m O)
Zemun - Budućnost (B. Dvor) .... 1:4
Javor (Ivanjica) - Partizan ............ 0:2

Crvena zvezda - Partizan ............. 1:0
Budućnost (Banat. Dvor) - Obilić 2.1

C. zvezda - Budućnost (B. Dvor) 1:0

                      Proleter

Glogonj - Proleter ........................ 2:1


             Kup 2004/05.

                   Srbija i Crna Gora

Crvena zvezda - Smederevo ..... 2:1
Partizan - Obilić (Beograd) ........ 1:0
Železnik - Čukarički St. 1:1 (11m Ž)
Radnički (Pirot) - Rad ............... .0:1

Železnik - Rad .............................. 3:0
Crvena zvezda - Partizan ............ 2:0

Crvena zvezda - Železnik ............ 0:1

                      Proleter

Proleter - Mladost Univrzal luks 3:0
Mladost (Apatin) - Proleter ........ 3:0


             Kup 2005/06.

                   Srbija i Crna Gora

Crvena zvezda - Smederevo ..... 2:0
Kolubara (Lazarevac) - Vlasina (Vlasotince) 0:0 (11m Kolubara)
OFK Beograd - Hajduk (Kula) ... 1:0
Radnički (Niš) - Timok (Zaj.) ..... 2:0

OFK Beograd - Kolubara ............ 4:1
Radnički (Niš) - Crvena zvezda . 0:5

Crvena zvezda - OFK Beograd .. 4:2

                      Proleter

Crvenka - Proleter ....................... 3:2


        Kup FSO Zrenjanin

         Kako je FS Vojvodine pomerio kalendar takmičenja Kupa 1998. unazad, pa smo imali dva finala u 1998. u martu i u septembru, tako
je Kup pomerio 2001. unapred i u
toj godini nismo imali finale.

                        2000.

Potisje (Knićanin) - Zlatica ........ 5:0
Zlatica - Potisje (Knićanin) ........ 1:1

                        2002.

Potisje (Knićanin) - Zadrugar .... 2:1
Zadrugar (Lazarevo) - Potisje ... 2:0

                        2003.

OFK Stajićevo - OFK Gradnulica 2.1
OFK Gradnulica - OFK Stajićevo 2:0

                        2004.

Mladost (B. Despotovac) - ŽFK 3:0
ŽFK Banat (Zrenjanin)-Mladost 1:2

                        2005.

Banat (Čenta) - Rusanda .......... 4:0
Rusanda (Melenci)-Banat (Č) .. 5:0











 

                                                        SISTEM TAKMIČENJA 2000.-2006.

        
            Prva liga SR Jugoslavije igrana je od 2000. do 2003. godine sa 18 klubova, a SCG do 2006. sa 16. Ispadala su po četiri kluba izuzev 2003. kada je zbog smanjenja lige šest klubova izgubilo status. Tri kluba iz Srbije popunjavala su Prvu ligu, a jedan iz Crne Gore.
            Druga liga imala je tri grupe u Srbiji od 2000. do 2004. godine. U prve dve sezone takmičilo se po 18 klubova, 2002/03. po 12 trokružno, a 2003/04. po 10 četvorokružno.
            U periodu 2002.- 2004. bilo je mnogo nelogičnosti. Lige su smanjivane zbog navodne koncentracije kvaliteta, mada je to postala i varljiva i promenjiva kategorija. Fuzije su šetale neke klubove u teritorijalne grupe koje nisu pripadale njihovim sedištima. Interesi novih ljudi u fudbalu sa velikim novcima, stvarali su pravu konfuziju, tonuli su klubovi iz starih centara, a iz malih mesta pravili blic uspehe u promenljivom sistemu takmičenja. Velike štete imali su Zrenjanin, Subotica, Užice, Novi Pazar, Kragujevac... Proleter je ispao 2002. godine, a imao je više od 50 odsto bodova. Mladenovac je sledeće sezone izgubio status iako je dva kola pre kraja bio drugi na tabeli...
            Jedinstvana Druga liga formirana je 2004. godine i u dve sezone imala je po 20 članova. Tri prvoplasiarana kluba odlazila su u Prvu ligu.
            U trećem rangu igrana je Srpska liga-Grupa Vojvodina sa 18 klubova.
            Istočna grupa Vojvođanske lige, sastavljena od klubova FSP Zrenjanin i FSP Pančevo, imala je 16 klubova. Bila je u četvrtom rangu od 2000. do 2002.  Od 2002. do 2004. godine egzistirala je u četvrtom stepenu Jedinstvena Prva liga Vojvodine sa 16 klubova. Tada je u petom rangu postojala Istočna grupa Druge vojvođanske lige. Umesto tri grupe Druge Vojvođanske lige, leta 2004. godine formirane su četiri, a Istok je zadržao istu teritoriju u Banatu.
            Ispod Područne lige Zrenjanin startovale su dve grupe, MFL Kikinda-Žitište i MFL Zrenjanin-Sečanj sa po 12 klubova. U najnižem rangu našli su se preostali klubovi sa teritorije celog područja.


                                                                                  2000/01.


            PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Crvena zvezda (Beograd) 88, Partizan (Beograd) 86, Obilić (Beograd) 63, Sartid (Smederevo) 54, OFK Beograd 50, Vojvodina (Novi Sad) 47, Sutjeska (Nikšić) 46, Železnik 44, Radnički (Kragujevac) 44, Čukarički Stankom (Beograd) 43, Hajduk (Kula) 42, Zemun 42, Zeta (Golubovci) 42, Rad (Beograd) 41, Budućnost (Podgorica) 38, Napredak (Kruševac) 34, Radnički (Niš) 32, Milicionar (Beograd) 30 bodova.
            Status su izgubili Milicionar, Radnički, Napredak i Budućnost.

            SEVERNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            
Mladost (Apatin) 77, Proleter (Zrenjanin) 76, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 64, Novi Sad 62, Teleoptik (Zemun) 61, Budućnost (Banatski Dvor) 55, Vrbas 51, Spartak (Subotica) 48, ČSK Pivara (Čelarevo) 44, Dinamo (Pančevo) 44, Bežanija (Beograd) 43, Železničar (Beograd) 42, Kabel (Novi Sad) 41, Bečej 38, Big bul (Bačinci) 37, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 32, Cement (Beočin) 29, Rakovica (Beograd) 15 bodova.
            Mladost (A) plasirala se u Prvu ligu.
            
Status su izgubili Rakovica, Cement i Mladost Univerzal luks.

            ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            
Zvezdara (Beograd) 90, Hajduk (Beograd) 86, Dubočica (Leskovac) 64, OFK Niš 63, Jedinstvo (Paraćin) 55, Napredak Kušiljevo) 54, Beograd 53, BSK (Borča) 52, Železničar (Niš) 49, Mladi radnik (Požarevac) 48, Žitorađa 47, Radnički (Svilajnac) 47, Trajal (Kruševac) 38, Vučje 34, Rudar Fahop (Aleksinački Rudnici) 32, Bor 30, Rudar (Kostolac) 27, Temnić Lipa (Varvarin) 10 bodova.
            
Zvezdara se plasirala u Prvu ligu.
            
Status su izgubili Temnić Lipa, Rudar (K), Bor i Rudar Fahop.

            ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            
Mladost (Lučani) 78, Borac (Čačak) 72, Železničar (Lajkovac) 60, Bane (Raška) 59, Kolubara (Lazarevac) 53, Javor (Ivanjica) 53, Jedinstvo (Ub) 44, Novi Pazar 44, Šumadija 1903 (Kragujevac) 43, Loznica 43, Zastava (Kragujevac) 42, Sloga (Lipnički Šor) 42, Sloga (Kraljevo) 40, Sloboda (Užice) 39, GP Zlatibor (Užice) 39, ZSK (Valjevo) 38, Budućnost (Valjevo) 38, Metalac (Gornji Milanovac) 33 boda.
            Mladost (L) plasirala se u Prvu ligu.
            Status su izgubili Metalac i Budućnost.

            SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Veternik 85, Solunac (Karađorđevo) 67, Srem (Sremska Mitrovica) 64, Kikinda 60, Elan (Srbobran) 59, Inđija 52, Radnički (Bajmok) 50, AIK Bačka Topola 50, Radnički (Sutjeska) 47, Begej (Žitište) 46, Tekstilac Ites (Odžaci) 45, Bačka (Bačka Palanka) 45, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 45, Crvenka 44, Vojvodina (Tovariševo) 44, Vršac Jedinstvo 34, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 31, Proleter (Ravno Selo) 5 bodova.
            Veternik se plasirao u Severnu grupu Druge lige.
            Status su izgubili Proleter (RS) iSutjeska (BDP), a kroz kvalifikacije Vršac Jedinstvo. Crvenka je imala bolji međusobni skor od Vojvodine (T)koja je potom odustala od takmičenja.
            Rezultati kvalifikacija: Šajkaš (Kovilj) - Polet (Karavukovo) 3.0, 0:3, penalima 4:5, Jedinstvo (Novi Bečej) - Vršac Jedinstvo 3:1, 2:2, Polet - Jedinstvo 4:1 3:3.

            ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Radnički (Kovin) 71, Jedinstvo (Novi Bečej) 62, Bilećanin (Sečanj) 55, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 45, Radnik (Stari Tamiš) 44, Rusanda Agrovet (Melenci) 43, BAK (Bela Crkva) 42, Sloboda (Novi Kozarci) 40, Proleter (Banatski Karlovac) 38, Naftagas (Elemir) 38, Tehnodunav (Glogonj) 37, Budućnost (Alibunar) 37, Partizan (Uljma) 36, Radnički (Zrenjanin) 34, BSK (Bavanište) 31, Zadrugar (Lazarevo) 30 bodova.
            Radnički (K) se plasirao u Srtpsku ligu-Grupa Vojvodina. Jedinstvo (NB) nije prošlo u mini-ligi sa Šajkašem i Poletom iz Karavukova.
            Status su izgubili Zadrugar, BSK i Radnički (Z).

            PODRUČNA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Kozara (Banatsko Veliko Selo) 73, ŽFK Banat (Zrenjanin) 60, Vojvodina (Novo Miloševo) 58, Zlatica 46, Krajina (Krajišnik) 45, Potisje (Knićanin) 44, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 43, Bega (Novi Itebej) 42, Mladost (Banatski Despootovac) 41, Polet (Nakovo) 41, Napredak (Čestereg) 40, OFK Klek 37, Budućnost (Srpska Crnja) 37, Omladinac (Ravni Topolovac) 33, Delija (Mokrin) 33, Borac (Zrenjanin) 22 boda.
            Kozara se plasirala u Istočnu grupu Vojvođanske lige. ŽFK Banat nije prošao baraž sa Partizanom iz Gaja. Rezultati: Partizan - ŽFK Banat 4:0, ŽFK Banat - Partizan 5:1.
            Status su izgubili Borac (Z) , Delija i Omladinac (RT)

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Naftagas (Boka) 53, Banat (Čenta) 45, ASK (Aradac) 45, Graničar (Konak) 38, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 33, Vojvodina (Perlez) 31, OFK Stajićevo 29, MSK (Mihajlovo) 26, Lehel (Mužlja) 24, Jedinstvo (Ečka) 24, Tisa (Taraš) 15, Partizan (Tomaševac) 14 bodova.
            Naftagas (B) plasirao se u Područnu ligu.
            Status je izgubio Partizan.

            LIGA FSO ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Sloga (Jarkovac) 67, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 56, Mladost (Belo Blato) 49, Roham (Nova Crnja) 48, Omladinac (Botoš) 42, Proleter (Neuzina) 23, Progresul (Begejci) 21, Tamiš (Farkaždin) 18 bodova.
            Sloga se plasirala u Međuopštinsku ligu.
            Liga je igrana četvorokružno.


