Kontakt

Razvoj

bOrganizacija

 

 

                 Kup 1978/79.

               Jugoslavija

Proleter - Vardar 2:2 (11m Proleter)
Borac (BL) - Partizan ... 2:2 (11m P)
Crvena zvezda - Novi Sad .......... 4:0
Radnički (Niš) - Rijeka ............... 0:1

Partizan - Proleter ....................... 1:0
Crvena zvezda - Rijeka ............... 0:1

Rijeka - Partizan ........................... 2:1
Partizan - Rijeka ........................... 0:0

         Rijeka se plasirala u Kup pobe-dnika kupova.

                   Proleter

Proleter - OFK Kikinda 0:0 (11m P)
Proleter - Vrbas 2:1

                  1/16 finala

Hajduk - Proleter 2:2 penalima 5:6, ukupno 7:8
                   1/8 finala
Proleter - Čelik (Zenica) ............. 1:0


                 Kup 1979/80.

               Jugoslavija

Partizan - Dinamo ...... 1:1 (11m D)
Maribor - Crvena zvezda ............ 1:2
Sarajevo - Sloboda (Tuzla) ....... 3:0
OFK Kikinda - Leotar ................. 1:0

Dinamo - OFK Kikinda ............. 3:1
Sarajevo - C. zvezda 0:0 (11m CZ)

Dinamo - Crvena zvezda .......... 1:0
Crvena zvezda - Dinamo .......... 1:1

             Dinamo se plasirao u Kup pobednika kupova.

                  Proleter

Crvenka - Proleter ...... 1:1 (11m C)


                 Kup 1980/81.

                         Jugoslavija

Partizan - Sloboda (Tuzla) ......... 2:1
Željezničar - Radnički (Niš) ...... 1:0
Orijent (R) - Budućnost 0:0 (11m B)
Velež - Bregalnica (Štip) ............ 2:0

Željezničar - Partizan .................. 2:0
Velež - Budućnost ....................... 2:1

Velež - Željezničar ....................... 3:2

                 Velež se plasirao u Kup pobednika kupova.

                 Proleter

Proleter - Novi Sad ..... 1:1 (11m P)
OFK Kikinda - Proleter 0:0 (11m P)
               1/16 finala
Sloboda (T. Užice) - Proleter .... 1:1 (11m Sloboda)


                 Kup 1981/82.

                        Jugoslavija

Galenika (Zemun) - Hajduk .... 2:1
Crvena zvezda - Olimpija ......... 3:0
Sloboda - Budućnost 0:0 (11m S)
Rad - Dinamo ............................ 0:2

Dinamo - Sloboda .................... 2:0
Crvena zvezda - Galenika ........ 4:1

Dinamo - Crvena zvezda .......... 2:2
Crvena zvezda - Dinamo .......... 4:2

               Crvena zvezda se plasirala u Kup pobednika kupova.

                Proleter

BAK (Bela Crkva) - Proleter ..... 1:3
Proleter - Radnički (Zrenjanin) 1:1 ....... penalima 10:9, ukupno 11:10
Proleter - Malme ...............5:2 (klub jugoslovenskih radnika iz Švedske)
               1/16 finala
Sarajevo - Proleter .................... 5:0

          Radnički (Zrenjanin)

                Na teritoriji FSO Zrenjanin Radnički je zabeležio pet pobeda, u finalu je na svom stadionu savladao Lehel 4:0. Pobednik FSP Zrenjanin postao je na svom terenu u meču
sa OFK Kikindom 2:0 i tako se plasirao za Kup Vojvodine.

Graničar (Riđica) - Radnički .... 0:1
Radnički - Spartak (S) ............... 2:1


                 Kup 1982/83.

                        Jugoslavija

OFK Beograd - Hajduk .............. 0:2
Dinamo - Sloboda (TZ) ............. 6:0
Rijeka - Vojvodina .......................1:0
Orijent - Sarajevo ........ 0:0 (11m S)

Rijeka - Dinamo .......................... 1:3
Sarajevo - Hajduk ....................... 1:0

Sarajevo - Dinamo ...................... 2:3

           Dinamo se plasirao u Kup pobednika kupova.

                Proleter

Bačka (B. Palanka) - Proleter ... 3:2


      Kup FSO Zrenjanin

                   1978.

Mladost (Banatski Despotovac) ... 0 Radnički (Zrenjanin) ....................... 1

                   1979.

ŽFK Banat (Zrenjanin) .................... 0
Radnički (Zrenjanin) ....................... 0
           jedanaesterci 4:5

                   1980.

Vojvodina (Perlez) ........................... 2
Radnički (Zrenjanin) ....................... 1

                   1981.

Radnički (Zrenjanin) ....................... 4
Lehel (Mužlja) ................................... 0

                   1982.

