Kontakt

Razvoj

bOrganizacija

 

 

 

 

 

          Kup 1991/92.

             Jugoslavija, SRJ

Napredak (KŠ) - Sloboda (TZ) .......
...................3:1 1:3 (11m Napredak)
Partizan - Vojvodina ............ 4:0 1:2
Rad - Crvena zvezda ........... 2:1 0:3
Velež - Željezničar (S) ......... 1:0 1:3

C. zvezda - Napredak .......... 2:2 1:0
Partizan - Željezničar ........... 2:0 3:0

C. zvezda - Partizan ............. 0:1 2:2

               Proleter

               1/16 finala
Kroacija (Đakovo) - Prol. 0:3 (pff)
                1/8 finala
Proleter - Sloboda (TZ) ....... 0:0 1:2


          Kup 1992/93.

             SR Jugoslavija

Zemun - Agrounija (Inđija) 5:1 1:0
Novi Sad - Partizan ............. 1:1 1:4
Sutjeska (N) - C. zvezda .... 2:1 0:2
Zastava - Budućnost (P) ... 1:1 2:2

Zemun - Crvena zvezda ..... 0:2 2:4
Zastava - Partizan ............... 0:4 0:2

Partizan-C. zvezda 1:0, 0:1 (11 m C)

                            Proleter

                           1/16 finala
Zastava (Kragujevac) - Proleter 1:0


          Kup 1993/94.

                      SR Jugoslavija

Crvena zvezda - Proleter .... 1:0 1:0
Napred. - Rad. (N) 2.1 1:2 (11m R)
Partizan - OFK Beograd ..... 4:1 3:0
Spartak - Zemun ................. 1:1 1:0

Crvena zvezda - Partizan .... 1:0 1:3
Spartak - Radnički (Niš) .....

Spartak - Partizan ............... 2:3, 1:6

                            Proleter

                           1/16 finala
Proleter - Zastava (Kragujevac) 4:0
                            1/8 finala
Proleter - Rad ........................2:0 0:1
                            1/4 finala
Crvena zvezda - Proleter ............ 1:0
Proleter - Crvena zvezda ............ 0:1


          Kup 1994/95.

                      SR Jugoslavija

Crvena zvezda - Partizan .... 2:0 3:3
Obilić (B) - Borac (Čačak) .. 1:0 1:2
Proleter - Napredak ........... 3:0 3:1
Rudar (Pljevlja) - Bečej ...... 3:3 0:1

Crvena zvezda - Bečej ........ 2:1 2:0
Proleter - Obilić ................... 1.1 1:2

C. zvezda - Obilić (B) ........... 4:0 0:0

                            Proleter

                           1/16 finala
Proleter - Mogren (Budva) .......... 2.1
                            1/8 finala
Proleter - Zemun ................... 2:1 2:3
                            1/4 finala
Proleter - Napredak (Kš) ..... 3:0 3:1
                           Polufinale
Proleter - Obilić (Bg) ............. 1:1 1:2


          Kup 1995/96.

                      SR Jugoslavija

Badnjevac - Čukarički St. ... 1:1 1:0
Loznica - Crvena zvezda ..... 2.2 1:6
Novi Sad - Napredak .......... 2:0 1:2
Rad - Partizan ...................... 0:0 1:2

Badnjevac - Partizan ........... 1:1 1:2
Novi sad - Crvena zvezda ... 0:4 0:3

Crvena zvezda - Partizan .... 3:0 3:1

                            Proleter

                           1/16 finala
Spartak Spas - Proleter ............ 1:2
                            1/8 finala
Čukarički St. - Proleter ....... 3:0 2:3


          Kup 1996/97.

                      SR Jugoslavija

BSK (Bat.) -Jedinstvo (Par.) 0:0 2:4
Crvena zvezda - Rad ........... 2:0 1:0
Obilić (B) - Mladost (Lučani) 2:0 0:1
Vojvodina - Proleter ............ 1:0 2:2

C zvezda - Obilić 1:2 2:1 (11m CZ)
Vojvodina - Jedinstvo (Par.) 1:0 0:0

Vojvodina - Crvena zvezda.. 0:0 0:1
                            Proleter

                           1/16 finala
Novi Pazar - Proleter .................. 0:2
                            1/8 finala
Proleter - Borac (Čačak) ..... 4:1 1:0


          Kup 1997/98.

                      SR Jugoslavija

Crvena zvezda - Spartak ..... 4.3 1:1
Čukarički St.. - Partizan ....... 2:5 1:3
Hajduk (Kula) - Obilić (B) ... 1:1 1.3
Sartid - Vojvodina ................ 2.1 1:5

C. zvezda - Obilić 2:0 0:2 (11m O)
Partizan - Vojvodina ............. 4.1 0:1

Obilić - Partizan .................... 0:0 0:2

                            Proleter

                           1/16 finala
Sartid - Proleter ........................... 1:0


          Kup 1998/99.

                      SR Jugoslavija

Partizan - Zemun .................. 3:0 4:1
Sartid - Obilić ........................ 1:3 1:4
Spartak - Crvena zvezda ..... 0:4 1:3
Vojvodina - Rad .................... 1:0 1:1

Partizan - Obilić ........................... 1:0 Vojvodina - Crvena zvezda ........ 0:2

Crvena zvezda - Partizan .......... 4:2

                          1/16 finala
Trajal (Kruševac) - Proleter ...... 1.2
                           1/8 finala
Proleter - Vojvodina .............. 2:4 2.1


        Kup 1999/2000.

                      SR Jugoslavija

Čelik (Nikšić) - Zemun ............... 0:5
C. zvezda - Radnički (K) ............ 1:0
Milic. (B) - Obilić (B) .... 1:1 (11m M)
Napredak - Železnik ....0:0 (11m N)

Milicionar (B - C. zvezda ............ 0:3
Napredak - Zemun 0:0 ..... (11m N)

Crvena zvezda - Napredak (K) 4:0

                            Proleter

                          1/16 finala
Čukarički Stankom - Proleter ... 2:0

                   Borac (Zrenjanin)

          U prvom kolu Kupa FSPZ, u je-sen 1999, na stadionu Radničkog u Zrenjaninu Borac je prošao penali-ma 5:6 (1:1, 0:1), zatim je kao domaćin eliminisao Slobodu iz Novih Kozaraca sa 3:0 (pff), a u finalu je na stadionu ŽFK Banat pobedio sutješčanski Radnički 3:0.
          Na nivou FS Vojvodine, na sv-om terenu savladao je Sutjesku iz Bačkog Dobrog Polja 3:2, a u drug-om kolu, 2. decembra 1999, izgubio je u Zrenjaninu od Veternika 1:2.


      Kup FSO Zrenjanin

           Nastavljane je tradicija igra-nja jedne finalne utakmice (prvi klubovi navedeni bili su domaćini
do 1993. godine), a po jedna final-na utakmica igrana je 1994, 1995.
i proleća 1998. (stadion zrenjanin-ninskog Radničkog).
           Zbog pomeranja kalendara takmičenja FSV, u jesen 1998. godine bio je novi ciklus Kupa.


                                1991.

Drugi oktobar (Kumane) ............... 2
Lehel (Mužlja) .................................. 0

                                1992.

Zlatica ............................................... 3
Naftagas (Elemir) ........................... 3
                    jedanaesterci 2:4

                                1993.

Naftagas (Boka) ............................. 1
ANB Stajićevo .................................. 2

             Prvoimenovani klubovi bili
su domaćini do 1993. god. a po jedna finalna utakmica igrana je 1994, 1995. i proleća 1998. na stadionu Radničkog u Zrenjaninu.

                                1994.

ANB Stajićevo .................................. 1
Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 1
                    jedanaesterci 4:3

                                1995.

ŽFK Banat (Zrenjanin) ................... 1
Krajina (Krajišnik) .......................... 3

                                1996.

Radnički (Sutjeska) - Vojvodina 2:1
Vojvodina (Perlez) - Radnički .... 2:4

                                1997.

Naftagas (B) - OFK Gradnulica 2:0
OFK Gr.. (Z) - Naftagas (Boka) 1:3

                         Proleće 1998.

Borac (Zrenjanin) ........................... 2
Zadrugar (Lazarevo) ...................... 2
                    jedanaesterci 2:3

                          Jesen 1998.

Naftagas (Boka) - Borac (Z) ...... 5:2
Borac (Z) - Naftagas (B) ............. 0:1

                                1999.

Potisje (Knićanin) - Borac (Z) ... 2:0
Borac (Zrenjanin) - Potisje .........3:0

 



 

