Kontakt

Razvoj

bOrganizacija


 

          Kup 1962/63.

                         Jugoslavija

Čelik (Zenica)-Sutjeska (Nikšić) 0:1
Dinamo - Vardar .......................... 2:1
Vojvodina - C. zvezda ... 0:0 (11m V)
Srem (S. Mitrovica) - Hajduk ..... 1:4

Sutjeska - Dinamo ..... 0:0 (11m D)
Vojvodina - Hajduk ..... 2:2 (11m H)

Hajduk - Dinamo ........................ 1:4

           Dinamo se plasirao u Kup pobednika kupova.

                            Proleter

                          1/16 finala
Proleter - Borac (Banjaluka)..... 2:3


          Kup 1963/64.

                         Jugoslavija

Crvena zvezda - Proleter .......... 4:1 posle produžetka (1:1)
Novi sad - Olimpija (Ljubljana) 3.2
Pobeda (Prilep) - Dinamo ........ 0:5
Partizan - Budućnost (T) ........... 3.2


Crvena zvezda - Novi Sad ......... 2:1
Dinamo - Partizan ...................... 7:2


Crvena zvezda - Dinamo ........... 3:0

      Crvena zvezda je postala državni prvak, pa se Dinamo plasirao u Kup pobednika kupova.

                            Proleter

Proleter - Proleter (Čoka) ......... 6:0
Proleter - Radnički (B) 3:3 (11m P)
                          1/16 finala
Proleter - Subotica ..................... 2:0
                           1/8 finala
Proleter - Vojvodina (NS) .......... 1:0


          Kup 1964/65.

                         Jugoslavija

Crvena zvezda - Novi Sad ........ 7:1
Dinamo - Trešnjevka ............... 6:0
Vardar - Radnički (Niš)............ 2:0
Budućnost (T) - OFK Beograd 3:2

Crvena zvezda - Dinamo ......... 0:2
Vardar - Budućnost .................. 0:2

Budućnost - Dinamo ................ 1:2

              Dinamo se plasirao u Kup pobednika kupova.

                            Proleter


Radnički (Novi Sad) - Proleter 0:3
Podrinje (Mačvanska Mitrovica)
          - Proleter 1:1 (11m Proleter)
                          1/16 finala
Proleter - Novi Sad ................... 1:2


          Kup 1965/66.

                         Jugoslavija

Slavonija (Osijek) - Rijeka ........ 2:1
Dinamo - Trepča (Kos, Mitr.) ... 1:0
Srem (SM) - OFK Beograd ....... 1:2
Vardar - Sloboda (TZ) 0:0 (11m S)

Slavonija - Dinamo .................... 1:5
OFK Beograd - Sloboda ............ 2:0

OFK Beograd - Dinamo ............ 6:2

       OFK Beograd se plasirao u Kup pobednika kupova.

                    Proleter

Novi Sad - Proleter ..................... 1:0


          Kup 1966/67.

                         Jugoslavija

Željezničar - Hajduk ................... 0:1
Vardar - Crvena zvezda ............. 1:0
Sarajevo - Napredak (K) ........... 2:0
Partizan - Proleter ..................... 2:1


Hajduk - Vardar 0:0 (11m Hajduk)
Sarajevo - Partizan ..................... 1:0

     Prekinuta je tradicija igranja
jedne finalne utakmice u Beogradu. Žreb je odlučio da se finalisti sastanu u Splitu:

Hajduk - Sarajevo ....................... 2:1

          Hajduk se plasirao u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

Bačka (B. Palanka) - Proleter ... 3:4
                          1/16 finala
Proleter - Vojvodina .... 2:2 (11m P)
                           1/8 finala
Proleter - Radnički (Niš) ............ 2:1


          Kup 1967/68.

                         Jugoslavija

Borovo - Crvena zvezda ............. 0:2
Maribor - OFK Beograd ............. 1:0
Bor - Sloboda (Tuzla) ................. 3:1
Vojvodina - Proleter ................... 3:0

Crvena zvezda -Maribor ............. 2.1
Bor - Vojvodina ............................ 2.1

                 Posle jedne godine pauze nastavljeno je odigravanja finalne utakmice u Beogradu.