OFK Gradnulica (Zrenjanin) .......... 0
Radnički (Zrenjanin) ....................... 0
                   jedanaesterci 4:2

         Prvoimenovani klubovi bili su domaćini na svojim stadionima.

     Kup Opštine Sečanj osvajali su:

1978. - Krajina (Krajišnik)
1979. - Krajina (Krajišnik)
1980. - Bilećanin (Sečanj)
1981. - Bilećanin (Sečanj)
1982. - Krajina (Krajišnik)








 

 

Omladinska ekipa Proletera proleća 1979. godine - stoje: trener Jovo Kovrlija, Radovanov, Marinković, Marčićev, Podgorelec, Gardinovački, Slavnić, Stanisavljević, Cvetinov, Maksimčev, Kralj, Cvetić, sede: Jerković, Kiš, Jović, Obradović, Medić, Jonjev, Koprivica, Bugarin, Marinkov.

        Rusanda (Melenci) - stoje: Petrović, Nemčev, Stankov, Ćuluman, M. Radišić, Gazibarić, Batanjski, čuče: Krasić, Baćan, Milivojev, Ćurčić,                                                                                                   Kirćanski, R. Radišić, Franić.


        
                                                          1978/79.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Hajduk (Split) 50 (62:28), Dinamo (Zagreb) 50 (67:38), Crvena zvezda (Beograd) 41, Sarajevo 39, Velež (Mostar) 38, Budućnost (Titograd) 38, Radnički (Niš) 35, Sloboda (Tuzla) 32, Željezničar (Sarajevo) 32, Rijeka 31, Borac (Banjaluka) 31, Vojvodina (Novi Sad) 29, Osijek 29, Napredak (Kruševac) 29, Partizan (Beograd) 29, Olimpija (Ljubljana) 29, Zagreb 28, OFK Beograd 22 boda.
           Hajduk se plasirao u Kup evropskih šampiona, Dinamo i Crvena zvezda u Kup UEFA.
           Status su izgubili OFK Beograd i Zagreb.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Čelik (Zenica) 40, Maribor 34, Novi Sad 34, Dinamo (Vinkovci) 33, Proleter (Zrenjanin) 32, Bosna (Visoko) 32, Iskra (Bugojno) 31, Spartak (Subotica) 30, Famos (Hrasnica) 30, Leotar (Trebinje) 29, OFK Kikinda 29, Rudar (Velenje) 28, Radnik (Bijeljina) 27, Segesta (Sisak) 27, Rudar Ljubija (Prijedor) 27, Merkator (Ljubljana) 17 bodova.
           Čelik se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Merkator, Rudar Ljubija, Segesta i Radnik.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vardar (Skoplje) 43, Trepča (Kosovska Mitrovica) 42, Radnički (Kragujevac) 38, Galenika (Zemun) 36, Sutjeska (Nikšić) 32, Radnički (Pirot) 31, Borac (Čačak) 30, Šumadija (Aranđelovac) 29, Dubočica (Leskovac) 29, Rad (Beograd) 28 (26:29), Majdanpek 28 (28:32), Teteks (Tetovo) 28 (30:36), Lirija (Prizren) 28 (35:44), Jedinstvo (Bijelo Polje) 26, Budućnost (Peć) 14, Tikveš (Kavadarci) 12 bodova.
           U poslednjem kolu u Skoplju su igrali Vardar i Trepča. Domaćin je pobedio rezultatom 2.1.
           Vardar se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Tikveš, Budućnost, Jedinstvo, Lirija.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vrbas 49, Crvenka 46, AIK Bačka Topola 43, Radnički (Bajmok) 43, Bačka (Bačka Palanka) 38, Dinamo (Pančevo) 38, Hajduk (Kula) 35, Kabel (Novi Sad) 34, Srem (Sremska Mitrovica) 33, Radnički (Zrenjanin) 33, Sever (Subotica) 33, Palić 33, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 32, Hajduk (Beška) 32, Radnički (Kovin) 31, Tekstilac (Odžaci) 23, Bačka (Subotica) 21, Polet (Nakovo) 15 bodova.
           Vrbas se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Polet, Bačka (S), Tekstilac i Radnički (K). Liga je skraćena na 16 članova.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Jedinstvo (Novi Bečej) 40, Mladost (Lukićevo) 36, Bilećanin (Sečanj) 34, Rusanda (Melenci) 33, Krajina (Krajišnik) 32, Sloboda (Novi Kozarci) 30, OFK Klek30, ŽFK Banat (Zrenjanin) 30, Crvena zvezda (Rusko Selo) 29, ŽAK (Kikinda) 29, Radnički (Sutjeska) 29, Vojvodina (Novo Miloševo) 28, Radnički Jaša (Tomić) 27, Budućnost (Srpska Crnja) 26, Naftagas (Elemir) 25, Mladost (Banatski Despotovac) 22 boda.
           Jedinstvo (NB)plasiralo se u Kvalifikacije za Vojvođansku ligu, a one su igrane su po novom sistemu. Nije se odlučivalo o pobedniku Banata nego su parovi između šest prvaka određivani žrebom. Jedinstvo je za protivnika dobilo Sentu. U prvoj utakmici Senta je na svom terenu pobedila sa 3:2, a Jedinstvo se revanširalo sa 4:1.
           Status su izgubili Mladost (BD) i Naftagas (E).