                                       RAT, RASPAD SFR JUGOSLAVIJE, SANKCIJE

           Dana 26. juna 1991. godine u beogradskom Hotelu Jugoslavija obavljen je žreb za novo prvenstvo Prve lige. Raspored je odredio da u prvom kolu sezone 1991/92. u Zrenjaninu gostuje - HAŠK Građanski. To ime dobio je dotadašnji zagrebački Dinamo.
           Na dan žreba jugoslovenska kriza pretvorila se u - rat. Počeo je u Sloveniji, trajao je mesec dana, a odmah se nastavio - u Hrvatskoj. Mir je u većem delu Hrvatske uspostavljen 3. januara 1992. godine, a ona i Slovenija dobile su međunarodno priznanje 15. januara. Makedonija je lako išla svojim putem, a za BIH međunarodno priznanje određeno je 6. aprila. Dan ranije i na toj teritoriji krenuli su pravi ratni sukobi.
           U Prvoj ligi nije više bilo četiri učesnika iz Hrvatske, kao ni ljubljanske Olimpije, a ni Zagreba koji je uz skopski Vardar stekao status. Liga je vraćena na broj 18, odlučeno je da niko ne ispada, a da se tri upražnjena mesta popune po republičkom ključu. Redosled u Drugoj ligi bio je: treći OFK Beograd, pa Sutjeska, OFK Kikinda, Pelister, kruševački Napredak... Tako su prošli OFK Beograd, Sutjeska i Pelister.
           Međurepublička liga preimenovana je u Treću ligu. Osalel su četiri grupe, ali je izvršena nova teritorijalna podela.
           Sezonu 1991/92 završili su klubovi iz Makedonije, ali ne i iz BiH (sem banjalučkog Borca) koji su morali da prekinu takmičenje 5. i 12. aprila.
           Vanredno popunjavanje Prve lige bilo je i u leto 1992. godine zbog odlaska klubova iz Makedonije i BiH. Unapređeno je prema plasmanu sedam klubova iz Druge lige: Bečej, Hajduk (Kula), Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), OFK Kikinda, Priština i Napredak (Kruševac). Naknadno je kao 19. član uključen banjalučki Borac koji se registrovao u Beogradu, a organizovao je utakmice kao domaćin utakmice širom Srbije.
           Na osnovu osvojenog četvrtog mesta u poslednjem prvenstvu SFRJ 1990/91, Proleter se uvrstio u Inter-toto kup. Žreb je odlučio da zrenjaninski klub igra u grupi sa Rapidom iz Bukurešta, Arđešom iz Piteštija (Rumunija) i Lokomotivom iz Sofije, juna 1992. godine. UEFA je 12. maja 1992. donela odluku da zbog rata u zapadnom delu Jugoslavije Proleter mora da bude gost u svim utakmicama, a pošto su našoj zemlji 18 dana kasnije uvedene i sankcije UN, zrenjaninska ekipa nije mogla ni da učestvuje. Na osnovu petog mesta u sezoni 1991/92. Proleter je imao novi prolaz u Inter-toto kup, ali državna reprezentacija i klubovi nisu mogli da igraju međunarodne utakmice do decembra 1994. godine.
           Formirana je nova država 27. aprila 1992. godine - Savezna Republika Jugoslavija (Srbija i Crna Gora od 4. februara 2003. do 21. maja 2006. godine).
           Za prvu sezonu u SR Jugoslaviji, 1992/93, elita je imala 19 klubova, a Druga liga 2000. Kada se videlo da će sankcije UN potrajati, a da duže vreme neće biti međunarodnih utakmica, odlučeno je da se proširi državni kalenar takmičenja i napravi najveća reorganizacija u dva najviša ranga.
           U periodu 1993.-1996. godina Prva liga i Druga liga imala su po 20 klubova. Podela je postojala i unutar njih: A i B grupe po 10 klubova. Na kraju jeseni iz A grupe Prve i A grupe Druge lige ispadala su po četiri poslednja kluba, a njihova mesta zauzimala su po četiri prvoplasirana kluba iz B grupe Prve lige i B grupe Druge lige. Uspešnost u jesenjem delu vrednovana je bonifikacijom za prolećnu polusezonu.
            Na kraju sezone, treći iz A grupe Prve lige igrao je dve utakmice baraža sa pobednikom B grupe Prve lige za Kup UEFA. Po četiri kluba menjala su status unutar Prve lige i unutar Druge lige, dva kluba iz Druge lige prelazila su u Prvu. Treći iz A grupe Druge lige igrao je baraž sa osmim iz B grupe Prve lige, a isto tako i četvtri i sedmi iz te dve konkurencije.
            Status u Drugoj ligi gubila su četiri kluba. Tri prvaka grupa Srpske lige i prvak Crnogorske lige odlazili su u Drugu ligu.             Drugoplasirani su igrali plej of po dve utakmice za dva mesta, a potom su imali baraž sa petim i šestim iz B grupe Druge lige za ulazak u taj rang.
           Od 1996. do 1998. godine klubovi su igrali u Prvoj A ligi i Prvoj B ligi sa po 12 klubova i to prvi put trokružno. Druga liga je podeljena u dve grupe sa po 18 klubova, Istok (Vojvodina Beograd, Istočna Srbija), Zapad (Zapadna Srbije i Crna Gora).
            Severnu grupu Srpske lige do leta 1995. godine igrali su klubovi Vojvodine i Beograda, a tada je liga podeljena: Srpska liga - Grupa Vojvodina i Srpska liga - Grupa Beograd.
           Umesto Banatske, Bačke i Novosadsko-sremske lige, leta 1993. godine u petom rangu formirane su dve grupe Druge Vojvođanske lige. Na Istoku su se našli klubovi FSP Zrenjanin, FSP Pančevo i FSP Sremska Mitrovica, a na Zapadu FSG Novi Sad, FSP Sombor i FSP Subotica. Podelom Severne grupe Srpske lige 1995. godine došlo se do Srpske lige - Grupa Vojvodina, a dve grupe Vojvođanske lige iz petog prešle su u četvrti stepen. Umesto dve grupe Vojvođanske lige, u leto 1998. godine formirane su tri.
           U sezoni 1998/99. Prva liga je imala 18 klubova, a dve grupe Druge lige isto tako.
           Zbog NATO agresije, izvršene 24 .marta, prekinuto je prvenstvo i nije bilo ispadanja. Tako je Prva liga 1999/2000. igrana sa 21 klubom, a 22. mesto bilo je predviđeno za Prištinu. Druga liga je povećana sa dve na tri grupe po 18 klubova. U njenoj novoj teritorijalnoj podeli Sever je je formiran od klubova Vojvodine i Beograda, Zapad sa članovima iz regiona Užica, Čačka, Kraljeva i Crne Gore, a Istok od ostatka Srbije.
           Jedanaesterci za jedan bod posle remija izvodili su se u Prvoj, Drugoj i Trećoj ligi do leta 1992. godine, a godinu ranije ukinuti su u nižim rangovima.
           Pravilo FIFA, tri boda za pobedu, jedan za remi, stupilo je na snagu 1994. godine. FSJ je bio u izolaciji, to pravilo je primenjivao odmah u svim rangovima sem u Prvoj i u Drugoj ligi, ali je i za ta dva najviša stepena uvedeno već 1995. godine.

 

       Ekipa Proletera u sezoni 1991/92 - gornji red: Amir Teljigović, Ratko Marjanović, Zoran Srdić, Predrag Luburić, Dejan Govedarica, Željko Simović, Milija Bosiljčić, Ede Višinka, Nenad Bikić, fizioterapeut Laslo Teči, srednji red: trener Žarko Soldo, Vladimir Martinović, Slaviša Rajović,            Dragan Jošić, Goran Gavrilović, Mirko Todorović, Nenad Nikolić, Goran Obradović, trener Zlatomir Mićanović, donji red: Željko Stanić,
              Slavko  Komar, Aleksandar Zelenović, šef stručnog štaba Radivoje Drašković, Predrag Jovanović, Goran Ivanić, Zoran Bogojević.


                                                                  
 
 
                                                                    1991/92.



           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Beograd) 50, Partizan (Beograd) 46, Vojvodina (Novi Sad) 42, OFK Beograd 41, Proleter (Zrenjanin) 35, Vardar (Skoplje) 34, Rad (Beograd) 29, Borac (Banjaluka) 27, Sarajevo 27, Zemun 26, Radnički (Niš) 26, Budućnost (Podgorica) 23, Sutjeska (Nikšić) 23, Velež (Mostar) 23, Pelister (Bitolj) 20, Spartak (Subotica) 17, Sloboda (Tuzla) 16, Željezničar (Sarajevo) 15 bodova.
           Status su zadržali klubovi Srbije i Crne Gore.


           DRUGA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Bečej 48, Hajduk (Kula) 47, Radnički (Novi Beograd) 43, Mogren (Budva) 42, OFK Kikinda 39, Priština 39, Napredak (Kruševac) 37, Sloboda (Užice) 36, Radnički (Kragujevac) 35, Mačva (Šabac) 31, Borac (Čačak) 28, Teteks (Tetovo) 28, Vrbas 27, Jedinstvo (Bijelo Polje) 27, Bor 26, Čelik 23, Balkan (Skoplje) 22, Leotar (Trebinje) 22, Rudar (Prijedor) 19, Iskra (Bugojno) 7 bodova.
           U Prvu ligu SRJ plasirali su se Bečej, Hajduk (K), Radnički (NB), Mogren, OFK Kikinda, Priština i Napredak.
           Status u Drugoj ligi zadržalo je sedam klubova Srbije i Crne Gore, Sloboda, Radnički (K), Mačva, Borac (Č), Vrbas, Jedinstvo (BP) i Bor.
           U Drugu ligu uvrstili su se iz Treće lige, Grupa Sever: Novi Sad, Dinamo (Pančevo), Agrounija (Inđija), Obilić (Beograd), Grupa Istok: Jastrebac (Niš), Dubočica (Leskovac), Radnički (Pirot), Timok (Zaječar), Grupa Jug: Rudar (Pljevlja), Mladost (Lučani), Novi Pazar, Zastava (Kragujevac), Sloga (Kraljevo).

           TREĆA LIGA SEVER IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Novi Sad 44, Dinamo (Pančevo) 36, Agrounija (Inđija) 30, Obilić (Beograd) 30, Čukarički (Beograd) 30, Budućnost (Valjevo) 29, Loznica 29, Kolubara (Lazarevac) 26, IEK Rudar (Kostolac) 25, BSK Auto Nena (Batajnica) 25, Srem (Sremska Mitrovica) 25, Kabel (Novi Sad) 23, Radnički (Sombor) 22, AIK Bačka Topola 18, Zmaj (Zemun) 14, Mladost Goša (Smederevska Palanka) 13 bodova.
           U Drugu ligu plasirali su se Novi Sad, Dinamo (P), Agrounija i Obilić.
           Status su izgubili Mladost Goša i Zmaj.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvenka 47, Radnički (Zrenjanin) 41, Mladost (Bački Jarak) 40, ČSK (Čelarevo) 38, Proleter (Banatski Karlovac) 35, Panonija 35, Bačka (Subotica) 35, Rusanda (Melenci) 34, Mladost (Apatin) 34, Slavija (Novi Sad) 34, Vršac 34, Bačka (Bačka Palanka) 33, Palić 33, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 33, Begej (Žitište) 31, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 30, Crvena zvezda (Rusko Selo) 29, Spartak (Debeljača) 16 bodova.
           Crvenka, Radnički (Z), Mladost (BJ) i ČSK plasirali su se u Severnu grupu Srpske lige.
           Status su izgubili Spartak i Crvena zvezda (RS).

           BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Jedinstvo (Novi Bečej) 51, Radnički (Kovin) 43, ŽFK Banat (Zrenjanin) 36, Zadrugar (Lazarevo) 35, Polet (Nakovo) 33, Jedinstvo (Kačarevo) 30, Budućnost (Srpska Crnja) 29, Mladost (Omoljica) 28, Borac (Starčevo) 28, Sloga (Banatsko Novo Selo) 27, Crepaja 26, Sloboda (Novi Kozarci) 25, BAK (Bela Crkva) 25, Mladost (Lukićevo) 24, Mladost (Banatski Despotovac) 23, Drugi oktobar (Kumane) 17 bodova.
           Jedinstvo (NB) i Radnički (K) uvrstili su se u Vojvođansku ligu.
           Status su izgubili Drugi oktobar, Mladost (BD) i Mladost (L).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Elemir) 47, Omladinac (Ravni Topolovac) 47, ŽAK (Kikinda) 38, Bilećanin (Sečanj) 34, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 31, OFK Stajićevo 29, Lehel (Mužlja) 29, Delija (Mokrin) 29, Naftagas (Boka) 28, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 27, Vojvodina (Bašaid) 26, Napredak (Čestereg) 25, Radnički (Jaša Tomić) 25, Krajina (Krajišnik) 23, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 20, Banat (Čenta) 18 bodova.
           Naftagas (E) direktno se plasirao u Vojvođansku ligu
           Omladinac (RT) prošao je kvalifikacije. Igrao je sa Parizanom iz Uljme 2.2 i 0:0.
           Status su izgubili Banat (Č), OFK Gradnulica i Krajina.

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Borac (Velike Livade) 43, Vojvodina (Novo Miloševo) 38, Potisje (Knićanin) 38, Sloga (Jarkovac) 37, Zlatica 31, Jedinstvo (Ečka) 30, Graničar (Radojevo) 29, OFK Klek 28, Borac (Zrenjanin) 27, Vojvodina (Perlez) 26, Bega (Novi Itebej) 24, ASK (Aradac) 21, Napredak (Banatska Topola) 19, Terkveš (Hetin) 18, Partizan (Tomaševac) 11 bodova.
           Borac i Vojvodina plasirali su se u Područnu A ligu. Vojvodina je ispred Potisja zbog boljeg bilansa u međusobnim susretima (Potisje - Vojvodina 3:1, Vojvodina - Potisje 3:0).

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Borac (Konak) 23, Crvena zvezda (Orlovat) 21, Tisa (Taraš) 19, Unira (Jankov Most) 18, Mladost (Belo Blato) 17, Radnički (Sutjeska) 16, Proleter (Neuzina) 13, Građanski (Jaša Tomić) 9, Borac (Lukino Selo) 5, Tamiš (Farkaždin) 5 bodova.
           Borac se plasirao u Područnu B ligu kao i prvak MFL Kikinda-Žitište, Prvi oktobar (Sropski Itebej). Za još jedno mesto u Područnoj B ligi igrali su Crvena zvezda (Orlovat) i Jedinstvo (Bočar). Rezultati: Crvena zvezda - Jedinstvo 4:1, Jedinstvo - Crvena zvezda 4:0.
           Tamiš je napustio takmičenje u zimskoj pauzi, a Borac (LS) posle 10. kola.


Ekipa OFK Gradnulice 1992. godine - stoje: Siniša Cukućan, Anton Šajbl, Goran Pecarski, Nikola Milošev, Predrag Grbić, Milenko Cukućan, trener Sava Gojković, čuče: Sreten vasić, Igor Toškov, Vladimir Ćirović, Dragojlo Vuković, Ljubiša Kirćanski, Slobodan Gardinovački, Zoran Stevanov.

Bilećanin (Sečanj) - stoje: trener Vojislav Vukoje, Dušan Gaćinović, Dragan Vukoje, Željko Tomović, Vladimir Buha, Miodrag Savović, direktor Kluba Milovan Vučković, čuče:Dragiša Popović, Milan Gagić, Dalibor Novčić, Đorđe Cvijanović, Slobodan Bogdanović, Božidar Milošević.