                                                                                  2001/02.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 81, Crvena zvezda (Beograd) 66, Sartid (Smederevo) 58, Obilić (Beograd) 56, Zeta (Golubovci) 52, Železnik (Beograd) 49, Rudar (Pljevlja) 47, Vojvodina (Novi Sad) 46, OFK Beograd 46, Rad (Beograd) 46, Sutjeska (Nikšić) 46, Zemun 45, Hajduk Rodić MB (Kula) 45, Čukarički Stankom (Beograd) 43, Mladost (Lučani) 42, Zvezdara (Beograd) 29, Mladost (Apatin) 24, Radnički (Kragujevac) 23 boda.
           Status su izgubili Radnički (K), Mladost (A), Zvezdara i Mladost (L).

           SEVERNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           
Radnički (Obrenovac) 74, Budućnost (Banatski Dvor) 71, Novi Sad 65, Veternik 60, Dinamo (Pančevo) 58, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 57, Bečej 54, Big bul (Bačinci) 53, Vrbas 53, Proleter (Zrenjanin) 52, ČSK Pivara (Čelarevo) 49, Železničar (Beograd) 42, Balkan Bukovica (Beograd) 42, Teleoptik (Zemun) 39, Solunac (Karađorđevo) 28, Kabel (Novi Sad) 25, Spartak (Subotica) 19, Bežanija (Beograd) 18 bodova.
           
Radnički (O) plasirao se u Prvu ligu. Status su izgubili svi klubovi ispod devetog mesta.
           U poslednjem kolu, 2. juna 2002. godine, Železničar i Vrbas odigrali su u Beogradu 0:0, a u Banatskom Dvoru Budućnost je izgubila od Big bula 0:1. Ti rezultati poslali su Proleter van savezne konkurencije prvi put posle 41 godine.
           Status je izgubilo devet poslednjih klubova. Solunac (Karađorđevo) po završetku sezone fuzionisao se sa Palićem.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           
Radnički (Niš) 83, Napredak (Kruševac) 82, OFK Mladenovac 63, Niš 56, Hajduk (Beograd) 55, Radnički (Pirot) 55, Žitorađa 54, BSK (Borča) 52, Beograd 52, Mladi radnik (Požarevac) 51, Dubočica (Leskovac) 48, Građanski 47 (Svilajnac), Napredak (Kušiljevo) 47, Jedinstvo (Paraćin) 36, Trajal (Kruševac) 25, Radnički (Svilajnac) 21, Železničar (Niš) 17, Vučje 14 bodova.
           Radnički (N) plasirao se u Prvu ligu.
           Status je izgubilo šest poslednjih klubova. Građanski (Svilajnac) je ispred Napretka (Kušiljevo) zbog boljeg bilansa u međusobnim susretima.
           BSK (Borča) u novoj teritorijalnoj podeli pripao je grupi Sever, ali je odustao od takmičenja i tako je Vrbas zadržao status. OFK Mladenovac i Mladi radnik u teritorijalnoj preraspodeli pripali su Zapadu, ali Mladi radnik na osnovu bodova nije prošao. Fuzionisao se sa Građanskim (Svilajnac), zadržao svoje ime, ali dobio i status na Istoku.
           Član Srpske lige-Grupa Vojvodina, Srem iz Sremske Mitrovice, fuzionisao se sa Zvezdarom koja je ispala iz Prve lige u Istočnu grupu Druge lige. Tako je Srem stekao status u toj drugoligaškoj grupi.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
 Javor (Ivanjica) 85, Borac 77, Bane (Raška) 57, Šumadija 1903 (Kragujevac) 55, Remont Canepak (Čačak) 54, Loznica 53, Radnički Stobeks (Klupci) 53, Polet (Ljubić) 52, Sloboda (Užice) 50, Jedinstvo (Ub) 49, Novi Pazar 41, Železničar (Lajkovac) 40, Kolubara (Lazarevac) 32, Sloga (Kraljevo) 21, GP Zlatibor (Užice) 20, Sloga (Lipnički Šor) 18, ZSK (Valjevo) 6 bodova.
           Javor se plasirao u Prvu ligu.
           Zastava (Kragujevac) istupila je iz Lige posle četiri kola. Status je izgubilo još10 klubova.

       
    SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

             Elan (Srbobran) 76, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 69, Brazdakop (Inđija) 66, Kikinda 57, Radnički (Šid) 55, Radnički (Bajmok) 53, Tekstilac Ites (Odžaci) 52, Cement (Beočin) 52, Bačka (Bačka Palanka) 51, AIK Bačka Topola 51, Crvenka 51, Srem (Sremska Mitrovica) 49, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 44, Begej (Žitište) 32, Bačka 1910 (Subotica) 31, Radnički (Kovin) 29, Polet (Karavukovo) 22, Radnički (Sutjeska) 20 bodova.
             Elan se plasirao u Severnu grupu Druge lige.
           Status je izgubilo pet poslednjih klubova.

            ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Glogonj 64, Radnik (Stari Tamiš) 54, Sloboda (Novi Kozarci) 53, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 51, Jedinstvo (Vršac) 50, Jedinstvo (Novi Bečej) 48, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 41, Bilećanin (Sečanj) 41, Rusanda Agrovet (Melenci) 39, BAK (Bela Crkva) 36, Budućnost (Alibunar) 34, PSK (Pančevo) 32, Naftagas (Elemir) 31, Partizan (Uljma) 31, Proleter (Banatski Karlovac) 29, Partizan (Gaj) 19 bodova.
            Glogonj se plasirao u Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
            Radnik, Sloboda, Crvena zvezda i Jedinstvo (V) uvrstili su se u novoformiranu Prvu ligu Vojvodine.
            Status je izgubio Partizan (G).

            PODRUČNA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Vojvodina (Novo Miloševo) 64, Krajina (Krajišnik) 59, Zadrugar (Lazarevo) 55, Zlatica 48, ŽFK Banat (Zrenjanin) 48, Budućnost (Srpska Crnja) 44, Potisje (Knićanin) 42, Crvena zvezda (Rusko Selo) 42, Naftagas (Boka), Polet (Nakovo) 41, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 41, Napredak (Čestereg) 36, Radnički (Zrenjanin) 35, Bega (Novi Itebej) 35, Mladost (Banatski Despotovac) 34, OFK Klek 24 boda.
            U Istočnu grupu Druge Vojvođanske lige plasirali su se Vojvodina, Krajina i Zadrugar.
            Status je izgubio OFK Klek.