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zadrugar (Lazarevo) 32, Lehel (Mužlja) 27, Vojvodina (Bašaid) 26, Delija (Mokrin) 26, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 26, Drugi oktobar (Kumane) 25, OFK Stajićevo 23, Borac (Zrenjanin) 23, Sloga (Jarkovac) 17, Bega (Novi Itebej) 17, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 16, Proleter (Međa) 6 bodova.
           Zadrugar se plasirao u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Proleter (M).

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Omladinac (Ravni Topolovac) 35, Vojvodina (Perlez) 34, Begej (Žitište) 34, Borac (Velike Livade) 31, Banat (Čenta) 22, ASK (Aradac) 21, Potisje (Knićanin) 18, Omladinac (Botoš) 17, Zlatica 17, Napredak (Četereg) 14, Progresul (Begejci) 12, Roham (Nova Crnja) 9 bodova.
           Omladinac (RT) plasirao se u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Roham.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Proleter (Neuzina) 33, Tamiš (Farkaždin) 32, Partizan (Tomaševac) 31, Naftagas (Boka) 29, MSK (Mihajlovo) 28, Tisa (Taraš) 25, Mladost (Belo Blato) 17, Jedinstvo (Ečka) 15, Borac (Konak) 15, Železničar (Orlovat) 13, Unirea (Jankov Most) 13, Borac (Lukino Selo) 13 bodova.
           Proleter (N) plasirao se u Područnu B ligu.

Proleter, polufinalista Kupa Jugoslavije 1979. godine - gornji red: Milimir Dubljević, Delivoje Šarenac, Zlatomir Mićanović, Vladan Dimitrić, Milan Majstorović, Radovan Golijanin, Arsen Tošić, srednji red: šesf stručnog štaba Tomislav Manojlović, Miloš Vidović, Zoran Mišić, Žarko Soldo, Jožef Ezveđ, Jovica Glišin, Milorad Zorić, Đuro Ivančević, Dragan Vavan, donji red: Dragan Škorić, Radislav Dragojlov, Željko Stanić, Radomir Radulović, Zoran Kalezić, Jovo Sučević, Milivoje Kovačević, Đuro Zobenica.

1979/80.