Građanski (Jaša Tomić) - stoje: Veselin Glomazić, Stevan Petrov, Bojan Radivoj, Janoš Semenji, Jovo Šijaković, Protić, Zoran Radošević, Zoran Pejin, Zoran Čizmašev, čuče: Milovan Pjetlović, Željko Tomić, Srđan Radivoj, Miroslav Gađan, Goran Čizmašev, Branislav Zubac, Milan Dejanović.

Partizan (Tomaševac) - stoje. Dragan Došenović, Mića Babić, Zoran Ubavić, Stanislav Babić, Žarko Jeftić, Branislav Zubanov, Miloš Popov, Milivoj Romanov, Milovan Vitić, Čuče: Jovica Milin, Milan Anović, Dejan Zuban, Radovan Vijatov, Veselin Vijatov, Dragan Nikolić.

                                                                       1992/93


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 65, Crvena zvezda (Beograd) 51, Vojvodina (Novi Sad) 46, Zemun 40, Rad (Beograd) 39 Napredak Ju san (Kruševac) 38, Radnički (Niš) 37, Hajduk Rodić MB (Kula) 36, Proleter (Zrenjanin) 36, Budućnost Vektra (Podgorica) 36, OFK Beograd 35, Bečej 33, Mogren (Budva) 31, OFK Kikinda 31, Radnički Imel (Novi Beograd) 29, Sutjeska (Nkšić) 29, Spartak Spas (Subotica) 26, Priština 23, Borac (Beograd) 23 boda.
           Status u u A grupi Prve lige stekli su deset prvoplasiranih klubova.
           Za B grupu Prve lige kvalifikovali su se klubovi od 11. do 16. mesta, Jastrebac Narvik (Niš) i Sloboda (Užice) i dva pobednika baraža, 17. i 18. iz Prve lige, trećeg i četvrtog iz Druge lige. Spartak je elimisao Mačvu, a Rudar Volvoks Prištinu.
           Borac (Beograd) izgubio je status.


           DRUGA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII


           Jastrebac Narvik (Niš) 51, Sloboda (Užice) 51, Rudar Volvoks (Pljevlja) 48, Mačva (Šabac) 47, Borac Cane (Čačak) 47, Mladost (Lučani) 45, Dinamo (Pančevo) 43, Novi Sad 42, Obilić Kopeneks (Beograd) 38, Novi Pazar 37, Agrounija (Inđija) 37, Zastava (Kragujevac) 34, Dubočica (Leskovac) 34, Jedinstvo Tošpred (Bijelo Polje) 34, Radnički (Kragujevac) 32, Vrbas 31, Sloga (Kraljevo) 31, Radnički Trikom (Pirot) 30, Bor 25, Timok (Zaječar) 23 boda.
           U A grupu Druge lige dospeo je jedan klub iz Prve lige, dva elimisana u baražu, a status su zadržali plasirani od petog do 11. mesta, Borac Cane, Mladost (L), Dinamo (P), Novi Sad, Obilić Kopeneks, Novi Pazar i Agrounija.
           U B grupu Druge lige uvrstili su se Zastava i Dubočica pošto su na pomoćnoj tabeli bili uspešniji od Jedinstva Tošpred te prvaci tri grupe Srpske lige, Čukarički, Badnjevac, Topličanin RIS i prvak Crnogorske lige, Lovćen. Kvalifikacije su igrali Jedinstvo Tošpred, Radnički (K), Vrbas, Sloga. Suparnici su im bili drugoplasirana ekipa Crnogorske lige i drugoplasirani iz grupa Srpske lige: Kom (Podgorica), Jagodina, Loznica i Mladost (Bački Jarak). Prošli su: Jedinstvo Tošpred, Jagodina, Loznica i Mladost (BJ).


           SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Čukarički (Beograd) 45, Mladost (Bački Jarak) 45, Srem (Sremska Mitrovica) 38, BSK Auto Nena (Batajnica) 34, Kabel (Novi Sad) 31, AIK Bačka Topola 30, Zmaj (Zemun) 29, ČSK (Čelarevo) 27, Radnički (Zrenjanin) 26, Sinđelić (Beograd) 26, Trudbenik (Beograd) 26, Radnički (Obrenovac) 26, Radnički (Sombor) 26, Kolubara (Lazarevac) 26, IMT (Beograd) 24, Crvenka 21 bod.
           Čukarički je imao bolji međusobni bilans sa ekipom Mladosti (BJ), direktno se plasirao u Drugu ligu, a Mladost (BJ) kroz baraž.

           Status su izgubili Crvenka i IMT.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Bačka (Bačka Palanka) 52, Bačka (Subotica) 47, Cement (Beočin) 41, Palić 41, Proleter (Banatski Karlovac) 36, Rusanda (Melenci) 35, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 35, Vršac 34, Begej (Žitište) 34, Slavija (Novi Sad) 33, Sloven (Ruma) 32, PK Sombor 32, Radnički (Kovin) 32, Panonija 31, Mladost (Apatin) 31, Jedinstvo (Novi Bečej) 30, Lipar 19, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 14 bodova.
           Bačka (BP) i Bačka (S) plasirali su se u Severnu grupu Srpske lige.
           Cement je eliminisan u baražu za Severenu grupu Srpske lige u dve utakmice sa Zvezdarom.
           Panonija je zauzela mesto ispred Mladosti (A) zbog boljeg bilansa u međusobnim susretima (3:1 i 5:2). Status su izgubili Kozara, Lipar, Jedinstvo (NB) i Mladost (A).

           BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Elemir) 40, Jedinstvo (Kačarevo) 39, Omladinac (Ravni Topolovac) 36, Mladost (Omoljica) 35, Polet (Nakovo) 35, Crvena zvezda (Pavliš) 35, Borac (Starčevo) 35, Budućnost (Srpska Crnja) 34, Crepaja 34, Sloga (Banatsko Novo Selo) 34, BAK (Bela Crkva) 27, Sloboda (Novi Kozarci) 26, Zadrugar (Lazarevo) 25, ŽFK Banat (Zrenjanin) 21, Crvena zvezda (Rusko Selo) 17, Spartak (Debeljača) 7 bodova.
           Naftagas se plasirao u Prvu Vojvođansku ligu.
           U novoformiranu Istočnu grupu Druge Vojvođanske lige (FSP Zrenjanin, FSP Pančevo i FSP Sremska Mitrovica) uvrstili su se klubovi od drugog do osmog mesta. Na pomoćnoj tabeli tri kluba koji su osvojili po 34 boda, svi su imali po dve pobede, Budućnost gol-razliku 9:6, Crepaja 6:6, Sloga 6:9).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Bilećanin (Sečanj) 41, ŽAK (Kikinda) 37, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 37, Naftagas (Boka) 36, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 35, Borac (Aleksandrovo) 35, ANB Stajićevo 34, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 34, Vojvodina (Novo Miloševo) 33, Napredak (Čestereg) 31, Delija (Mokrin) 27, Radnički (Jaša Tomić) 23, Vojvodina (Bašaid) 23, Mladost (Banatski Despotovac) 21, Lehel (Mužlja) 20, Drugi oktobar (Kumane) 13 bodova.

           Bilećanin se plasirao u novoformiranu Istočnu grupu Druge Vojvođanske lige.
           Status su izgubili Drugi oktobar, Lehel, Mladost i Vojvodina.

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
OFK Klek 46, Sloga (Jarkovac) 45, Jedinstvo (Ečka) 43, ČIK komerc (Zrenjanin) 42, Krajina (Krajišnik) 40, Graničar (Radojevo) 38, Potisje (Knićanin) 34, Vojvodina (Perlez) 34, Zlatica 26, ASK (Aradac) 24, Bega (Novi Itebej) 22, Borac (Zrenjanin) 20, Banat (Čenta) 20, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 17, Jedinstvo (Bočar) 16, Borac (Konak) 7 bodova.
           OFK Klek se plasirao u Područnu ligu.
           Status su izgubili Borac (K), Jedinstvo (B), Prvi oktobar i Banat (Č).
           OFK Gradnulica pred početak sezone promenila ime u ČIK Komerc.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Tomaševac) 27, MSK (Mihajlovo) 21, Građanski (Jaša Tomić) 20, PCS Mladost (Belo Blato) 18, Radnički (Sutjeska) 15, Proleter (Neuzina) 13, Tisa (Taraš) 12, Crvena zvezda (Orlovat) 12, Unirea (Jankov Most) 6 bodova.
           Partizan se plasirao u Područnu B ligu.
           U takmičenju FSO Kikinda-Novi Bečeji FSO Žitište-Nova Crnja leta 1993. ostala su samo četiri kluba, Jedinstvo (Bočar), Napredak (Banatska Topola), Roham (Nova Crnja) i Polet (Banatsko Višnjićevo), pa su priključeni MLF Zrenjanin-Sečanj.

            Osvajači Kupa FSO Zrenjanin 1992, tim Naftagasa (Elemir) - stoje: predsednik Kluba Radovan Garčev, Ljubiša Radošević, Janjatov, Srđan Dragišić, Vladimir Topalov, Savica Mihajlov, Srećko Komnenić, Radovan Poučki, trener Svetislav Stanković, čuče: Radojica Stefanov, Siniša Lakatuš, Miloš Jankov, Vladimir Petrov, Ivica Radosavljević, Duško Toškov, Milan Grujić, Stevica Petrov.                                                                               

                                                                      1993/94.


           PRVA LIGA A GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 28, Crvena zvezda (Beograd) 25, Vojvodina (Novi Sad) 24, Zemun 18, Proleter (Zrenjanin) 18, Budućnost (Podgorica) 18, Rad (Beograd) 17, Radnički (Niš) 15, Hajduk Rodić MB (Kula) 10, Napredak JU san (Kruševac) 7 bodova.
           Status su izgubili Napredak JU san, Hajduk Rodić MB, Radnički i Rad.

       
           PRVA LIGA B GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Beograd 23, Spartak (Subotica) 21, Radnički Imel (Novi Beograd) 20, Bečej 20, Rudar Volvoks (Pljevlja) 18, Mogren (Budva) 18, Sloboda (Užice) 17, Sutjeska (Nikšić) 16, OFK Kikinda 15, Jastrebac Sport lajn (Niš) 12 bodova.
           U A grupu Prve lige prešli su OFK Beograd, Spartak, Radnički Imel i Bečej.


           PRVA LIGA A GRUPA- PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 42 boda (13 na osnovu jesenje bonifikacije), Crvena zvezda (Beograd) 37 (11), Vojvodina (Novi Sad) 31 (10), OFK Beograd 24 (7), Spartak Spas (Subotica) 23 (6), Zemun 23 (8), Budućnost (Podgorica) 23 (7), Radnički Elektron (Novi Beograd) 19 (4), Proleter (Zrenjanin) 18 (7), Bečej 17 (4).
           Dve utakmice za plasman u Kup UEFA igrali su Vojvodina i Rad. Prošao je Rad.
           Status su izgubili Bečej, Proleter, Radnički Elektron i Budućnost.


           PRVA LIGA B GRUPA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Rad (Beograd) 32 boda (7 na osnovu jesenje bonifikacije), Rudar (Pljevlja) 29 (7), Napredak JU san (Kruševac) 28 (3), Radnički (Niš) 27, (6), Hajduk Rodić MB (Kula) 23 (3), Sloboda (Užice) 19 (4), OFK Kikinda 18 (3), Sutjeska (Nikšić) 17 (4), Mogren (Budva) 17 (6), Jastrebac (Niš) Sport lajn 15 (2).
           Rad, Rudar, Napredak Ju san i Radnički (N) plasirali su se u A grupu Prve lige.

           Jastrebac Sport lajn i Mogren izgubili su status u Prvoj ligi.
           U baražu je Loznica eliminisala OFK Kikindu, a Sutjeska Novi Pazar.

           DRUGA LIGA A GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Priština 23, Borac (Čačak) 22, Obilić Kopeneks (Beograd) 22, Dinamo (Pančevo) 21, Novi Sad Gumins 19, Novi Pazar 19, Mačva (Šabac) 18, Borac (Beograd) 13, Mladost (Lučani) 13, Agrounija (Inđija) 11 bodova.
           Status su izgubili Agrounija, Mladost (L), Borac i Mačva.