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            OFK Stajićevo 60, Borac (Zrenjanin) 46, Banat (Čenta) 45, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 35, ASK (Aradac) 34, Sloga (Jarkovac) 33, Jedinstvo (Ečka) 28, Vojvodina (Perlez) 28, MSK (Mihajlovo) 28, Lehel (Mužlja) 26, Graničar (Konak) 20, Tisa (Taraš) 7 bodova.
            OFK Stajićevo i Borac (Z) plasirali su se u Područnu ligu.
            Niko nije izgubio status.

            LIGA FSO ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Radnički Ratar (Jaša Tomić) 54, Roham (Nova Crnja) 47, Drugi oktobar (Kumane) 43, Omladinac (Botoš) 26, Partizan (Tomaševac) 20, Mladost (Belo Blato) 19, Progresul (Torak) 18, Proleter (Neuzina) 16 bodova.
            U grupe MFL plasirali su se Radnički Ratar, Roham i Drugi oktobar.
            Liga je igrana trokružno.

lukicevo02

            Drugoligaška ekipa Mladosti iz Lukićeva - stoje: Ristić, G. Grujić, Golić, Vujić, Antatnasijević, Krasić, čuče: Ilić, Ljubenović, Marković, Stanojević, Ivanović


                                                                                  2002/03.


            PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Partizan (Beograd) 89, Crvena zvezda (Beograd) 70, OFK Beograd 63, Sutjeska (Nikšić) 62, Železnik 62, Vojvodina (Novi Sad) 56, Obilić (Beograd) 51, Zeta (Golubovci) 51, Hajduk Rodić MB (Kula) 48, Zemun 47, Sartid (Smederevo) 45, Radnički (Obrenovac) 44, Rad 43, Čukarički Stankom (Beograd) 37, Javor (Ivanjica) 34, Mogren (Budva) 21, Rudar (Pljevlja) 18, Radnički (Niš) 10 bodova.
            Liga je smanjena sa 18 na 16 članova. Status je izgubilo šest poslednjih klubova.

            SEVERNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Budućnost (Banatski Dvor) 76, Mladost (Apatin) 72, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 61, Novi Sad 58, Veternik 50, Elan (Srbobran) 44, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 40, Vrbas 38, Bečej 36, Big bul 33, Dinamo (Pančevo) 25, Srem (Jakovo) 15 bodova.
            Budućnost (BD) plasirala se u Prvu ligu.
            Status su izgubili Srem (J), Dinamo i Big bul.

            ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Borac (Čačak) 61, Bane (Raška) 53, Šumadija 1903 (Kragujevac) 53, Loznica 52, Mačva (Šabac) 52, Metalac (Gornji Milanovac) 51, OFK Mladenovac 48, Radnički (Kragujevac) 40, Mladost (Lučani) 35, Radnički Stobeks (Klupci) 34, Vujić Budućnost (Valjevo) 34, Remont Canepak (Čačak) 29 bodova.
            Borac se plasirao u Prvu ligu.
            Status je izgubilo šest poslednjih klubova

            ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Napredak (Kruševac) 73, Mladi radnik (Požarevac) 52, Timok (Zaječar) 50, Srem (Sremska Mitrovica) 50, OFK Niš 50, Beograd 48, Hajduk (Beograd) 45, Radnički (Pirot) 45, Dorćol (Beograd) 41, Žitorađa 39, Car Konstatntin (Niš) 23, Dubočica (Leskovac) 20.
            Napredak se plasirao u Prvu ligu.
            Status su izgbuila četiri poslednja kluba.

            SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Proleter (Zrenjanin) 85, ČSK Pivara (Čelarevo) 82, Bačka (Bačka Palanka) 60, Kikinda 53, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 50, Kabel (Novi Sad) 48, Cement (Beočin) 48 Crvenka 48, Brazdakop (Inđija) 47, Šajkaš (Kovilj) 46, Radnički (Bajmok) 45, Tekstilac Ites (Odžaci) 44, Palić 43, Spartak (Subotica) 43, Njegoš (Lovćenac) 42, Bačka Topola 34, Radnički (Šid) 22, Glogonj 22 boda.
            Proleter se plasirao u Severnu grupu Druge lige.
            Status su izgubili Glogonj, Radnički (Š) i Bačka Topola.
            

            PRVA LIGA VOJVODINE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Tavankut 65, Radnički (Nova Pazova) 62, Bačka 1910 (Subotica) 55, Vinogradar 53, Polet (Rastina) 51, Jugović (Kać) 50, Sloga (Erdevik) 44, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 41, Radnički (Sutjeska) 41, Jedinstvo (Vršac) 39, Sloboda (Novi Kozarci) 39, Radnik (Stari Tamiš) 36, Sloven (Ruma) 36, Polet (Karavukovo) 34, Begej (Žitište) 23, Radnički (Kovin) 9 bodova.
            Tavankut i Radnički (NP) plasirali su se u Srpsku ligu-Grupa Vojvodina.
            Status je izgubilo šest poslednjih klubova.

            ISTOČNA GRUPA DRUGE VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Kozara (Banatsko Veliko Selo) 70, Vojvodina (Novo Miloševo) 64, Jedinstvo (Novi Bečej) 60, Proleter (Banatski Karlovac) 56, BAK (Bela Crkva) 55, Rusanda (Melenci) 47, Partizan (Uljma) 44, PSK (Pančevo) 42, Bilećanin (Sečanj) 41, Krajina (Krajišnik) 40, Polet (Izbište) 39, Sloga (Banatsko Novo Selo) 32, Budućnost (Alibunar) 30, Zadrugar (Lazarevo) 29, Naftagas (Elemir) 29, BSK (Bavanište) 11 bodova.
            Kozara se plasirala u direktno u Prvu vojvođansku ligu, a Vojvodina (NM) kroz baraž.
            Status je izgubilo pet poslednjih klubova.