           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Beograd) 48, Sarajevo 41, Radničiki (Niš) 39, Napredak (Kruševac) 39, Hajduk (Split) 38, Sloboda (Tuzla) 35, Vardar (Skoplje) 35, Željezničar (Sarajevo) 33, Rijeka 33, Budućnost (Titograd) 32, Dinamo (Zagreb) 32, Partizan (Beograd) 32, Borac (Banjaluka) 30, Olimpija (Ljubljana) 30, Vojvodina (Novi Sad) 30, Osijek 29, Čelik (Zenica) 22 boda.
           Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona, Sarajevo, Radnički i Napredak u Kup UEFA.
           Status su izgubili Čelik i Osijek.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zagreb 43, Spartak (Subotica) 37, Dinamo (Vinkovci) 37, Iskra (Bugojno) 32, Maribor 31, Vrbas 31, Leotar 31, Jedinstvo (Bihać) 31, Proleter (Zrenjanin) 31, Rudar (Velenje) 31, Bosna (Visoko) 30, OFK Kikinda 29, Novi Sad 25, Istra (Pula) 23, Famos (Hrasnica) 22, Rudar (Trbovlje) 16 bodova.
           Zagreb se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Ridar (T), Famos, Istra, Novi Sad i OFK Kikinda.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Beograd 37 (50:26), Radnički (Kragujevac) 37 (54:31), Bor 37 (42:32), Galenika (Zemun) 36, Trepča (Kosovska Mitrovica) 34, Priština 33, Borac (Čačak) 32, Teteks (Tetovo) 31, Rad (Beograd) 31, Sutjeska (Nikšić) 27, Dubočica (Leskovac) 27, Radnički (Pirot) 26, OFK Titograd 25 (38:50), Pobeda (Prilep) 25 (36:49), Majdanpek 24, Šumadija (Aranđelovac) 18 bodova.
           Rezultati utakmica poslednjeg kola: Priština - OFK Beograd 0:3 par-forfe (prekid u 88. minutu pri rezultatu 0:2), Sutjeska - Radnički (K) 1:4, Šumadija - Bor 1:2, Galenika - Teteks 4:2, Pobeda - Trepča 5:1, Majdanpek - OFK Titograd 1:1. Prvobitnom odlukom, zbog navoda u nameštanje utakmica, FSJ je izrekao kazne za tri prvoplasirana kluba i promovisao Galeniku u prvoligaša. Tokom leta ta odluka je oborena i OFK Beograd se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Šumadija, Majdanpek i Pobeda.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           AIK Bačka Topola 43, Bačka (Bačka Palanka) 40, Radnički (Bajmok) 38, Srem (Sremska Mitrovica) 32, Sever (Subotica) 31, Radnički (Zrenjanin) 31, Agrounija (Inđija) 31, Dinamo (Pančevo) 30, Palić 30, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 29, Crvenka 28, Hajduk (Kula) 28, Jedinstvo (Novi Bečej) 25, Kabel (Novi Sad) 25, Slavija (Novi Sad) 22, Hajduk (Beška) 17 bodova.
           AIK Bačka Topola plasirao se u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Hajduk (B), Slavija, Kabel i Jjedinstvo (NB).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Rusanda (Melenci) 46, Sloboda (Novi Kozarci) 45, Bilećanin (Sečanj) 42, ŽAK (Kikinda) 32, Krajina (Krajišnik) 31, Omladinac (Ravni Topolovac) 30, Radnički (Sutjeska) 29, Vojvodina (Novo Miloševo) 28, Budućnost (Srpska Crnja) 28, Polet (Nakovo) 27, Mladost (Lukićevo) 26, OFK Klek 25, ŽFK Banat (Zrenjanin) 25, Crvena zvezda (Tusko Selo) 25, Zadrugar (Lazarevo) 25, Radnički (Jaša Tomić) 16 bodova.
           Rusanda je igralau Kvalifikacije za Vojvođansku ligu i u obe utakmice pobedila je Sentu, kao gost 2:1 i kao domaćin 2:0.
           Status su izgubili Radnički (JT) i Zadrugar.

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Elemir) 40, OFK Stajićevo 30, Drugi oktobar (Kumane) 25, OFK Gradnulica 25, Borac (Zrenjanin) 25, Lehel (Mužlja) 21, Vojvodina (Bašaid) 18, Delija (Mokrin) 18, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 18, Bega (Novi Itebej) 17, Sloga (Jarkovac) 16, Proleter (Neuzina) 15 bodova.
           Naftagas (E) plasirao se u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Poleter (N).

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vojvodina (Perlez) 34, Mladost (Banatski Despotovac) 32, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 31, Begej (Žitište) 26, Zlatica 23, Progresul (Begejci) 21, Borac (Velike Livade) 18, Potisje (Knićanin) 16, Omladinac (Botoš) 16, Banat (Čenta) 15, Napredak (Čestereg) 15, ASK (Aradac) 14 bodova.
           Vojvodina (P) plasirala se u Područnu A ligu.
           Status je izgubio ASK.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Tisa (Taraš) 33, Partizan (Tomaševac) 28, MSK (Mihajlovo) 24, Tamiš (Farkaždin) 24, Naftagas (Boka) 21, Jedinstvo (Ečka) 19, Železničar (Orlovat) 17, Borac (Lukino Selo) 17, Unirea (Jankov Most) 15, Mladost (Belo Blato) 14, Borac (Konak) 8 bodova.
           Tisa se plasirala u Područnu B ligu.

ŽFK Banat u jesen 1980. godine - stoje: trener Milenko Rus, Dragan Vavan, Dragan Kralj, Dragan Radičević, Đuro Zobenica, Milan Kevrešan, Mile Pandurov, trener Joca Miolski, čuče: Jovan Maksimčev, Dragan Koprivica, Dragan Vujadinović, Milian Milićević.

ŽFK Banat 1984. godine - stoje: Milan Kevrešan, Milorad Jeftić, Dragan Zlatanov, Vid Uzelac, Milorad Pandurov, Miloš Jankov, čuče: Nenad Miković, Ermin Softić, Bora Marinković, Mile Kosanović, Zdravko Jonjev.

Partizan (Tomaševac) - stoje: Veselin Vijatov, Ljubiša Savić, Mića Živojinov, Steva Hercegovac, Jovica Marčićević, Jovica Stefanjesko, Jovan Anović, Đoka Jović, Zlatomir Đorđev, Ilija Zdravković, Labud Agodić.