           DRUGA LIGA B GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Loznica 20, Badnjevac 20, Čukarički Stankom 20, Jedinstvo (Bijelo Polje) 20, Topličanin RIS (Prokuplje) 18, Dubočica (Leskovac) 18, Mladost (Bački Jarak) 17, Zastava (Kragujevac) 17, Lovćen (Cetinje) 16, Jagodina 14 bodova.
           U grupu Druge lige plasirali su se Loznica, Badnjevac, Čukarički Stankom i Jedinstvo (BP).

           DRUGA LIGA A GRUPA- PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Borac (Čačak) 34 boda (10 na osnovu jesenje bonifikacije), Obilić Kopeneks (Beograd) 31 (9), Novi Pazar 28 (7), Loznica 27 (6), Čukarički Stankom (Beograd) 27 (4), Dinamo (Pančevo) 25 (9), Badnjevac 25 (5), Novi Sad Gumins 20 (7), Priština 20 (11), Jedinstvo (Bijelo Polje) 15 (4).
           Borac i Obilić Kopeneks plasirali su se u B grupu Prve lige. Loznica je prošla baraž, Sutjeska nije.
           Status su izgubili Jedinstvo (BP), Priština, Novi Sad Gumins i Badnjevac.

           DRUGA LIGA B GRUPA- PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Mladost (Lučani) 29 bodova (4 na osnovu jesenje bonifikacije), Mačva (Šabac) 28 (8), Mladost (Bački Jarak) 26 (4), Dubočica (Leskovac) 26 (6), Borac (Beograd) 25 (5), Topličanin RIS (Prokuplje) 24 (7), Agrounija (Inđija) 23 (3), Zastava (Kragujevac) 20 (4), Jagodina 15 (2), Lovćen (Cetinje) 10 (3).

           Mladost (L), Mačva, Mladost (BJ) i Dubočica plasirali su se u A grupu Druge lige.
           Status su izgubili Lovćen, Jagodina, Zastava i Agrounija.

           Status su stekli prvaci tri grupe Srpske lige, Hajduk (Beograd), Železničar (Niš),Budućnost Vujić (Valjevo) i prvak Crnogorske lige, Iskra (Danilovgrad). Plej of su igrala četiri drugoplasana kluba iz grupa Srpske lige i iz Crnogorske lige, Zvezdara (Beograd), Javor (Ivanjica), Župa (Aleksandrovac) i Mornar (Bar).
           U baražu za Drugu ligu Javor je eliminisao Topličanina RIS, a Borac Mornara.


           SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Hajduk (Beograd) 50, Zvezdara (Beograd) 47, Voždovac (Beograd) 44, Srem (Sremska Mitrovica) 39, ČSK (Čelarevo) 39, Trudbenik (Beograd) 36, Kolubara (Lazarevac) 31, Bačka (Subotica) 31, BSK (Batajnica) 31, Sinđelić (Beograd) 31, Bačka (Bačka Palanka) 31, Radnički (Sombor) 31, AIK Bačka Topola 31, Vrbas 30, Kabel (Novi Sad) 30, Radnički (Obrenovac) 30, Radnički (Zrenjanin) 30, Zmaj (Zemun) 21.
           Hajduk se plasirao u Drugu ligu.
           Vrbas je zauzeo mesto ispred Kabela zbog boljeg bilansa u međusobnim susretima. Status su izgubili Zmaj, Radnički (Z), Radnički (O) i Kabel.

           PRVA VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Sremac (Vojka) 44, Crvenka 43, Cement (Beočin) 43, Proleter (Banatski Karlovac) 37, Rusanda (Melenci) 34, Sloven (Ruma) 31, Panonija 30, Slavija (Novi Sad) 29, Čoka 29, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 29, Begej (Žitište) 29, Naftagas (Elemir) 28, Palić 27, PK Sombor 25, Vršac 18, Radnički (Kovin) 4 boda.

           Sremac i Crvenka plasirali su se u Severnu grupu Srpske lige. Crvenka je imala bolji međusobni bilans sa Cementom (3:2 i 1:1).
           Status su izgubili direktno Radnički (K) i Vršac, a PK Sombor u kvalifikacijama sa Soluncem BMJ (0:0, 1:4).


           ISTOČNA GRUPA DRUGE VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Srem Tehnoauto (Sremski Mihaljevci) 46, Radnički (Nova Pazova) 43, Železničar (Inđija) 40, PSK (Pančevo) 33, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 32, Bilećanin (Sečanj) 31, Jedinstvo (Novi Bečej) 30, Radnički (Šid) 29, Crvena zvezda (Pavliš) 29, Budućnost (Srpska Crnja) 29, LSK (Lačarak) 28, Polet (Nakovo) 27, Omladinac (Ravni Topolovac) 27, Mladost (Omoljica) 25, Borac (Starčevo) 18, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 13 bodova.
           Srem Tehnoauto plasirao se u Prvu Vojvođansku ligu.
           Radnički (NP) igrao je kvalifikacije sa drugoplasiranom ekipom Zapadne grupe, Soluncem BMJ (Karađorđevo) i eliminisan je rezultatima 0:2, 4:2.

           Status su izgubili Kozara, Borac (S), Mladost (O) i Omladinac (RT). Polet je imao bolji međusobni bilans sa Omladincem (0:0, 4:3)

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           ANB Stajićevo 47, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 42, Zadrugar Izolir (Lazarevo) 39, ŽFK Banat (Zrenjanin) 37, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 34, Napredak (Čestereg) 32, ŽAK (Kikinda) 31, Sloboda (Novi Kozarci) 29, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 28, Naftagas (Boka) 27, OFK Klek 26, Borac (Aleksandrovo) 25, Vojvodina (Novo Miloševo) 25, Delija (Mokrin) 24, Crvena zvezda (Rusko Selo) 21, Radnički (Jaša Tomić) 12 bodova.
           ANB Stajićevo plasiralo se u Istočnu grupu Druge Vojvođanske lige.
           Status su izgubili Radnički (JT) i Crvena zvezda (RS).

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vojvodina (Perlez) 46, Krajina (Krajišnik) 45, Mladost (Banatski Despotovac) 34, Lehel (Mužlja) 31, Graničar (Radojevo) 30, Vojvodina (Bašaid) 30, Zlatica 30, Sloga (Jarkovac) 30, ČIK komerc (Zrenjanin) 29, Drugi oktobar (Kumane) 29, Bega (Novi Itebej) 29, Terekveš (Hetin) 29, Potisje (Knićanin) 29, Jedinstvo (Ečka) 27, Partizan (Tomaševac) 17, ASK (Aradac) 15 bodova.
           Vojvodina se plasirala u Područnu A ligu.
           Status su izgubili ASK, Partizan i Jedinstvo (E).

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Borac (Zrenjanin) 42, PCS Mladost (Belo Blato) 41, Radnički (Sutjeska) 34, Napredak (Banatska Topola) 32, Jedinstvo (Bočar) 30, Tisa (Taraš) 28, Proleter (Neuzina) 28, Polet (Banatsko Višnjićevo) 25, MSK (Mihajlovo) 19, Crvena zvezda (Orlovat) 19, Roham (Nova Crnja) 19, Tamiš (Farkaždin) 16, Borac (Konak) 16, Unirea (Jankov Most) 15 bodova.
           Borac (Z) i PCS Mladost plasirali su se u Područnu B ligu.
           Građanski (Jaša Tomić) istupio je iz takmičenja posle tri kola, a Prvi oktobar (Srpski Itebej) posle 10.


                                                                      1994/95.


           PRVA LIGA A GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vojvodina (Novi sad) 27, Crvena zvezda (Beograd) 25, Partizan (Beograd) 25, Rad (Beograd) 19, Zemun 18, OFK Beograd 18, Radnički (Niš) 18, Napredak JU san (Kruševac) 13, Rudar (Pljevlja) 10, Spartak (Subotica) 7 bodova.
           Status su izgubili Spartak, Rudar, Napredak Ju san i Radnički (N).

           PRVA LIGA B GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Bečej 25, Borac (Čačak) 25, Radnički Elektron (Novi Beograd) 24, Hajduk Rodić MB (Kula) 22, Budućnost (Podgorica) 21, Obilić (Beograd) 17, Proleter (Zrenjanin) 15, Loznica 15, Sloboda (Užice) 12, Sutjeska (Nikšić) 4 boda.
           U A grupu Prve lige plasirali su se Bečej, Borac, Radnički Elektron i Hajduk Rodić MB.

           PRVA LIGA A GRUPA- PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Beograd) 42 boda (11 na osnovu jesenje bonifikacije), Partizan (Beograd) 38 (10), Vojvodina (Novi Sad) 37 (13), Bečej 30 (8), Zemun 24 (7), OFK Beograd 24 (7), Rad (Beograd) 22 (8), Borac (Čačak) 19 (7), Radnički Elektron (Novi Beograd)15 (6), Hajduk Rodić MB (Kula) 15 (5).
           Dve utakmice za plasman u KUP UEFA igrali su Vojvodina i Budućnost (P). Prošla je Vojvodina.
           Status su izgubili Hajduk Rodić MB, Radnički Elektron (NB), Borac (Č) i Rad.


           PRVA LIGA B GRUPA- PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost (Podgorica) 30 bodova (8 na osnovu jesenje bonifikacije), Radnički (Niš) 29 (8), Proleter (Zrenjanin) 24 (4), Napredak Ju san (Kruševac) 23 (5), Obilić (Beograd) 22 (5), Loznica 21 (4), Sloboda (Užice) 21 (2), Spartak Spas (Subotica) 20 (3), Sutjeska (Nikšić) 17 (1), Rudar (Pljevlja) 16 (3).

           Status u A grupi Prve lige stekli su Budućnost (P), Radnički (N), Proleter i Napredak Ju san.
           Status su izgubili Rudar i Sutjeska.
           Loznica je ispred Slobode zbog boljeg bilansa u međusobnim susretima. U baražu Mladost (BJ) eliminisala je Spartak, a Sloboda Novi Pazar.


         DRUGA LIGA A GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Mladost (Lučani) 22, Mogren (Budva) 22, Mladost (Bački Jarak) 21, Čukarički Stankom (Beograd) 20, Novi Pazar 19, Mačva 19, OFK Kikinda 17, Jastrebac 16, Dubočica (Leskovac) 14, Dinamo (Pančevo) 11 bodova.
           Status su izgubili Dinamo, Dubočica, Jastrebac i OFK Kikinda.


           DRUGA LIGA B GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Badnjevac 26, Železničar (Niš) 26, Novi Sad Gumins 24, Javor (Ivanjica) 22, Borac (Beograd) 20, Hajduk (Beograd) 18, Budućnost Vujić (Valjevo) 18, Priština 14, Iskra (Danilovgrad) 9, Jedinstvo (Bijelo Polje) 3 boda.
           Badnjevac, Železničar (N), Novi Sad Gumins i Javor plasirali su se u A grupe lige.


           DRUGA LIGA A GRUPA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Mladost (Lučani) 34 boda (11 na osnovu jesenje bonifikacije), Čukarički (Beograd) 31 (8), Mladost (Bački Jarak) 29 (9), Novi Pazar 28 (7), Mogren (Budva) 28 (10), Mačva (Šabac) 26 (7), Železničar (Niš) 24 (7), Badnjevac 23 (8), Javor (Ivanjica) 18 (5), Novi Sad Gumins 17 (6).
           Mladost (L) i Čukarički plasirali su se u B grupu Prve lige.

           Zbog istog broja bodova i istog međusobnog bilansa, Novi Pazar i Mogren igrali su dve utakmice za četvrto mesto. Prošao je Novi Pazar.
           Mladost (BJ) prošla je baraž, Novi Pazar nije.
           Status su izgubili Novi Sad Gumins, Javor, Badnjevac i Železničar (Niš).