            PODRUČNA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            OFK Stajićevo 77, Radnički (Zrenjanin) 73, Napredak (Čestereg) 56, Naftagas (Boka) 48, Budućnost (Srpska Crnja) 48, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 44, Polet (Nakovo) 44, Potisje (Knićanin) 43, Graničar (Radojevo) 40, Crvena zvezda (Rusko Selo) 39, Zlatica 37, ŽFK Banat (Zrenjanin) 37, Mladost (Banatski Despotovac) 37, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 37, Borac (Zrenjanin) 25, Bega (Novi Itebej) 13 bodova.
            OFK Stajićevo se plasiralo u Istočnu grupu Druge Vojvođanske lige. Radnički je taj status stekao kroz baraž.Rezultati: Mladi zadrugar (Sefkerein) - Radnički 0:3, Radnički - Mladi zadrugar 4:0.
            Status su izgubili Bega, Borac (Z) i Jedinstvo (BK) koje je imalo najslabiji bilans na pomoćnoj tabeli.

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            OFK Gradnulica (Zrenjanin) 60, ASK (Aradac) 46, OFK Klek 44, Banat (Čenta) 41, Jedinstvo (Ečka) 34, Sloga (Jarkovac) 31, Lehel (Mužlja) 26, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 25, Graničar (Konak) 25, MSK (Mihajlovo) 22, Vojvodina (Perlez) 20, Tisa (Taraš) 9 bodova.
            OFK Gradnulica se plasirala u Područnu ligu.
            ASK je igrao baraž za Područnu Ligu. Rezultati - Ravni Topolovac: Omladinac - ASK 3:1, ASK - Omladinac 1:0.

            LIGA FSO ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Omladinac (Botoš) 32, Progresul (Torak) 25, Mladost (Belo Blato) 23, Proleter (Neuzina) 19, Partizan (Tomaševac) 15 bodova.
Omladinac (B) i Progresul plasirali su se u grupe MFL.
            Tamiš (Farkaždin) istupio je u zimnskoj pauzi, a prema novom pravilniku o takmičenju brisani su svi njegovi rezultati iz tabele.
            Liga je igrana četvorokružno.

 



        Banat (Čenta) u jesen 2004. godine - stoje: Lečić, Mihajlović, Ilić, Aleksovski, Kostadinov, Sekulić, V. Kojić, Puteš, M. Čenejac,                     Grubač, blagajnik Tomašev, trener Dušan Ilić, čuče: Pavlović, Sukara, Jocić, Milovac, Petrov, R. Čenejac, Martinov,                                                                                                   sekretar Duško Vučenić.


                                                                                  2003/04.


            PRVA LIGA
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Crvena zvezda (Beograd) 74, Partizan (Beograd) 63, Železnik 58, OFK Beograd 51, Sartid (Smederevo) 49, Obilić (Beograd) 46, Zemun 41, Sutjeska (Nikšić) 40, Vojvodina (Novi Sad) 40, Hajduk Rodić MB (Kula) 38, Zeta (Golubovci) 36, Borac (Čačak) 35, Budućnost (Banatski Dvor) 34, Napredak (Kruševac) 25, Radnički (Obrenovac) 24, Kom (Podgorica) 14 bodova.
            Status su izgubili Kom, Radnički (O), Napredak i Budućnost (BD).

            SEVERNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 86, Mladost (Apatin) 73, Novi Sad 71, Bežanija (Beograd) 68, Proleter (Zrenjanin) 62, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 56, Elan (Srbobran) 31, Veternik 29, Vrbas 19, Bečej 15 bodova.
            Radnički Jugopetrol plasirao se u Prvu ligu.
            Mladost (A), Novi Sad, Bežanija i Proleter uvrstili su se u novoformiranu Jedinstvenu Drugu ligu
            Mladost Univerzal luks je igrala kvalifikacionu mini-ligu.

            ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Čukarički Stankom (Beograd) 82, Rad (Beograd) 75, Jedinstvo (Ub) 59, Javor (Ivanjica) 56, Novi Pazar 56, Mačva (Šabac) 53, Šumadija 1903 (Kragujevac) 51, Metalac (Gornji Milanovac) 45, Bane (Raška) 17, Loznica 7 bodova.
            Čukarički Stankom se plasirao u Prvu ligu.
            Rad, Jedinstvo, Javor i Novi Pazar uvrstili su se u novoformiranu Jedinstvenu Drugu ligu. Mačva se plasirala kroz kvalifikacionu mini-ligu.

            ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Hajduk (Beograd) 66, OFK Niš 62, Radnički (Niš) 58, Srem (Sremska Mitrovica) 57, Vlasina (Vlasotince) 57, Mladi radnik (Požarevac) 55, Beograd 54, Radnički (Pirot) 54, Timok (Zaječar) 45, Morava (Ćuprija) 4 boda.
            Hajduk (Beograd) plasirao se u Prvu ligu.
            OFK Niš, Radnički (N), Srem i Vlasina uvrstili su se u novoformiranu Jedinstvenu Drugu ligu.
            Mladi radnik je igrao kvalifikacionu mini-ligu.

            FORMIRANJE JEDINSTVENE DRUGE LIGE SRBIJE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Leta 2004. godine članovi novoformirane Jedinstvene Druge lige Srbije postali su klubovi koji su izgubili status u Prvoj ligi (tri), po četiri kluba iz tri dotadašnje grupe (od drugog do petog mesta), prvaci četiri grupe Srpske lige, Voždovac, Spartak (Beograd), Mladost (Lučani) i Kosanica (Kuršumlija), a 20 član odlučen je u mini-ligi tri šestoplasirana drugoligaša.
            Rezultati mini-lige od 20. juna do 7. jula: Mladi radnik (Požarevac) - Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 2:3, Mačva (Šabac) - Mladi radnik 2:0, Mladost Univerzal luks - Mačva 1:2, Mladost Univerzal luks -Mladi radnik 0:0, Mladi radnik - Mačva 2:1, Mačva - Mladost Univerzal luks 0:0.
            Poredak u mini-ligi: Mačva 7, Mladost Univerzal luks 5, Mladi radnik 4 boda.

            SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Spartak (Subotica) 80, ČSK Pivara (Čelarevo) 76, Big bul (Bačinci) 58, Radnički (Nova Pazova) 57, Bačka (Bačka Palanka) 55, Tavankut 54, Kikinda 53, Tekstilac Ites (Odžaci) 53, Cement (Beočin) 52, Šajkaš (Kovilj) 52, Radnički (Bajmok) 51, Crvenka 49, Palić 48, Inđija 41, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 33, Kabel (Novi Sad) 24, Njegoš (Lovćenac) 14, Dinamo (Pančevo) 5 bodova.
            Spartak se plasirao u Drugu ligU.
            Status je izgubilo šest poslednjih klubova.

            PRVA LIGA VOJVODINE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Glogonj 67, Polet (Rastina) 62, Radnički (Sutjeska) 56, Mladi borac 1. maj (Ruma) 51, Sloga (Erdevik) 50, Bačka 1901 (Subotica) 48, Vojvodina (Novo Miloševo) 43, Jugović (Kać) 35, Jedinstvo (Vršac) 34, Kozara (Banatsko Veliko selo) 33, Crvena zvezda Bio star (Vojvoda Stepa) 32, Krivaja 25, Borac (Bački Gračac) 20, Metalac Milan Vidak (Futog) 14, Radnički (Šid) 10 bodova.
            Glogonj i Polet plasirali su se u Srpsku ligu-Grupa Vojvodina.
            Vinogradar (Hajdukovo) istupio je iz takmičenja.
            Liga je rasformirana u leto 2004. godine. Reorganizacijom su napravljene četiri grupe Vojvođanske lige.

            ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Spartak (Debeljača) 58, Begej (Žitište) 54, Radnik (Stari Tamiš) 52, Sloboda (Novi Kozarci) 49, Radnički (Zrenjanin) 51, Radnički (Kovin) 51, BAK (Bela Crkva) 50, Proleter (Banatski Karlovac) 50, Jedinstvo (Novi Bečej) 46, Rusanda (Melenci) 46, Krajina (Krajišnik) 38, OFK Stajićevo 33, Bilećanin (Sečanj) 31, Partizan (Uljma) 29, Polet (Izbište) 26, PSK (Pančevo) 19 bodova.
            Status je sačuvalo prvih sedam klubova. BAK je imao bolji bilans u međusobnim susretima sa Proleterom (BK).

            PODRUČNA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Budućnost (Srpska Crnja) 68, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 52, Potisje (Knićanin) 51, Mladost (Banatski Despotovac) 48, Zadrugar (Lazarevo) 48, Crvena zvezda (Rusko Selo) 48, Polet (Nakovo) 48, Naftagas (Elemir) 48, Naftagas (Boka) 47, Omladinac (Ravni Topolovac) 46, Napredak (Čestereg) 45, Graničar (Radojevo) 39, Delija (Mokrin) 31, Zlatica 26, ŽFK Banat (Zrenjanin) 24, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 17 bodova.
            Budućnost (SC) plasirala se u Istočnu grupu Druge Vojvođanske lige.
            Status su izgubili šest poslednjih klubova.

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            OFK Klek 54, Vojvodina (Perlez) 44, Omladinac (Botoš) 39, Banat (Čenta) 39, Borac (Zrenjanin) 35, Jedinstvo (Ečka) 28, Lehel (Mužlja) 27, ASK (Aradac) 26, Sloga (Jarkovac) 24, Graničar (Konak) 20, MSK (Mihajlovo) 19, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 16 bodova.
            OFK Klek se plasirao u Područnu ligu.
            Status je izgubio Radnički Ratar.

            LIGA FSO ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Proleter (Međa) 41, Mladost (Belo Blato) 36, Tisa (Taraš) 26, Proleter (Neuzina) 24, Partizan (Tomaševac) 22, Tamiš (Farkaždin) 21.
            Proleter (M) plasirao se u MFL Kikinda-Žitište.
            Liga je igrana četvorokružno.

lukicevo04

Mladost (Lukićevo) - stoje: Radišić, Filipović, Hajder, Maksimović, Todorović, Klindo, čuče: Zečević, Stevanović, Blanuša, Jovanović, Nikić





Bilećanin (Sečanj) - stoje trener Radovan Rogan, Gojko Papić, Miroslav Samardžić, Miro Rogan, Kristijan Andrić, Damir Đurić, Vojin Lazić, Branislav Stoisavljević, Milan Milinić, Bojan Davidović, direktor Milovan Vučković, čuče: Branko Samardžić, Željko Džepčeski, Marko Milojević, Milorad Đurđević, Petar Lazić, Saša Čorlija, Predrag Bratić, Marko Vukoje, Dragoljub Samardžić.


                                                                                  2004/05.


            PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Partizan (Beograd) 80, Crvena zvezda (Beograd) 74, Zeta (Golubovci) 59, OFK Beograd 50, Zemun 43, Budućnost (Podgorica) 41, Hajduk Rodić MB (Kula) 39, Vojvodina (Novi Sad) 38, Železnik 38, Smederevo 37, Obilić (Beograd) 36, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 35, Borac (Čačak) 34, Čukarički Stankom (Beograd) 32, Sutjeska (Nikšić) 22, Hajduk (Beograd) 12 bodova.
            Status su po plasmanu izgubili Hajduk (B), Sutjeska i Čukarički Stankom. Železnik se fuzionisao sa Voždovcem. Radnički Jugopetrol (NB) odustao je od takmičenja u Prvoj ligi, fuzionisao se sa članom Srpske lige-Grupa Beograd, BASK-om i pod tim imenom klub je prešao u Drugu ligu.