Borac (Lukino Selo)

                                                                  1980/81.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Beograd) 44, Hajduk (Split) 42, Radnički (Niš) 41, Sloboda (Tuzla) 36, Dinamo (Zagreb) 35, Budućnost (Titograd) 34, Rijeka 34, Partizan (Beograd) 34, Velež (Mostar) 34, Vojvodina (Novi Sad) 34, Vardar (Skoplje) 33, Olimpija (Ljubljana) 32, Sarajevo 32, Željezničar (Sarajevo) 32, OFK Beograd 30, Zagreb 30, Borac (Banjaluka) 29, Napredak (Kruševac) 26 bodova.
           Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona, Hajduk i Radnički u Kup UEFA.
          
Status su izgubili Napredak i Borac.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Osijek 42, Iskra (Bugojno) 36, Dinamo (Vinkovci) 34, Proleter (Zrenjanin) 33, Spartak (Subotica) 32, Čelik (Zenica) 31, AIK Bačka Topola 30, Svoboda (Ljubljana) 30, Maribor 30, Jedinstvo (Brčko) 30, Rudar (Velenje) 30, Leotar (Trebinje) 30, Jedinstvo (Bihać) 29, GOŠK Jug (Dubrovnik) 28, Vrbas 20, Bosna (Visoko) 15.
           Osijek se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Bosna (V) i Vrbas.
           Odmah po završetku prvenstva administrativno je iz Lige eliminisan Maribor zbog finansijskih malverzacija u Klubu. U takvim okolnostima prvak Slovenije Šmartno odustao je od takmičenja u Drugoj ligi. Isto su potom učinili i klubovi od drugog do četvrtog mesta Slovenačke lige - ljubljanski Slovan, Mura iz Murske Sobote i mariborski Železničar. Tako je posle Jedinstva iz Bihaća status zadržao i GOŠK Jug.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Teteks (Tetovo) 37, Galenika (Zemun) 35, Rad (Beograd) 33, Sutjeska (Nikšić) 33, Radnički (Kragujevac) 31, Borac (Čačak) 31, Trepča (Kosovska Mitrovica) 30, Priština 30, Sloboda (Titovo Užice) 30, Bor 30, Dubočica (Leskovac) 30, OFK Titograd 30, Radnički (Pirot) 29, Lovćen (Cetinje) 28, Rabotnički (Skoplje) 28, Vlaznimi (Đakovica) 15 bodova.
           Zbog nereda na teritoriji SAP Kosovo i Metohija, klubovi te pokrajine, Trepča, Priština i Vlaznimi, prolećni deo prvenstva igrali su kao domaćini van KiM, a sve do finiša prvenstva bio je niz zaostalih utakmica. U poslednjem kolu u Tetovu su Teteks i Galenika igrali 0:0. Zemuncima je trebala pobeda jer su imali bolju gol-razliku.
           Teteks se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Vlaznimi, Rabotnički, Lovćen i Radnički (P).

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Kikinda 48, Novi Sad 47, Srem (Sremska Mitrovica) 38, Radnički (Zrenjanin) 37, Hajduk (Kula) 30, Agrounija (Inđija) 29, Dinamo (Pančevo) 29, Radnički (Bajmok) 28, Mladost (Apatin) 28, Rusanda (Melenci) 28, Bačka (Bačka Palanka) 26, Crvenka 26, Sever (Subotica) 26, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 22, Palić 19, Radnički (Kovin) 19 bodova.
           OFK Kikinda se plasirala u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Radnički (K), Palić i Kozara.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Krajina (Krajišnik) 46, Bilećanin (Sečanj) 45, Mladost (Lukićevo) 37, Crvena zvezda (Rusko Selo) 35, ŽFK Banat (Zrenjanin) 33, OFK Klek 29, Budućnost (Srpska Crnja) 28, Jedinsrvo (Novi Bečej) 27, ŽAK (Kikinda) 27, Sloboda (Novi Kozarci) 27, Radnički (Sutjeska) 26 (56:69), Polet (Nakovo) 26 (42:55), Omladinac (Ravni Topolovac) 26 (38:53), Naftagas (Elemir) 26 (39:58), Vojvodina (Perlez) 24, Vojvodina (Novo Miloševo) 19 bodova.
           Krajina je igrala Kvalifikacije za Vojvođansku ligu. Na svom terenu pobedila je Jedinstvo iz Stare Pazove rezultatom 2:0, Jedinstvo se revanširalo sa 3:1, a u serijama jedanaesteraca bilo je uspešnije - 4:3 (ukupno 7:4).
           Status su izgubili Vojvodina (NM), Vojvodina (P) i Naftagas (E).