           DRUGA LIGA B GRUPA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Hajduk (Beograd) 28 bodova (6 na osnovu jesenje bonifikacije), Jastrebac (Niš) 28 (6), OFK Kikinda 28 (7), Priština 27 (3), Budućnost Vujić (Valjevo) 26 (5), Borac (Beograd) 26 (7), Dinamo (Pančevo) 23 (18), Dubočica (Leskovac) 22 (4), Iskra (Danilovgrad) 9 (1), Jedinstvo 3 (1).
           Hajduk (B), Jastrebac, OFK Kikinda i Priština plasirali su se u A grupu Druge lige.
           Status su izgubili Jedinstvo, Iskra, Dubočica i Dinamo.
           Status su stekli prvaci tri grupe Srpske lige, Železnik, Jedinstvo Cement (Paraćin), Radnički (Kragujevac) i prvak Crnogorske lige, Mornar (Bar). Plej of su igrala četiri drugoplasirana kluba iz grupa Srpke lige, Beograd, Sartid 1913 (Smederevo), Radnički (Pirot) i Crnogorske lige, Mladost (Podgorica).
           U baražu za Drugu ligu Budućnost Vujić je eliminisala Radnički (Pirot), a Beograd Borac.

           SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Železnik 78, Beograd 77, Zvezdara (Beograd) 73, Voždovac (Beograd) 67, Srem (Sremska Mitrovica) 65, Kolubara (Lazarevac) 57, Radnički (Sombor) 53, Bačka (Bačka Palanka) 42, Vrbas 41, Sinđelić (Beograd) 40, ČSK (Čelarevo) 40, Inđija 38, BSK (Batajnica) 37, Sremac (Vojka) 35, Bačka (Subotica) 32, Crvenka 30, Trudbenik 27, AIK Bačka Topola 24 boda.

           Železnik se direktno plasirao u Drugu ligu, a Beograd kroz baraž.

           PRVA VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Cement (Beočin) 68, Rusanda (Melenci) 57, Srem (Pećinci) 56, Solunac (Karađorđevo) 54, Begej (Žitište) 49, Proleter (Banatski Karlovac) 46, Zorka (Subotica) 46, Sloven (Ruma) 43, Kabel (Novi Sad) 43, Panonija 38, Radnički (Zrenjanin) 36, Slavija (Novi Sad) 36, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 31, Čoka 30, Naftagas (Elemir) 22, Palić 17 bodova.
           Cement, Rusanda, Srem, Solunac i Begej plasirali su se direktno u novoformiranu Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
           Prvak Istočne grupe Druge Vojvođanske lige Radnički iz Šida eliminisao je u dve utakmica baraža ekipu Proleter iz Banatskog Karlovaca (3:0, 3:1), a prvak Zapadne grupe Mladost iz Apatina subotičku Zorku (8:1, 1:2).

           ISTOČNA GRUPA DRUGE VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Šid) 63, Jedinstvo (Stara Pazova) 56, Radnički (Vršac) 51, ANB Stajićevo 49, Vršac 49, Crvena zvezda (Pavliš) 59, PSK (Pančevo) 49, Radnički (Nova Pazova) 49, Bilećanin (Sečanj) 44, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 43, Budućnost (Srpska Crnja) 43, Polet (Nakovo) 41, Radnički (Kovin) 36, LSK (Laćarak) 31, Jedinstvo (Novi Bečej) 23, Železničar (Inđija) 9 bodova.
           Radnički (Šid) je eliminisao u baražu Proletera (Banatski Karlovac) i plasirao se u novoformiranu Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
           Status su izgubili Železničar (I), Jedinstvo (NB) i LSK.
           Posle reorganizacije leta 1995. godine VFL Istok povećan na 18 članova.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 68, ŽAK (Kikinda) 52, Zadrugar (Lazarevo) 49, Kozara (Banatsko Veliko selo) 46, Napredak (Čestereg) 46, OFK Klek 43, Vojvodina (Perlez) 41, Naftagas (Boka) 41, Crvena zvezda (Rusko Selo) 41, Sloboda (Novi Kozarci) 41, Delija (Mokrin) 38, ŽFK Banat (Zrenjanin) 37, Omladinac (Ravni Topolovac) 37, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 37, Borac (Aleksandrovo) 36, Vojvodina (Novo Miloševo) 35 bodova.
           Mladost Univerzal luks plasirala se u Istočnu grupu Vojvođanske lige.
           Status je izgubila Vojvodina (NM).

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Krajina (Krajišnik) 65, Mladost (Banatski Despotovac) 62, Borac (Zrenjanin) 61, Zlatica 44, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 43, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 43, Crvena zvezda (Rusko Selo) 43, Terekveš (Hetin) 41, Vojvodina (Bašaid) 41, Graničar (Radojevo) 40, Bega (Novi Itebej) 40, Mladost PCS (Belo Blato) 40, Drugi oktobar (Kumane) 39, Potisje (Knićanin) 39, Lehel (Mužlja) 29, Sloga (Jarkovac) 24 boda.
           Krajina, Mladost (BD) i Borac (Z) plasirali su se u Područnu A ligu.
           Status je izgubila Sloga.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Sutjeska) 77, Jedinstvo (Bočar) 66, Napredak (Banatska Topola) 61, Unirea (Jankov Most) 58, Jedinstvo (Ečka) 55, Tisa (Taraš) 54, Roham (Nova Crnja) 53, Partizan (Tomaševac) 38, Budućnost (Banatski Dvor) 33, Proleter (Neuzina) 32, OFK Zrenjanin 27, ASK (Aradac) 23, MSK (Mihajlovo) 23, Progresul (Begejci) 23, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 22, Tamiš (Farkaždin) 16 bodova.
           Radnički (S), Jedinstvo (B) i Napredak (BT) plasirali su se u u Područnu B ligu.
           Polet (BV) istupio je posle sedmog kola, Crvena zvezda (Orlovat) posle devetog, a zbog izostanaka sa utakmica, u zimskoj pauzi isključen je Gradničar (Konak).

bblato95

           Mladost (Belo Blato) - igrači i rukovodstvo


                                                                      1995/96.


           PRVA LIGA A GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 46, Crvena zvezda (Beograd) 43, Vojvodina (Novi Sad) 37, Radnički (Niš) 27, Bečej 27, Proleter (Zrenjanin) 21, Zemun 19, OFK Beograd 11, Napredak (Kruševac) 10, Budućnost (Podgorica) 9 bodova.
           Status su izgubili Budućnost, Napredak, OFK Beograd i Zemun.

           PRVA LIGA B GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Čukarički Stankom (Beograd) 38, Rad 32, Mladost (Lučani) 28, Sloboda (Užice) 27, Radnički Elektron (Novi Beograd) 24, Hajduk Rodić MB (Kula) 22, Obilić (Beograd) 22, Mladost (Bački Jarak) 20, Loznica 17, Borac (Čačak) 16 bodova.
           U A grupu Prve lige uvrstili su se Čukarički Stankom, Rad, Mladost (L) i Sloboda.

           PRVA LIGA A GRUPA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 60 bodova (18 na osnovu jesenje bonifikacije), Crvena zvezda (Beograd) 48 (16), Vojvodina (Novi Sad) 43 (13), Bečej (8), Mladost (Lučani) 32 (6), Čukarički Stankom (Beograd) 29 (11), Rad (Beograd) 28 (8), Proleter (Zrenjanin) 27 (6), Radnički (Niš) 26 (9), Sloboda (Užice) 14 (5) bodova.
           Status su izgubili Sloboda i Radnički (N).

           PRVA LIGA B GRUPA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zemun 40 bodova (7 na osnovu jesenje bonifikacije), Borac (čačak) 34 (2), Hajduk Rodić MB 34 (6), Budućnost (Podgorica) 32 (3), Obilić (Beograd) 31 (5), OFK Beograd 31 (4), Loznica 27 (2), Mladost (Bački Jarak) 27 (4), Napredak (Kruševac) 24 (3), Radnički (Novi Beograd) 17 (7).
           U reorganizovanu Prvu A ligu plasirali su se direktno Zemun, Borac, Hajduk Rodić MB, a kroz baraž Budućnost (Podgorica), pobednik nad ekipom Budućnost Vujić (Valjevo).
           U reorganizovanu Prvu B ligu plasirali su se Obilić, OFK Beograd, Loznica i Mladost (BJ). Napredak nije prošao baraž sa Rudarom (P)

           DRUGA LIGA A GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Hajduk (Beograd) 34, Mačva (Šabac) 32, OFK Kikinda 32, Rudar (Pljevlja) 31, Spartak (Subotica) 31, Novi Pazar 28, Sutjeska (Nikšić) 25, Priština 19, Jastrebac (Niš) 17, Mogren (Budva) 11 bodova.
           Status su izgubili Mogren, Jastrebac, Priština i Sutjeska.

           DRUGA LIGA B GRUPA - JESEN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost Vujuć (Valjevo) 39, Badnjevac 36, Železnik 35, Jedinstvo Cement (Paraćin) 29, Železničar (Niš) 25, Beograd 22, Novi Sad Gumins 21, Radnički (Kragujevac) 17, Javor (Ivanjica) 17, Mornar (Bar) 14 bodova.
           Status u A grupi Druge lige stekli su Budućnost Vujić, Badnjevac, Železnik i Jedinstvo Cement.

           DRUGA A LIGA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost Vujić (Valjevo) 50 bodova (11 na osnovu jesenje bonifikacije) OFK Kikinda 43 (11), Železnik 42 (8), Spartak (Subotica) 40 (10), Rudar (Pljevlja) 39 (11), Hajduk (Beograd) 32 (14), Novi Pazar 31 (9), Jedinstvo Cement (Paraćin) 28 (6), Badnjevac 28 (9), Mačva (Šabac) 27 812).
           Budućnost Vujić eliminisana je u baražu za Prvu A ligu od Budućnosti (P) i stekla je status u Prvoj B ligi. U taj rang prošli su još direktno OFK Kikinda, Železnik i Spartak, a Rudar (P) kroz baraž sa Napretkom.

           DRUGA B LIGA - PROLEĆE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Sutjeska (Nikšić) 41 bod (9 na osnovu jesenje bonifikacije), Novi Sad Gumins 40, Radnički (Kragujevac) 34 (3), Železničar (Niš) 34 (8), Mogren (Budva) 31 (3), Beograd 30 (6), Priština 29 (6), Javor (Ivanjica) 26 (2), Jastrebac 23 (4), Mornar 8 (1).
           Sutjeska se plasirala u Prvu B ligu.
           Status u reorganizovanoj Drugoj ligi stekli su klubovi od drugog do osmog mesta
           U niži rang otišli su Mornar i Jastrebac.

           SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Solunac (Karađorđevo) 74, Dinamo (Pančevo) 71, Cement (Beočin) 71, Mladost (Apatin) 65, Radnički (Sombor) 57, Bačka (Bačka Palanka) 54, Inđija 45, Rusanda (Melenci) 44, ČSK (Čelarevo) 43, Vrbas 43, Begej (Žitište) 43, Crvenka 40, Bačka (Subotica) 40, Sloven Tehnoauto (Ruma) 39, Sremac (Vojka) 39, Radnički (Šid) 36, Srem (Sremska Mitrovica) 31, AIK Bačka Topola 26 bodova.
           Solunac, Dinamo i Cement plasirali su se u Istočnu grupu Druge lige.
           Status je izgubio AIK Bačka Topola.

           ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Vršac) 83, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 75, ANB Stajićevo 74, Jedinstvo (Stara Pazova) 64, Vršac 60, Crvena zvezda (Pavliš) 50, Jedinstvo (Kačarevo) 50, Radnički (Kovin) 49, Budućnost (Srpska Crnja) 44, PSK (Pančevo) 42, Lifam (Stara Pazova) 41, Radnički (Nova Pazova) 41, Radnički (Zrenjanin) 41, Naftagas (Elemir) 41, Partizan (Uljma) 41, Proleter (Banatski Karlovac) 38, Bilećanin (Sečanj) 38, Polet (Nakovo) 3 boda.
           Radnički (V) i Mladost Univerzal luks plasirali su se u Srpsku ligu-Grupa Vojvodina.
           Status je izgubio Polet.