            DRUGA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Budućnost (Banatski Dvor) 76, Javor (Ivanjica) 74, Rad (Beograd) 71, Mladost (Apatin) 63, Bežanija (Beograd) 58, Napredak (Kruševac) 55, Jedinstvo (Ub) 53, Spartak (Subotica) 52, Srem (Sremska Mitrovica) 52, Novi Pazar 52, Mačva (Šabac) 52, Voždovac (Beograd) 51, Novi Sad 51, OFK Niš 50, Radnički (Niš) 49, Vlasina (Vlasotince) 48, Radnički (Obrenovac) 43, Proleter (Zrenjanin) 40, Kosanica (Kuršumlija) 29, Mladost (Lučani) 26 bodova.
            Budućnost (BD), Javor i Rad plasirali su se u Prvu ligu.
            Voždovac se fuzionisao sa Železnikom. Klub je nazvan Voždovac, a preuzeo je status Železnika u Prvoj ligi. Hajduk (Beograd) posle ispadanje iz Prve lige leta 2005. godine odmah je odustao od takmičenja u Drugoj ligi.
            Status u Drugoj ligi stekli su prvaci četiri grupe Srpske lige OFK Mladenovac, Glogonj (fuzionisao se sa pančevačkim PSK-om i uzeo njegov naziv), Radnički (Kragujevac) i Radnički (Pirot). Drugoplasirani su igrali plej of. Rezultati: ČSK Pivara (Čelarevo) - Posavac (Kneževac) 5:1, Posavac - ČSK Pivara 1:1, Sevojno - Železničar (Niš) 7:1, Železničar - Sevojno 0:3 par-forfe (domaćin odustao od revanša.
            Rezultati baraža: ČSK Pivara - Proleter 2:1, Proleter - ČSK Pivara 0:0, Sevojno - Radnički (O) 3:0, Radnički (O) - Sevojno 0:1.

            SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Glogonj 86, ČSK Pivara (Čelarevo) 78, Cement (Beočin) 49, Bačka (Bačka Palanka) 48, Vrbas 48, Tavankut 47, Bečej 46, Radnički (Nova Pazova) 46, Big bul (Bačinci) 46, Šajkaš (Kovilj) 46, Crvenka 45, Kikinda 45, Polet (Rastina) 45, Tekstilac Ites (Odžaci) 44, Elan (Srbobran) 44, Veternik 41, Radnički (Bajmok) 35, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 29 bodova.
            Glogonj se se po završetku sezone fuzionisao sa pančevačkim PSK-om i pod tim imenom otišao je u Drugu ligu.
            Mladost Univerzal luks istupila je iz takmičenja posle 27. kola i prema Propozicijama morala je da ode dva ranga niže.
            Status su još izgubili Radnički (Bajmok) i Veternik.

            ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Radnik (Stari Tamiš) 54, Crvena zvezda Bio star (Vojvoda Stepa) 48, Radnički (Zrenjanin) 46, Radnički (Sutjeska) 46, Begej (Žitište) 44, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 44, Vojvodina (Novo Miloševo) 43, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 43, Budućnost (Srpska Crnja) 43, BAK (Bela Crkva) 43, Sloboda (Novi Kozarci) 40, Sloga (Banatsko Novo Selo) 39, Spartak (Debeljača) 38, Jedinstvo (Vršac) 37, Radnički (Kovin) 37, Dinamo (Pančevo) 31 bod.
            Radnik (Stari tamiš) plasirao se u Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
            Status su izgubili Dinamo (P) i Radnički (K). Jedinstvo ostvariilo bolji bilans u međusobnim susretima sa kovinskim Radničkim (pobeda i poraz, gol-razlika 3:2).

            PODRUČNA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Jedinstvo (Novi Bečej) 69, Bilećanin (Sečanj) 66, Naftagas (Boka) 66, ŽAK (Kikinda) 65, Rusanda (Melenci) 57, Omladinac (Ravni Topolovac) 39, OFK Klek 39, OFK Gradnulica 39, Potisje Simopromet (Knićanin) 37, Polet (Nakovo) 36, Krajina (Krajišnik) 36, Naftagas (Elemir) 36, Mladost (Banatski Despotovac) 34, Crvena zvezda (Rusko Selo) 33, Zadrugar (Lazarevo) 28, OFK Stajićevo 6 bodova.
            Jedinstvo se plasiralo u Istočnu grupu Vojvođanske lige.
            Bilećanin je imao bolji međusobni bilans u susretima sa Naftagasom iz Boke i tako se uvrstio u baraž. U dve utakmice bio je bolji od Omladinca iz Opova, u Sečnju je pobedio 3:2, u revanšu odigrao 1:1.

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN - SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Vojvodina (Perlez) 53, Jedinstvo (Ečka) 51, Banat (Čenta) 49, Borac (Zrenjanin) 46, ŽFK Banat (Zrenjanin) 31, Omladinac (Botoš) 28, Lehel (Mužlja) 23, Sloga (Jarkovac) 22, Zlatica 22, MSK (Mihajlovo) 22, Graničar (Konak) 10, ASK (Aradac) 9 bodova.
            Vojvodina se plasirala u Područnu ligu
            Jedinstvo (E) igralo je baraž sa Borcem . U Aleksandrovu je domaćin pobedio 3:0, isti rezultat bio je i u Ečki, a Borac je prošao boljim izvođenjem jedanaesteraca.
            U poslednjem kolu Lehel je na svom terenu pobedio ekipu Graničara iz Konaka 5:1, ali je sa klupe uveo na teren igrača sa nepunih 17 godina i bez specijalnog lekarskog pregleda, pa je utakmica registrovana 0:3 uz tri kaznena boda za klub iz Mužlje. Tako je status izgubio ASK.

            LIGA FSO ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Roham (Nova Crnja) 34, Bega (Novi Itebej) 32, Jedinstvo (Bočar) 32, Tamiš /Farkaždin) 21, Mladost (Belo Blato) 18, Partizan (Tomaševac) 13, Tisa (Taraš) 4, Proleter (Neuzina) 3 boda.
            Roham, Bega i Jedinstvo (B) plasirali su se u MFL Kikinda-Žitište.