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vojvodina (Bašaid) 33 (62:32), OFK Gradnulica (Zrenjanin) 33 (44:17), Lehel (Mužlja) 25, Delija (Mokrin) 25, Drugi oktobar (Kumane) 24, Zadrugar (Lazarevo) 24, Borac (Zrenjanin) 22, OFK Stajićevo 19, Sloga (Jarkovac) 19, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 19, Bega (Novi Itebej) 18, Tisa (Taraš) 3 boda.
           Vojvodina (B) plasirala se u Područnu A ligu.
           Status su izgubili Tisa i Bega.

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Mladost (Banatski Despotovac) 33, Potisje (Knićanin) 32, Radnički (Jaša Tomić) 26, Zlatica 25, Napredak (Čestereg) 22, Omladinac (Botoš) 22, Terekveš (Hetin) 22, Begej (Žitište) 20, Banat (Čenta) 19, Borac (Velike Livade) 18, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 13, Progresul (Begejci) 8 bodova.
           Mladost (BD) plasirala se u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Progresul.
           U leto 1981. godine odlučeno da učesnici B lige budu grupisani teririjalno.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           ASK (Aradac) 37, Tamiš (Farkaždin) 32, Naftagas (Boka) 31, Unirea (Jankov Most) 30, MSK (Mihajlovo) 23, Mladost (Belo Blato) 22, Partizan (Tomaševac) 20, Proleter (Neuzina) 19, Borac (Lukino (Selo) 15, Borac (Konak) 13, Jedinstvo (Ečka) 11, Železničar (Orlovat) 9 bodova.
           ASK se plasiraou Područnu B ligu.

                                                                  1981/82.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Dinamo (Zagreb) 49, Crvena zvezda (Beograd) 44, Hajduk (Split) 44, Sarajevo 39, Željezničar (Sarajevo) 38, Partizan (Beograd) 37, Velež (Mostar) 36, Budućnost (Titograd) 34, Olimpija (Ljubljana) 33, Vojvodina (Novi Sad) 32, Radnički (Niš) 32, Rijeka 32, Sloboda (Tuzla) 31, Vardar (Skoplje) 30, OFK Beograd 30, Osijek 29, Teteks (Tetovo) 23, Zagreb 19 bodova.
           Dinamo se plasirao u Kup evropskih šampiona, Hajduk i Sarajevo u Kup UEFA.
           Status su izgubili Zagreb i Teteks.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Dinamo (Vinkovci) 40 (70:24), Spartak (Subotica) 40 (42:18), Čelik (Zenica) 38, Borac (Banjaluka) 34, Iskra (Bugojno) 33, OFK Kikinda 30, Leotar (Trebinje)30, Proleter (Zrenjanin) 28, Jedinstvo (Bihać) 28, AIK Bačka Tipola 27, GOŠK Jug (Duborvnik) 27, Kozara (Bosanska Gradiška) 27, Solin 26, Jedinstvo (Brčko) 24, Rudar (Velenje) 10, Svoboda (Ljubljana) 6 bodova.
           Svoboda istupila iz takmičenja u zimskoj pauzi.
           U poslednjem kolu igran je derbi sezone u Vinkovcima. Domaćini su pobedili ekipu zeničkog Čelika sa 5:0
           Dinamo (V) plasirao se u Prvu ligu.
           Status izgubio Rudar (V). Liga proširena na 18 članova.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Galenika (Zemun) 43, Trepča (Kosovska Mitrovica) 37, Timok (Zaječar) 33, Sloboda (Titovo Užice) 32, Sutjeska (Nikšić) 32, Bor 31, Rad (Beograd) 31, Napredak (Kruševac) 30, Priština 28, Borac (Čačak) 28, Radnički (Kragujevac) 28, Lirija (Prizren) 27, Dubočica (Leskovac) 27, OFK Titograd 26, Mogren (Budva) 24, Pobeda (Prilep) 23 boda.
           Galenika se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili Pobeda i Mogren. Liga proširena na 18 članova.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Novi Sad 48, Vrbas 37, Mladost (Apatin) 34, Srem (Sremska Mitrovica) 33, Bačka (Bačka Palanka) 32, Vršac 31, Hajduk (Kula) 31, Rusanda (Melenci) 30, Dinamo (Pančevo) 30, Radnički (Bajmok) 29, Sever (Subotica) 29, Radnički (Zrenjanin) 29, Mladost (Bački Jarak) 28, Crvenka 27, Agrounija (Inđija) 24, Jedinstvo (Stara Pazova) 8 bodova.
           Novi Sad se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status niko nije izgubio. Liga proširena na 18 članova.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Jedinstvo (Novi Bečej) 45, ŽFK Banat (Zrenjanin) 44, Polet (Nakovo) 43, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 34, Mladost (Lukićevo) 33, Omladinac (Ravni Topolovac) 31, ŽAK (Kikinda) 30, OFK Klek 30, Budućnost (Srpska Crnja) 28, Sloboda (Novi Kozarci) 27, Mladost (Banatski Despotovac) 26, Krajina (Krajišnik) 26, Crvena zvezda (Rusko Selo) 24, Bilećanin (Sečanj) 22, Radnički (Sutjeska) 20, Vojvodina (Bašaid) 20 bodova.
           Jedinstvo (NB) ogralo je Kvalifikacije za Vojvođansku ligu i pobedilo ČSK-a u obe utakmice, u Novom Bečeju 3:1 i u Čelarevu 1:0.
           Status je izgubila Vojvodina (B).