           PODRUČNA A LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Krajina (Krajišnik) 63, ŽAK (Kikinda) 60, Delija (Mokrin) 60, Borac (Zrenjanin) 59, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 57, Zadrugar (Lazarevo) 55, Mladost (Banatski Despotovac) 55, Vojvodina (Perlez) 52, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 51, Sloboda (Novi Kozarci) 51, Naftagas (Boka) 48, Jedinstvo (Novi Bečej) 47, Borac (Aleksandrovo) 47, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 44, OFK Klek 41, ŽFK Banat (Zrenjanin) 33,            Napredak (Čestereg) 30, Omladinac (Ravni Topolovac) 19 bodova.
           Krajina se plasirala u Istočnu grupu Vojvođanske lige.
           Status su izgubili Omladinac (RT) i Napredak (Č).

           PODRUČNA B LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Sutjeska) 63, Vojvodina (Bašaid) 58, Vojvodina (Novo Miloševo) 57, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 50, Graničar (Radojevo) 47, Zlatica 45, Jedinstvo (Bočar) 43, Bega (Novi Itebej) 42, Napredak (Banatska Topola) 41, Terekveš (Hetin) 40, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 39, Lehel (Mužlja) 39, Drugi oktobar (Kumane) 39, Potisje (Knićanin) 37, Mladost (Belo Blato) 36, Crvena zvezda (Rusko (Selo) 26 bodova.
           Radnički (S) i Vojvodina (B) plasirali su se u Područnu ligu.
           Status su izgubili Crvena zvezda (RS) i Mladost (BB).

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost (Banatski Dvor) 58, Jedinstvo (Ečka) 49, Sloga (Jarkovac) 42, ASK (Aradac) 31, Roham (Nova Crnja) 26, Progresul (Begejci) 22, MSK (Mihajlovo) 21, Tisa (Taraš) 19, Partizan (Tomaševac) 17, Proleter (Neuzina) 17, Graničar (Konak) 10 bodova.
           Budućnost i Jedinstvo plasirali su se u Područnu B ligu.
           Prvi oktobar (Srpski Itebej) istupio je posle četiri kola, OFK Zrenjanin posle šest, a Unirea posle sedam.



Mladost Univerzal luks - gornji red: Vladimir Maksimović, Dejan Bošković, Ljubiša Savić, Dejan Ristić, Radenko Ivanović, Željko Pejkić, Siniša Slijepčević, Dejan Savljević, sekretar Dragomir Žugić, srednji red: Srđan Bošković, Radoslav Borovčanin, Ranko Radunović, šef stručnog štaba Jovo Sučević, predsednik Novo Vojvodić, potpredsednik i glavni sponzor Zoran Brklja, trener Dragan Brežančić, fizioteraput Mile Lukić, Goran Kojić, Žerljko Milanović, donji red: Jovan Govedarica, Radoslav Golubović, Duško Petrović, Branko Malek, ekonom Milan Aleksić, Dragan Vučurević, Stojan Savić, Dragan Cerović, Vlado Mitrović.

Zlatica - stoje: Vasić, Z. Lojpur, Pejović, Radičević, Meljanac, Šarović, Popović, S. Lučičanin, Miljić, Krstović, Stanković, čuče: Drobnjak, B. Lojpur, Z. Lučičanin, Milanović, Mesaroš, Mandić, Mršević, Vukosav, Todorović.


                                                                      1996/97.


           PRVA A LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
          
           Partizan (Beograd) 84, Crvena zvezda (Beograd) 78, Vojvodina (Novi Sad) 53, Hajduk Rodić MB (Kula) 44, Proleter (Zrenjanin) 42, Čukarički Stankom (Beograd) 41, Zemun 41, Mladost (Lučani) 41, Rad (Beograd) 40, Budućnost (Podgorica) 39, Bečej 38, Borac (Čačak) 14 bodova.
           Hajduk Rodić MB, Proleter i Čukarički Stankom uvrstili su se u Inter toto kup.
           Budućnost je kroz baraž sa Loznicom ostala u Prvoj ligi.

           Status su izgubili Borac i Bečej.

           PRVA B LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Obilić (Beograd) 79, Železnik 64, Loznica 61, Radnički (Niš) 56, OFK Beograd 56, Rudar (Pljevlja) 46, Budućnost (Valjevo) 41, Sutjeska (Nikšić) 40, OFK Kikinda 31, Spartak (Subotica) 30, Sloboda (Užice) 28, Mladost (Bački Jarak) 26 bodova.
           Status su izgubili direktno Mladost (Bački Jarak) i Sloboda. OFK Kikinda je u baražu elimnisana od Radničkog (K), a Spartak je sačuvao status pošto je eliminisao Palilulca.
           U Prvu A ligu uvrstili su se Obilić i Železnik. Loznica nije prošla baraž sa ekipom Budućnosti (P).


           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Priština 66, Palilulac (Beograd) 66, Radnički (Pirot) 62, Napredak (Kruševac) 55, Hajduk (Beograd) 51, Zvezdara 49, Radnički (Novi Beograd) 49, Novi Sad 49, Dinamo (Pančevo) 47, Beograd 47, Balkan (Beograd) 47, Solunac (Karađorđevo) 46, Bor 46, Jedinstvo Cement (Paraćin) 45, Cement (Beočin) 45, Železničar (Niš)37, Sinđelić Niš) 33, Dubočica (Leskovac) 10 bodova.
           Priština se plasirala u Prvu B ligu. Palilulac nije prošao baraž sa subotičkim Spartakom, a da jesete status bi zadržalo Jedinstvo Cement zbog boljeg međusobnog bilansa sa Cementom (B).
           Status su izgubili Dubočica, Sinđelić, Železničar, Jedinstvo Cement (P) i Cement (B).

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Sartid (Smederevo) 82, Radnički (Kragujevac) 75, Čelik (Nikšić) 70, Mladi radnik (Požarevac) 59, Rudar (Kostolac) 54, Badnjevac 50, Mačva (Šabac) 46, Polimlje (Prijepolje) 45, Mladost (Podgorica) 45, Zastava (Kragujevac) 43, Novi Pazar 42, Šumadija (Aranđelovac) 42, Mačva (Bogatić) 41, Mogren (Budva) 41, Javor (Ivanjica) 41, Iskra (Danilovgrad) 34, Arsenal (Kragujevac) 29, HTP Igalo 19 bodova.
           U Prvu B ligu direktno se plasirao Sartid, a Radnički (K) kroz baraž sa OFK Kikindom.
Status su izgubili HTP Igalo, Arsenal i Iskra.

           SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Mladost (Apatin) 89, ČSK (Čelarevo) 82, Radnički (Vršac) 55, Vrbas 53, Begej (Žitište) 49, Bačka (Bačka Palanka) 48, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 48, Radnički (Šid) 47, Kabel (Novi Sad) 44, Sloven (Ruma) 44, Radnički (Sombor) 43, Srem (Sremska Mitrovica) 43, Crvenka 43, Inđija 42, Bačka (Subotica) 42, Rusanda (Melenci) 34, Radnički (Bajmok) 33, Sremac (Vojka) 27 bodova.
           Mladost (Apatin) plasirala se u Istočnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Sremac, Radnički (B), Rusanda i Bačka.

           ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Nova Pazova) 67, Radnički (Zrenjanin) 65, Crvena zvezda (Pavliš) 61, Jedinstvo (Kačarevo) 56, Jedinstvo (Stara Pazova) 56, Spartak (Debeljača) 52, Vršac 51, PSK (Pančevo) 49, Bilećanin (Sečanj) 48, Radnički (Kovin) 46), Lifam (Stara Pazova) 45, Donji Srem (Pećinci) 45, Proleter (Banatski karlovac) 43, Naftagas (Elemir) 42, Partizan (Uljma) 42, Budućnost (Srpska Crnja) 42, AMB Stajićevo 38, Krajina (Krajišnik) 24 boda
           Radnički (NP) i Radnički (Z) plasirali su se u Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
           Status su izgubili Krajina, AMB Stajićevo i Budućnost (SC).
           Na pomoćnoj tabeli tri kluba sa po 42 boda svi su imali po dve pobede, a negativnu gol-razliku (6:8) zabeležila je samo Budućnost (SC).


           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Sutjeska) 74, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 70, Zadrugar (Lazarevo) 62, Polet (Nakovo) 58, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 55, Delija (Mokrin) 52, Jedinstvo (Novi Bečej) 50, Borac (Aleksandrovo) 50, Naftagas (Boka) 49, OFK Klek 48, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 47, Mladost (Banatski Despotovac) 46, Sloboda (Novi Kozarci) 44, ŽAK (Kikinda) 41, Vojvodina (Perlez) 40, Borac (Zrenjanin) 35, Vojvodina (Bašaid) 35, ŽFK Banat (Zrenjanin) 30 bodova.
           Radnički (S) se plasirao u Istočnu grupu Vojvođanske lige.
           Status su izgubili ŽFK Banat, Vojvodina (B), Borac (Z) i Vojvodina (P).

          PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost (Banatski Dvor) 69, Vojvodina (Novo Miloševo) 63, Drugi oktobar (Kumane) 56, Bega (Novi Itebej) 52, Lehel (Mužlja) 48, Napredak (Čestereg) 48, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 47, Omladinac (Ravni Topolovac) 44, Jedinsatvo (Ečka) 43, Terekveš (Hetin) 43, Zlatica 35, Potisje (Knićanin) 34, Jedinstvo (Bočar) 34, Napredak (Banatska Topola) 29, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 29, Graničar (Radojevo) 21 bod.

          Budućnost (BD) i Vojvodina (NM) plasirali su se u Područnu A ligu.
           Status su izgubili Graničar (R), Radnički Ratar, Napredak (BT) i Jedinstvo (B).


          MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Banat (Čenta) 67, Crvena zvezda (Rusko Selo) 65, ASK (Aradac) 62, Roham (Nova Crnja) 52, Sloga (Jarkovac) 43, MSK (Mihajlovo) 43, Tisa (Taraš) 38, Graničar (Konak) 36, Borac (Iđoš) 26, Partizan (Tomaševac) 26, Progresul (Begejci) 24, Proleter (Neuzina) 24, Unirea (Jankov Most) 21, Mladost (Belo Blato) 19, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 14 bodova.
          Banat (Č) i Crvena zvezda (RS) plasirali su se u Područnu B ligu.
          Prvi oktobar istupio je posle jesenjeg dela prvenstva.




          Proleter - gornji red: fizioterapeut Laslo Teči, Goran Gavrilović, Branko Savić, Predrag Luburić, trener Zlatomir Mićanović, Predrag Filipović, Srđan Zakić, Saša Todić, trener Žarko Soldo, srednji red: šef stručnog štaba Radivoje Drašković, Nenad Mirosavljević, Sreten Vasić, Siniša Kujundžić, Stevan Nedeljkov, direktor Dragiša Radovančev, Dejan Lukić, Dragan Janjatović, Zoran Lisica, Nenad Ljubenović, donji red: Ilija Rajić, sekretar Mihajlo Velimirov, Boško Mihajlović, predsednik Borko Kovač, Savo Martinović, tehnički direktor Tomislav Manojlović, Dragan Jović.


                                                                     1997/98.


          PRVA A LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Obilić (Beograd) 86, Crvena zvezda (Beograd) 84, Partizan (Beograd) 70, Vojvodina (Novi Sad) 49, Rad (Beograd) 42, Zemun 39, Hajduk Rodić MB (Kula) 35, Budućnost (Podgorica) 33, Železnik 32, Proleter (Zrenjanin) 32, Čukarički Stankom (Beograd) 31, Mladost (Lučani) 30 bodova.
          Liga je povećana na 18 članova. Baraž su igrali 11. iz Prve A lige i šesti iz Prve B lige. Radnički (K) eliminisao je Čukaričkog Stankom.
          Mladost (Lučani) direktno je izgubila status.