            Partizan (Tomaševac) - stoje: Branislav Zubanov, Radovan Vijatov, Anđelko Hercegovac, Budisav Birovljev, Ljuviše Cvejin, Srđan Nikolić, Vasilije Tekinder, Milan Anović, čuče: Dejan Romanov, Dalibor Anović, Bojan Kukulj, Nebojša Bajkić, Dejan Zuban, Ivica Bogdanov, Vladimir Jovanov, Darko Ignić.

                                                                                  2005/06.



            PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Crvena zvezda (Beograd) 78, Partizan (Beograd) 71, Voždovac (Beograd) 51, Hajduk Rodić MB (Kula) 50, Zeta (Golubovci) 47, OFK Beograd 44, Borac (Čačak) 44, Budućnost (Banatski Dvor) 44, Vojvodina (Novi Sad) 43, Zemun 41, Smederevo 39, Javor Habitfarm (Ivanjica) 32, Rad (Beograd) 31, Budućnost (Podgorica) 25, Obilić (Beograd) 15, Jedinstvo (Bijelo Polje) 11 bodova.
            Status je izgubilo pet poslednjih klubova.

            DRUGA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Bežanija (Novi Beograd) 82, Mladost (Apatin) 78, Čukarički Stankom (Beograd) 75, ČSK Pivara (Čelarevo) 74, Srem (Sremska Mitrovica) 60, Napredak (Kruševac) 58, Mačva (Šabac) 55, Sevojno 52, Spartak (Subotica) 51, Radnički (Niš) 51, BASK (Beograd) 50, OFK Mladenovac 47, Radnički (Pirot) 46, Vlasina (Vlasotince) 44, Novi Pazar 44, PSK (Pančevo) 40, Jedinstvo (Ub) 40, Radnički (Kragujevac) 39, Novi Sad 35, OFK Niš 27 bodova.
            U Prvu ligu plasirali su se Bežanija i Mladost (A).
            Status su izgubili OFK Niš, Novi Sad, Radnički (K), Jedinstvo i PSK.
            Po završetku sezone PSK se fuzinisao sa Dinamom i pod tim imenom klub iz Pančeva nastavio je takmičenje.

            SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Inđija 69, Bečej Odl gold 68, Bačka (Bačka Palanka) 53, Big bul (Bačinci) 52, Cement (Beočin) 49, Radnički (Sombor) 46, Tavankut 46, Sloga (Temerin) 46, Radnički (Nova Pazova) 45, Crvenka 45, Šajkaš (Kovilj) 44, Radnik (Stari Tamiš) 43, Tekstilac Ites (Odžaci) 41, Kikinda 39, Elan (Srbobran) 39, Vrbas 37, Bačka 1901 (Subotica) 3 boda.
            Inđija se plasirala u Drugu ligu.
            Status su izgubili Bačka 1901, Vrbas, Elan i Kikinda.
            Proleter (Zrenjanin) ugašen je 11. decembra 2005. godine i njegovi rezultati brisani su iz tabele.

            ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            
Jedinstvo (Vršac) 69, Radnički (Sutjeska) 59, Budućnost (Srpska Crnja) 54, Crvena zvezda Bio star 49, Jedinstvo (Novi Bečej) 47, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 45, BAK (Bela Crkva) 45, Vojvodina (Novo Miloševo) 44, Begej (Žitište) 41, Spartak (Debeljača) 39, Mladost (Omoljica) 39, Sloboda (Novi Kozarci) 38, Bilećanin (Sečanj) 38, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 35, Sloga (Banatsko Novo Selo) 30, Radnički (Zrenjanin) 14 bodova.
            Jedinstvo se plasiralo u Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
            Status su izgubili Radnički (Z) i Sloga.

            PODRUČNA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            ŽAK (Kikinda) 70, Mladost (Banatski Despotovac) 64, Naftagas (Boka) 62, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 50, Crvena zvezda (Rusko Selo) 45, Naftagas (Elemir) 44, Omladinac (Ravni Topolovac) 39, Vojvodina (Perlez) 38, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 37, Potisje Simopromet (Knićanin) 37, Rusanda (Melenci) 35, Polet (Nakovo) 35, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 34, Krajina (Krajišnik) 32, Borac (Aleksandrovo) 31, OFK Klek 27 bodova.
            ŽAK se plasirao u Istočnu grupu Vojvođanske lige
            Mladost (BD) igrala je baraž sa Dolinom iz Padine. Rezultati: Mladost - Dolina 0:2, Dolina - Mladost 2:0.

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN - SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Zadrugar (Lazarevo) 53, ŽFK Banat (Zrenjanin) 52, Jedinstvo (Ečka) 49, Banat (Čenta) 41, Lehel (Mužlja) 39, Omladinac (Botoš) 33, Sloga (Jarkovac) 26, OFK Stajićevo 25, Borac (Zrenjanin) 20, Graničar (Konak) 17, Zlatica 15, MSK (Mihajlovo) 13 bodova.
            Zadrugar se direktno plasirao u Područnu ligu. ŽFK Banat je prošao baraž. Na stadionu Radničkog u Zrenjaninu pobedio je ekipu Rohama iz Nove Crnje 2:0.
            Status je izgubio MSK.
            Kvalifikaciona utakmica za
MFL Zrenjanin-Sečanj na stadionu ŽFK Banat: Zlatica - Mladost (Belo Blato) 3:2. Zlatica potom istupila iz takmičenja, prošla Mladost (Belo Blato),

            LIGA FSO ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Tamiš (Farkaždin) 35, Mladost (Belo Blato) 34, Polet (Banatsko Višnjićevo) 32, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 26, Graničar (Radojevo) 25, ASK (Aradac) 21, Partizan (Tomaševac) 13, Budućnost II (Banatski Dvor) 4, Proleter (Neuzina) 1 bod.
            Tamiš se plasirao u MFL Zrenjanin-Sečanj.
            Liga je igrana dvokružno.



















 

(c) Fudbalski savez Grada Zrenjanin, Karađorđev trg 100, 23000 Zrenjanin