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Potisje (Knićanin) 32, Vojvodina (Perlez) 29, ASK (Aradac) 26, Sloga (Jarkovac) 22, OFK Stajićevo 21, Lehel (Mužlja) 21, Zadrugar (Lazarevo) 21, Zlatica 21, Borac (Zrenjanin) 19, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 19, Omladinac (Botoš) 17, Banat (Čenta) 16 bodova.
           Potisje se plasiralo u Područnu A ligu.
           Niko nije izgubio status.

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Begej (Žitište) 34, Naftagas (Elemir) 30, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 28, Napredak (Čestereg) 25, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 23, Drugi oktobar (/Kumane) 22, Radnički (Jaša Tomić) 21, Delija (Mokrin) 19, Budućnost (Banatski Dvor) 17, Borac (Velike Livade) 17, Terekveš (Hetin) 14, Vojvodina (Novo Miloševo) 14 bodova.
           Begej se plasirao u Područnu A ligu.
           Niko nije izgubio status.
           FSP Zrenjanin prihvatio je u leto 1982. godine zahtev Jedinstva iz Bočara da iz Međuopštinske lige Senta postane član Područne B-2 lige.
           Odlučeno da se dve grupe B lige prošire na po 14 članova.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Boka) 36, Unirea (Jankov Most) 35, Tamiš (Farkaždin) 32, Proleter (Neuzina) 26, Jedinstvo (Ečka) 26, Partizan (Tomaševac) 24, Mladost (Belo Blato) 23, MSK (Mihajlovo) 16, Tisa (Taraš) 16, Borac (Konak) 14, Železničar (Orlovat) 11, Borac (Lukino Selo) 5 bodova.
           Naftagas (B) i Unirea plasirali su se u Područnu B ligu.

Rusanda (Melenci) - stoje: Ćuluman, Nemčev, Ćurčić, Radin, Žugić, Batanjski, Ivanišević, čuče: Stanisavljev, Popetru, Budakov, Radišić.

                                                                  1982/83.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Partizan (Beograd) 45, Hajduk (Split) 43, Dinamo (Zagreb) 43, Radnički (Niš) 40, Crvena zvezda (Beograd) 37, Sloboda (Tuzla) 35, Olimpija (Ljubljana) 35, Vardar (Skoplje) 35, Željezničar (Sarajevo) 33, Sarajevo 32, Dinamo (Vinkovci) 31, Velež (Mostar) 31, Budućnost (Titograd) 31, Rijeka 30, Osijek 29, OFK Beograd 28, Galenika (Zemun) 20 bodova.
           Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona, Hajduk, Radnički i Crvena zvezda u Kup UEFA.
           Status su izgubili Galenika i OFK Beograd.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Čelik (Zenica) 48, Iskra (Bugojno) 47, Jedinstvo (Brčko) 38, Spartak (Suborica) 37, Leotar (Trebinje) 37, GOŠK Jug (Dubrovnik) 36, Proleter (Zrenjanin) 36, OFK Kikinda 35, Novi Sad 35, Varteks (Varaždin) 35, Borac (Banjaluka) 34, Zagreb 32, Jedinstvo (Bihać) 31, AIK Bačka Topola 31, Radnik (Bijeljina) 30, Solin 29, Maribor 26, Kozara (Bosanska Gradiška) 15 bodova.
           Čelik se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Kozara, Maribor i Solin.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Priština 49, Sutjeska (Nikšić) 46, Teteks (Tetovo) 38, Bor 38, Pelister (Bitolj) 36, Trepča (Kosovska Mitrovica) 35, Rad (Beograd) 35, Napredak (Kruševac) 35, Borac (Čačak) 34, Timok Kristal (Zaječar) 34, Sloboda (Titovo Užice) 34, Radnički (Pirot) 34, Vlaznimi (Đakovica) 34, Lirija (Prizren) 33, Radnički (Kragujevac) 32, Dubočica (Leskovac) 23, OFK Titograd 22, Lovćen (Cetinje) 20 bodova.
           Priština se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili Lovćen, OFK Titograd, Dubočica, Radnički (K) i Lirija.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vrbas 50, Jedinstvo (Novi Bečej) 41, Dinamo (Pančevo) 40, Crvenka 39, Mladost (Apatin) 38, Radnički (Zrenjanin) 38, Agrounija (Inđija) 37, Radnički (Bajmok) 36, Vršac 36, Srem (Sremska Mitrovica) 35, Mladost (Bački Jarak) 33, Radnički (Sombor) 32, Bačka (Bačka Palanka) 31, Radnički (Kovin) 31, Jedinstvo (Stara Pazova) 31, Rusanda (Melenci) 28, Sever (Subotica) 20, Hajduk (Kula) 16 bodova.
           Vrbas se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status u izgubili Hajduk (K) i Sever.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Polet (Nakovo) 39, Mladost (Lukićevo) 37, Potisje (Knićanin) 35, Kozara (Banatskko Veiko Selo) 34, OFK Klek 34, Begej (Žirište) 34, Omladinac (Ravni Topolovac) 34, Crvena zvezda (Rusko Selo) 33 (54:36), Mladost (Banatski Despotovac) 33 (58:47), Radnički (Sutjeska) 32, ŽAK (Kikinda) 31, ŽFK Banat (Zrenjanin) 25, Krajina (Krajišnik) 22, Sloboda (Novi Kozarci) 22, Bilećanin (Sečanj) 18, Budućnost (Srpska Crnja) 15 bodova.
           Polet je igrao Kvalifikacije za Vojvođansku ligu. Tekstilac je u Odžaku bio pobednik prve utakmice rezultatom 3:1, a u Nakovu je Polet savladao goste sa 4:1.
           Izvršena je reorganizacija. Formirana je Banatska liga. U nju su se prvo uvrstili klubovi od prvog do osmog mesta, a ulaskom Poleta iz Nakova u Vojvođansku ligu, napredovala je i Mladost iz Banatskog Despotovca.