          PRVA B LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          OFK Beograd 65, Sartid (Smederevo) 63, Priština 60, Spartak (Subotica) 56, Radnički (Niš) 54, Radnički (Kragujevac) 53, Budućnost (Valjevo) 45, Rudar (Pljevlja) 43, Sutjeska (Nikšić) 32, Loznica 28, Borac (Čačak) 28, Bečej 27 bodova.
          U Prvu ligu plasirali su se direktno OFK Beograd, Sartid, Priština, Spartak i Radnički (N), a Radnički (K) kroz baraž.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Milicionar (Beograd) 81, OFK Zvezdara 65, Mladost (Apatin) 63, Hajduk (Beograd) 59, Napredak (Kruševac) 55, OFK Kikinda 55, Dinamo (Pančevo) 54, Bor 53, Novi Sad 52, Beograd 52, Palilulac (Beograd9 51, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 51, Radnički (Pirot) 51, Balkan Bukovica (Beograd) 48, Vučje 46, Solunac (Karađorđevo) 18, Napredak (Kušiljevo) 7, Mladost (Bački Jarak) 5 bodova.
          Milicionar se plasirao u Prvu B ligu.
          Na pomoćnoj tabeli klubova koji su sakupili 51 bod najslabiji bilans imao je Radnički (P).
          Status su izgubili Mladost (BJ), Napredak (Kušiljevo), Solunac, Vučje, Balkan Bukovica i Radnički (P).

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Mogren (Budva) 71, Čelik Uniprom (Nikšić) 70, Mladi radnik (Požarevac) 62, Javor (Ivanjica) 57, Sloboda (Užice) 56, Novi Pazar 55, Berane 54, Sloga (Kraljevo) 53, Mačva (Šabac) 52, Zastava (Kragujevac) 50, Rudar (Kostolac) 47, Mladost Goša (Smederevska Palanka) 46, Mačva (Bogatić) 43, Mladost (Podgorica) 40, Ibar 40, Šumadija (Aranđelovac) 35, Badnjevac 27, Polimlje (Prijepolje) 17 bodova.
          Mogren se plasirao u Prvu ligu.

          Status su izgubili klubovi ispod osmog mesta.

          SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ČSK Pivara (Čelarevo) 83, Vrbas 67, Cement (Beočin) 59, Kabel (Novi Sad) 56, Bačka (Bačka Palanka) 50, Radnički (Vršac) 50, Elan (Srbobran) 50, Radnički (Nova Pazova) 50, Begej (Žitište) 49, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 49, Srem (Sremska Mitrovica) 48, Radnički (Sombor) 48, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 48, Sloven (Ruma) 47, Radnički (Šid) 43, Crvenka 26, Radnički (Zrenjanin) 23, Inđija 22 boda.

          ČSK Pivara i Vrbas plasirali su se u Istočnu grupu Druge lige.
          Status su izgubili Inđija, Radnički (Z), Crvenka i Radnički (Š).

          ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Big bul (Bačinci) 85, Jedinstvo (Kačarevo) 74, Radnički (Kovin) 62, Spartak (Debeljača) 60, Lifam (Stara Pazova) 51, Jedinstvo (Stara Pazova) 49, Crvena zvezda (Pavliš) 47, Radnički (Sutjeska) 46, BAK (Bela Crkva) 44, Naftagas (Elemir) 44, Sremac (Vojka) 43, Rusanda Agrovet (Melenci) 42, Bilećanin (Sečanj) 41, Vršac 41, Proleter (Banatski Karlovac) 39, Partizan (Uljma) 38, Donji Srem (Pećinci) 37, PSK (Pančevo) 30 bodova.
          Big bul i Jedinstvo (K) uvstili su se u Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.
          Posle reorganizacije, formiranja tri grupe umesto dve, u Istočnoj grupi Vojvođanske lige ostali su samo klubovi FSP Zrenjanin i FSP Pančevo. Status je izgubio PSK

          PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Budućnost (Banatski Dvor) 86, Zadrugar (Lazarevo) 82, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 66, Polet (Nakovo) 63, Mladost (Banatski Despotovac) 53, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 49, Sloboda (Novi Kozarci) 47, Naftagas (Boka) 46, Budućnost (Srpska Crnja) 46, ŽAK (Kikinda) 45, OFK Klek 44, Jedinstvo (Novi Bečej) 43, Vojvodina (Novo Miloševo) 42, Delija (Mokrin) 41, Krajina (Krajišnik) 41, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 41, AMB Stajićevo 34, Borac (Aleksandrovo) 11 bodova.
          Od dve grupe VFL pravljene su tri, pa su Istok formirali FSP Zrenjanin i FSP pančevo.
          U Istočnu grupu Vojvođanske lige plasirali su se Budućnost (BD) i Zadrugar.
          Kozara je igrala baraž. Rezultati: Kozara - Omladinac (Opovo) 1:0, Omladinac - Kozara 2:0.
          Status su izgubili Borac (A) i AMB Stajićevo.

          PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Borac (Zrenjanin) 74, Lehel (Mužlja) 67, ŽFK Banat (Zrenjanin) 57, Vojvodina (Perlez) 46, Bega (Novi Itebej) 43, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 43, Omladinac (Ravni Topolovac) 42, Banat (Čenta) 39, Zlatica 37, Crvena zvezda (Rusko Selo) 37, Napredak (Čestereg) 36, Jedinstvo (Ečka) 36, Terekveš (Hetin) 36, Drugi oktobar (Kumane) 31, Potisje (Knićanin) 29, Vojvodina (Bašaid) 24 boda.
          U Područnu A ligu plasirali su se Borac (Z) i Lehel.
          Status su izgubili Vojvodina (B) i Potisje.

          MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Sloga (Jarkovac) 74, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 71, Jedinstvo (Bočar) 69, Tisa (Taraš) 68, Roham (Nova Crnja) 54, Napredak (Banatska Topola) 48, ASK (Aradac) 44, Mladost (Belo Blato) 38, Graničar (Konak) 35, MSK (Mihajlovo) 33, Unira (Jankov Most) 32, Borac (Iđoš) 30, Partizan (Tomaševac) 28, Progresul (Begejci) 24, Proleter (Neuzina) 22, Graničar (Radojevo) 19 bodova.
          Sloga i Radnički Ratar plasirali su se u Područnu B ligu.




                                                                     1998/99.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Partizan (Beograd) 66, Obilić (Beograd) 64, Crvena zvezda (Beograd) 51, Vojvodina (Novi Sad) 42, Rad (Beograd) 40, Proleter (Zrenjanin) 35, Hajduk Rodić MB (Kula) 32, OFK Beograd 31, Sartid (Smederevo) 30, Radnički (Kragujevac) 30, Milicionar (Beograd) 29, Zemun 28, Železnik 26, Budućnost (Podgorica) 26, Mogren (Budva) 20, Radnički (Niš) 19, Priština 18, Spartak (Subotica) 18 bodova.
          Zbog NATO agresije ratno stanje u SRJ počelo je 24. marta. Prvenstvo je prekinuto posle 24 kola. Partizan je proglašen prvakom. Ni jedan klub nije izgubio status.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Čukarički (Beograd) 47, Hajduk (Beograd) 44, Zvezdara (Beograd) 42, Dinamo (Pančevo) 41, Kolubara (Lazarevac) 39, Novi Sad 36, ČSK Pivara (Čelarevo) 36, Mladost (Apatin) 34, Vrbas 33, OFK Kikinda 26, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 26, Bor 25, Jedinstvo (Paraćin) 25, Beograd 23, Napredak (Kruševac) 23, Bečej 22, Palilulac (Beograd) 11, Viner broker (Niška Banja) 0 bodova.
          U Prvu ligu plasirali su se Čukarički i Hajduk (B).

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Borac (Čačak) 48, Sutjeska (Nikšić) 43, Bane (Raška) 41, Zeta (Golubovci) 37, Železničar (Lajkovac) 33, Berane 33, Rudar (Pljevlja) 33, Lovćen (Cetinje) 32, Javor (Ivanjica) 30, Mladost (Lućani) 29, Novi Pazar 28, Budućnost (Valjevo) 28, Mladi radnik (Požarevac) 27, Loznica 27, Čelik (Nikšić) 23, Sloboda (Užice) 19, Crvena zvezda 15 (Gnjilane), Sloga (Kraljevo) 11 bodova.
          U Prvu ligu plasirali su se Borac i Sutjeska.


          FORMIRANJE TRI GRUPE DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Status je zadržao 31 klub Druge lige, odustao je Viner Broker (Niška Banja), a da bi se obezbedio prolaz najuspešnijima iz prekinutih prvenstava grupa Srpske lige, drugoligaško takmičenje leta 1999. godine organizovano je u tri grupe. Iz grupa Srpskih liga status su stekli - Vojvodina: Cement (Beočin), Big bul (Bačinci), Kabel (Novi Sad), Beograd: BSK (Borča), Teleoptik (Zemun), Železničar (Beograd), Timok: Trajal (Kruševac), Radnički (Svilajnac), Temnić (Varvarin), Niš: OFK Niš, Rudar (Aleksinački Rudnici), Dubočica (Leskovac), Vučje, Dunav: Rudar (Kostolac), ZSK (Valjevo),Rađevac (Krupanj), Morava: Šumadija (Kragujevac), Zlatibor (Užice). Status iz Crnogorske lige stekli su: Mladost (Podgorica), Bokelj (Kotor), Jedinstvo (Bijelo Polje), Grbalj (Radanovići) i Ibar (Rožaje). Napredovalo su ukupno 23 kluba.

          SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Cement (Beočin) 43, Big bul (Bačinci) 36, Kabel (Novi Sad) 33, Veternik (Novi Sad) 32, Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 29, Elan (Srbobran) 27, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 27, Radnički (Bajmok) 26, Bačka (Bačka Palanka) 26, Vršac 25, Solunac (Karađorđevo) 25, Srem (Sremska Mitrovica) 25, Begej (Žitište) 23, Radnički (Nova Pazova) 23, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 21, Sloven (Ruma) 18, Radnički (Sombor) 17, Mladost (Bački Jarak) 16 bodova.
          U Istočnu grupu Druge lige plasirali su se Cement, Big bul i Kabel.

          ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Budućnost (Banatski Dvor) 33, Zadrugar (Lazarevo) 31, Radnički (Kovin) 31, Crvena zvezda (Pavliš) 27, Omladinac (Opovo) 27, Tehnodunav (Glogonj) 25, Naftagas (Elemir) 25, Rusanda Agrovet (Melenci) 23, Radnički (Sutjeska) 23, Radnički (Zrenjanin) 22, BAK (Bela Crkva) 21, Radnik (Stari Tamiš) 20, Partizan (Uljma) 19, Proleter (Banatski Karlovac) 18, Bilećanin (Sečanj) 15, Spartak (Debeljača) 10 bodova.
          Zadrugar je imao bolji bilans u međusobnim susretima sa Radničkim (K).         
         
U Srpsku ligu - Grupa Vojvodina plasirali su se Budućnost i Zadrugar.

          PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 37, Sloboda (Novi Kozarci) 35, Jedinstvo (Novi Bečej) 33, Budućnost (Srpska Crnja) 33, Naftagas (Boka) 30, Polet (Nakovo) 27, Borac (Zrenjanin) 26, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 25, Delija (Mokrin) 24, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 22, Krajina (Krajišnik) 20, Mladost (Banatski Despotovac) 18, ŽAK (Kikinda) 17, Vojvodina (Novo Miloševo) 16, Lehel (Mužlja) 13, OFK Klek 11 bodova.
          U Istočnu grupu Vojvođanske lige plasirali su se Crvena zvezda (VS) i Sloboda (NK).

          PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽFK Banat (Zrenjanin) 43, Omladinac (Ravni Topolovac) 41, Bega (Novi Itebej) 33, Jedinstvo (Ečka) 33, Napredak (Čestereg) 32, Drugi oktobar (Kumane) 29, Borac (Aleksandrovo) 24, Terekveš Hetin) 22, Crvena zvezda (Rusko Selo) 22, Sloga (Jarkovac) 20, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 19, Vojvodina (Perlez) 18, Banat (Čenta) 18, Zlatica 17, OFK Stajićevo 13, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 12 bodova.
          U Područnu A ligu plasirali su se ŽFK Banat, Omladinac (RT), Bega i Jedinstvo (E).

          MEĐUOPŠTINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Potisje (Knićanin) 45, Tisa (Taraš) 43, Prvi oktobar (Srpski Itebej) 43, ASK (aradac) 37, Roham (Nova Crnja) 31, Unira (Jankov Most) 31, Napredak (Banatska Topola) 28, Jedinstvo (Bočar) 27, Proleter (Neuzina) 25, Vojvodina (Bašaid) 24, Graničar (Konak) 24, MSK (Mihajlovo) 24, Partizan (Tomaševac) 19, Graničar (Radojevo) 16, Mladost (Belo Blato) 12, Borac (Iđoš) 10, Progresul (Begejci) 1 bod.
          Potisje i Tisa plasirali su se u Područnu ligu.
          Umesto Područne B lige i Međuopštinske lige, formirane su Međuopštinska liga Zrenjanin-Sečanj i Međuopštinska liga Kikinda - Žitište. Novembra 1998. godine doneta je odluka da dve MFL imaju po 12 klubova, a da se ispod nje sa ostatkom klubova, sa obe teritorije, organizuje Liga FSO Zrenjanin. Pošto su za Ligu FSO Zrenjanin leta 1999. godine ostala samo četiri kluba, priključeni su višem rangu po teritorijalnoj pripadnosti.



                                                               RATNA LIGA 1999.


          NATO agresija na Saveznu Republiku Jugoslaviju počela je 24. aprila i trajala je do 9. juna 1999. godine. Uslova za regularno takmičenje u tom periodu nije bilo i sva prvenstva su prekinuta.
          Fudbalski savez Opštine Zrenjanin i Skupština Opštine Zrenjanin organizovali su Ligu za mir. Trajala od srede 12. maja do subote 5. juna. Od 32 kluba našeg saveza, koji su imali seniorske ekipe u takmičenjima, prijavio se 31 (svi osim Jedinstva iz Ečke). Klubovi su podeljeni u teritorijalne grupe, potom je igrano četvrt-finale, a završnica na stadionu u Karađorđevom parku.

          PRVA GRUPA: Proleter (Zrenjanin) 18, Radnički (Zrenjanin) 9, Borac (Zrenjanin) 9, ŽFK Banat (Zrenjanin 0 bodova.
          DRUGA GRUPA: OFK Klek 15, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 10, MSK (Mihajlovo) 10, Unirea (Jankov Most) 0 bodova.
          TREĆA GRUPA: Rusanda Agrovet (Melenci) 16, Naftagas (Elemir) 10, ASK (Aradac) 8, Tisa (Taraš) 0 bodova.
          ČETVRTA GRUPA: Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 12, Lehel (Mužlja) 6, Mladost (Belo Blato) 0 bodova.
          PETA GRUPA: Potisje (Knićanin) 15, OFK Stajićevo 12, Banat (Čenta) 4, Vojvodina (Perlez) 2 boda.
          ŠESTA GRUPA: Zadrugar (Lazarevo) 16, Zlatica 10, Mladost (Banatski Despotovac) 7, Partizan (Tomaševac) 1 bod.
          SEDMA GRUPA: Radnički (Sutjeska) 18, Krajina (Krajišnik) 12, Proleter (Neuzina) 3, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 3 boda.
          OSMA GRUPA: Bilećanin (Sečanj) 16, Naftagas (Boka) 10, Sloga (Jarkovac) 9, Graničar (Konak) 0 bodova.

          Iz Prve grupe umesto prvoligaša Proletera kvalifikovao se Radnički koji je bio drugi na osnovu boljeg bilansa u međusobnim susretima sa Borcem. Prvoplasirani iz preostalih grupa otišli su u dalje takmičenje.

          ČETVRT-FINALE: Rusanda Agrovet - Radnički (Z) 4:1, OFK Klek - Zadrugar 2:5, Potisje - Mladost UL 3:1, Bilećanin - Radnički (S) 1:3.

          ZAVRŠNICA: Radnički (Z) - Rusanda Agrovet 6:5 (0:0), Zadrugar - Potisje 5:6 (2:2), Rusanda Agr. - Zadrugar 2:1, Radnički (Z) - Potisje 2:1.


          KONAČAN PLASMAN: 1. Radnički (Zrenjanin), 2. Potisje (Knićanin), 3. Rusanda Agrovet (Melenci), 4. Zadrugar (Lazarevo).

          Sve utakmice Ratne lige službena lica odradila su besplatno.
          Završnica je odigrana u subotu, 5. juna, na stadionu u Karađorđevom parku. Toga dana utakmice su trajale dva puta po 30 minuta.                     Pehari su dodeljeni ekipama Proletera, Radničkog (Z), Potisja, Rusande Agrovet i Zadrugara, a uručili su ih članovi Izvršnog odbora Skupštine Opštine Zrenjanin Dragan Simić i Svetislav Kovačević, generalni sekretar Sportskog saveza Opštine Zrenjanin Vojislav Tabački i predsednik Takmičarske komisije FSO Zrenjanin Radomir Aćamović
          Naš savez imao je najmasovniju Ratnu ligu u SRJ.



                                                                  1999/2000.



          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Beograd) 105, Partizan (Beograd) 101, Obilić (Beograd) 89, Rad (Beograd) 60, Sutjeska (Nikšić) 60, Čukarički Stankom (Beograd) 56, OFK Beograd 55, Železnik 54, Zemun 54, Vojvodina (Novi Sad) 53, Radnički (Niš) 52, Budućnost (Podgorica) 52, Radnički (Kragujevac) 52, Hajduk Rodić MB (Kula) 52, Milicionar (Beograd) 51, Sartid (Smederevo) 50, Proleter (Zrenjanin) 46, Hajduk (Beograd) 45, Mogren (Budva) 44, Spartak (Subotica) 29, Borac (Čačak) 22 boda.

          Priština je istupila uoči početka prvenstva. Status su izgubili Borac, Spartak, Mogren, Hajduk (B) i Proleter.
          Sartid se je sačuvao status fuzijom sa prvakom Severne grupe Druge lige, Beogradom.


          SEVERNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Beograd 72, Novi Sad 62, Radnički Jugopetrol (Novi Beograd) 61, Zvezdara 61, Vrbas 59, Mladost (Apatin) 51, BSK (Borča) 51, Kolubara (Lazarevac) 51, Cement (Beočin) 50, ČSK Pivara (Čelarevo) 50, Teleoptik (Zemun) 50, Železničar (Beograd) 49, Bečej 44, Big bul (Bačinci) 43, Kabel (Novi Sad) 40, Dinamo (Pančevo) 33, OFK Kikinda 22, Palilulac (Beograd) 14 bodova.
          Beograd je stekao pravo učešća u Prvoj ligi.
          Status su izgubili Palilulac i OFK Kikinda.
          Na Istok su prebačeni Zvezdara, BSK (Borča) i Kolubara (Lazarevac).

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Napredak (Kruševac) 72, Železničar (Lajkovac) 60, Budućnost (Valjevo) 54, Jedinstvo (Paraćin) 53,
OFK Niš 49, Radnički (Svilajnac) 49, Trajal (Kruševac) 47, ZSK (Valjevo) 45, Loznica 42, Mladi radnik (Požarevac) 40, Dubočica (Leskovac) 38, Temnić Lipa (Varvarin) 38, Bor 36, Vučje 35, Rudar (Kostolac) 35, Rudar (Aleksinački Rudnici) 35, Rađevac (Krupanj) 34 boda.
          Napredak se plasirao u Prvu ligu.
          Crvena zvezda (Gnjilane) odustala je od takmičenja.
          Status je izgubio još Rađevac.
          Na Zapad su prebačeni Železničar (L), Budućnost (V), ZSK (V) i Loznica.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Zeta (Golubovci) 84, Mladost (Lučani) 70, Novi Pazar 61, Bane (Raška) 61, Sloboda (Užice) 57, Zlatibor (Užice) 52, Rudar (Pljevlja) 52, Bokelj (Kotor) 51, Sloga (Kraljevo) 48, Javor (Ivanjica) 44, Mladost (Podgorica) 41, Šumadija (Kragujevac) 39, Čelik (Nikšić) 38, Jedinstvo (Bijelo Polje) 37, Lovćen (Cetinje) 37, Grbalj (Radanovići) 36, Ibar (Rožaje) 29, Berane 13.
          Zeta se plasirala u Prvu ligu.
          Od Crnogorskih klubova formirana je Liga te republike.


          SRPSKA LIGA - GRUPA VOJVODINA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Mladost Univerzal luks (Lukićevo) 94, Budućnost (Banatski Dvor) 90, Elan (Srbobran) 76, Veternik 71, Srem (Sremska Mitrovica) 70, AIK Bačka Topola 66, Radnički (Bajmok) 66, Solunac (Karađorđevo) 64, Jedinstvo Stević (Kačarevo) 62, Bačka (Bačka Palanka) 61, Inđija 59, Begej (Žitište) 59, Tekstilac (Odžaci) 58, Vršac Jedinstvo 51, Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 51, Proleter (Ravno Selo) 49, Mladost (Bački Jarak) 44, Radnički (Nova Pazova) 40, Radnički (Sombor) 34, Zadrugar (Lazarevo) 19, Sloven (Ruma) 12 bodova.
          U Severnu grupu Druge lige plasirali su se Mladost Univerzal luks i Budućnost.

          Status je izgubilo devet poslednjih klubova.

          ISTOČNA GRUPA VOJVOĐANSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Sutjeska) 77, Radnički (Kovin) 73, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 59, Radnik (Stari Tamiš) 56, Bilećanin (Sečanj) 56, Sloboda (Novi Kozarci) 54, Proleter (Banatski Karlovac) 53, Budućnost (Alibunar) 51, Radnički (Zrenjanin) 49, Rusanda Agrovet (Melenci) 49, Partizan (Uljma) 49, BAK (Bela Crkva) 49, Tehnodunav (Glogonj) 48, Naftagas (Elemir) 47, Omladinac (Opovo) 40, Dolina (Padina) 29, Crvena zvezda (Pavliš) 13, Spartak (Debeljača) 5 bodova.
          Radnički (Sutjeska) plasirao se u Srpsku ligu - Grupa Vojvodina.

          PODRUČNA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Jedinstvo (Novi Bečej) 97, Borac (Zrenjanin) 82, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 75, Omladinac (Ravni Topolovac) 69, ŽFK Banat (Zrenjanin) 62, Potisje (Knićanin) 57, Budućnost (Srpska Crnja) 57, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 57, Delija (Mokrin) 56, Bega (Novi Itebej) 56, Polet (Nakovo) 56, Mladost (Banatski Despotovac) 55, OFK Klek 55, Vojvodina (Novo Miloševo) 54, Krajina (Krajišnik) 54, Jedinstvo (Ečka) 50, ŽAK (Kikinda) 44, Naftagas (Boka) 39, Lehel (Mužlja) 18, Tisa (Taraš) 15 bodova.

          Jedinstvo (NB) plasiralo se u Istočnu grupu Vojvođanske lige.
          Vojvodina je ispred Krajine zbog boljeg bilansa u međusobnim susretima (3:0, 1:1).
Status je izgubili šest poslednjih klubova.

          MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Zlatica 67, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 54, Vojvodina (Perlez) 53, Graničar (Konak) 49, MSK (Mihajlovo) 48, ASK (aradac) 47, OFK Stajićevo 45, Partizan (Tomaševac) 42, Banat (Čenta) 37, Sloga (Jarkovac) 34, Radnički Ratar (Jaša Tomić) 32, Proleter (Neuzina) 21, Tamiš (Farkaždin) 20, Mladost (Belo Blato) 13, Unirea (Jankov Most 0 bodova.
          Zlatica se plasirala u Područnu ligu.
          Unirea je istupila posle 20 kola i prema Pravilniku njeni prolećni rezultati su brisani.
          Liga je smanjena na 12 klubova, pa su status izgubili Unirea, Mladost (BB), Tamiš, Proleter, Radnički Ratar, Sloga i Banat (Č).




      Ekipa Zlatice - gornji red: Pavlović, Cvijanović, Aranitović, B. Pejović, Miljić, D. Pejović, Poznanović, srednji red: trener Miloš Erić, D. Vasić,                           Obrenović, Cvetić, D. Vasić, Lončar, Jeremić, Đurić, Miletić, donji red: Karanović, Rajković, S. Vasić, Pemac, Lojpur, Mršević.







1q