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Gradnulica (Zrenjanin) 40, Vojvodina (Bašaid) 36, Banat (Čenta) 32, Zadrugar (Lazarevo) 31, Zlatica 30, Borac (Zrenjanin) 25, Lehel (Mužlja) 25, ASK (Aradac) 25, Vojvodina (Perlez) 23, Sloga (Jarkovac) 22, Naftagas (Boka) 20, OFK Stajićevo 20, Unirea (Jankov Most) 20, Omladinac (Botoš) 15 bodova.

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Elemir) 36, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 31, Delija (Mokrin) 31, Jedinstvo (Bočar) 30, Vojvodina (Novo Miloševo) 27, Graničar (Radojevo) 24, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 23, Drugi oktobar (Kumane) 23, Radnički (Jaša Tomić) 22, Roham (Nova Crnja) 22, Napredak (Čestereg) 22, Budućnost (Banatski Dvor) 20, Borac (Velike Livade) 16, Terekveš (Hetin) 11 bodova.
           Terekveš je istupio posle dva prolećna kola.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Tamiš (Farkaždin) 30, MSK (Mihajlovo) 28, Proleter (Neuzina) 28, Železničar (Orlovat) 22, Jedinstvo (Ečka) 17, Mladost (Belo Blato) 15, Borac (Konak) 15, Partizan (Tomaševac) 11, Tisa (Taraš) 9, Borac (Lukino Selo) 5 bodova.

           REORGANIZACIJA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Formiranjem Banatske lige, Područna A liga umesto trećeg dobila je četvrti rang. U leto 1983. godine u tom stepenu našli su se klubovi od desetog mesta iz protekle Područne A lige, po četiri prvoplasirane ekipe iz dve grupe B lige, a petoplasirani su igrali kvalifikacije: Vojvodina (NM) - Zlatica 2:2, Zlatica - Vojvodina 1:3.
           U Područnoj B ligi okupljeno je isto tako 16 ekipa. Plasirali su se preostali klubovi iz okončane dve grupe B lige zaključno sa 11. na tabeli, a 12. su igrali kvalifikacije: OFK Stajićevo - Budućnost (Banatski Dvor) 0:0, Budućnost - OFK Stajićevo 2:3. Dva preostala mesta popunili su prvaci Međuopštinske lige Zrenjanin-Sečanj, Tamiš (Farlaždin) i Međuopštinske lige Kikinda-Žitište-Nova Crnja, Progresul (Begejci).

           Lehel (Mužlja) - Perišić, Dojkić, J. Barta, Balaž, Samardžić, Hodi, Čokanj, Radin, čuče: P. Barta, Išpanović, Ujvari, Molnar, Berbakov, Juštin, Siveri, Takarič, leži: Višovski.


(c) Fudbalski savez Grada Zrenjanin, Karađorđev trg 100, 23000 Zrenjanin