Crvena zvezda - Bor ................... 7:0

          Crvena zvezda je postala državni prvak, pa se Bor plasirao u Kup pobednika kupova.

                Proleter

Proleter - Bačka (B. Palanka) .. 5:0
                          1/16 finala
Proleter - Borac (Čačak) ........... 4:3
                           1/8 finala
Proleter - Vardar ......................... 1:0

              ŽFK Banat (Zrenjanin)

         
ŽFK Banat je osvojio Opštinski kup pobedom u Zrenjaninu nad ekipom Mladosti (B. Despotovac) 7:2, Pobednik Područnog kupa postao je pobedom u Nakovu nad Poletom 3:2, a na nivou Vojvodine eliminisan je na svom stadionu u susretu sa Bačkom iz B, Palanke 0:1.


         Kup Sreza Zrenjanin

                          Pobednici

1962. - ŽFK Banat (Zrenjanin)

1963. - ŽFK Banat (Zrenjanin)


     Kup Opštine Zrenjanin

                          Pobednici

1964. - Rusanda (Melenci)

1965. - Vojvodina (Perlez)

1966. - Rusanda (Melenci)

1967. - Bratstvo (Elemir)



 

                                                         SISTEM TAKMIČENJA U JUGOSLAVIJI 1962.-1968.

 
         Prva liga igrana je od 1962. do 1964. godine sa 14 klubova, zbog zemljotresa u Skoplju Vardara je ostao 15. član u sezoni 1964/65, a od 1965. do 1968. godine u najjačoj konkurenciji nalazilo se 16 ekipa.
          Drugoligaši su igrali u dve grupe sa po 16 klubova od 1962. do 1965, a potom u tri sezone sa po 18.
          Severna grupa Srpske lige (Vojvodina i Beograd) bila je u trećem rangu od 1962. do 1968. godine, a imala je 16 klubova.
          Vojvođanska liga obnovljena je 1964. godine i do 1968. nalazila se u četvrtom stepenu. U prvoj sezoni imala je 16 klubova, a potom 18.
          Od sezone 1965/66. kod jednakog broja bodova umesto količnika datih i primljenih golova, na snagu stupilo pravilo gol-razlike.

 

   Radnički (Sutjeska)- stoje: Rade Popić, Rajko Međo, Koriolan Foljan, Marko Rašić, Branko Brkljač, Đuro Rodić, čuče: Radule Nenadić,                                                                   Blažo Mandić, Risto Davidović, Momčilo Milošević, Milivoje Babić.


       
                                                           1962/63.



          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Partizan (Beograd) 40, Dinamo (Zagreb) 35, Željezničar (Sarajevo) 29, Velež (Mostar) 28, OFK Beograd 28, Radnički (Niš) 26, Crvena zvezda (Beograd) 25, Novi Sad 24, Sarajevo 23, Rijeka 23, Hajduk (Split) 23, Vojvodina (Novi Sad) 22, Sloboda (Tuzla) 20, Budućnost (Titograd) 18 bodova.
          Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Budućnost i Sloboda.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vardar (Skoplje) 44, Radnički (Beograd) 38, Trepča (Kosovska Mitrovica) 36, Sutjeska (Nikšić) 34, Priština 31, Bačka (Bačka Palanka) 31, Subotica 29, Spartak (Subotica) 29, Proleter (Zrenjanin) 28, Borac (Čačak) 28, Jedinstvo (Zemun) 28, Železničar (Niš) 28, Srem (Sremska Mitrovica) 28, Radnički (Kragujevac) 26, Mačva (Šabac) 26, Budućnost (Peć) 16 bodova.
          Vardar se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Budućnost, Mačva i Radnički (K).

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Trešnjevka (Zagreb) 40, Čelik (Zenica) 36, Maribor 35, Slavonija (Osijek) 34, Varteks (Varaždin) 31, Olimpija (Ljubljana) 31,Lokomotiva (Zagreb) 29, Šibenik 29, Borovo 29, Famos (Hrasnica) 29, Istra (Pula) 29, Borac (Banjaluka) 28, BSK (Slavonski Brod) 28, Split 28, Radar (Kakanj) 25, Karlovac 19 bodova.
          Trešnjevka se plasirala u Prvu ligu.
          Status su izgubili Karlovac, Rudar (K) i Split.

           SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Sombor) 40 (84:37), Tekstilac (Odžaci) 40 (65:40), Odred (Kikinda) 37, Radnički (Novi Sad) 35, Jedinstvo (Stara Pazova) 35, Zvezda (Suborica) 31, Žarkovo 29, Hajduk (Kula) 28, Voždovački (Beograd) 28, Sloven (Ruma) 28, Radnički (Zrenjanin) 28, Bečej 27, Radnik (Vrbas) 27, Zmaj (Zemun) 27, Železničar (Inđija) 25, Radnički (Obrenovac) 15.
          Radnički (Sombor) plasirao se u Istočnu grupu Druge lige.
          Status su izgubili Radnički (O), Železničar (I), Zmaj i Radnik.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽFK Banat (Zrenjanin) 39 (76:24), ŽAK (Kikinda) 39 (64:33), Radnički (Jaša Tomić) 34, Rusanda (Melenci) 33, Polet (Nakovo) 34, Jedinstvo (Novi Bečej) 32, Radnički (Sutjeska) 31, Obilić (Novi Kneževac( 24, Lehel (Mužlja) 21, Crvena zvezda (Mokrin) 19, Crvena zvezda (Rusko Selo) 18, Bilećanin (Sečanj) 17, Vojvodina (Novo Miloševo) 14, Budućnost (Spska Crnja) 9 bodova.
          Status nije izgubio ni jedan klub jer je Liga proširena sa 14 na 16 učesnika.

          KVALIFIKACIJE ZA SRPSKU LIGU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽFK Banat je u prvoj fazi Kvalifikacija za Srpsku ligu igrao protiv prvaka Južne grupe, pančevačkog Dinama. U Zrenjaninu je ŽFK Banat pobedio sa 4:2, ali je Dinamo u Pančevu rezultatom 5:2 postao član Severne grupe Srpske lige. ŽFK Banat je imao dodatne kvalifikacije. Za jedno mesto konkurenti su mu bili Sutjeska (Bačko Dobro Polje), Elektrovojvodina (Subotica) i Sloga (Beograd). Zrenjaninski predstavnik je na svom terenu pobedio Sutjesku 4:2, a poražen je kao gost 5:6. S Elektrovojdinom je u Subotici odigrano 3:3 i potom je ŽFK Banat je na svom terenu trijumfovao sa 8:1. Tako je postao član Srpske lige.

          SEVERNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Begej (Žitište) 35, Crvena zvezda (Vojvda Stepa) 34, Graničar (Radojevo) 28, Napredak (čestereg) 27, Omladinac (Ravni Topolovac) 25, Roham (Nova Crnja) 25, Borac (Velike Livade) 15, Kinjiži (Toba) 15, Olimpija (Torda) 13, Terekveš (Hetin) 13, Progresul (Begejci) 9, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 3 boda.

          CENTRALNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Tekstilac (Zrenjanin) 31, Vulkan (Zrenjanin) 30, Napredak (Stajićevo) 29, ASK (Aradac) 23, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 20, Bratstvo (Elemir) 18, Jedinstvo (Ečka) 12, MSK (Mihajlovo) 9, Unirea (Jankov Most) 7, Radnik (Mihajlovo imanje) 1 bod.

          JUŽNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Mladost (Banatski Despotovac) 26, Vojvodina (Perlez) 20, Omladinac (Botoš) 19, Naftagas (Boka) 17, Mladost (Lukićevo) 11, Proleter (Neuzina) 9, Crvena zvezda (Orlovat) 6, Potisje (Knićanin) 4 boda.

          U Kvalifikacijama za Severno-banatsku ligu igrali su prvaci tri grupe. Poredak: Tekstilac (Zrenjanin) 6, Mladost (Banatski Despotovac) 5, Begej (Žitište) 1 bod.
          Izvršena je reorganizacija. Uz Severno-banatsku A ligu formirana je Severno-banatska B liga, a u najnižem stepenu Opštinska
liga Zrenjanin.

ŽFK Banat (Zrenjanin) - stoje: trener Luka Berković, Milićev, Jovan Jonjev, Bogoljub Jonjev, Momirski, Stanković, trener podmlatka Toša         Prekajski, Ignjatov, Savljević, Tot, Živko Tapavički, član uprave Ivanović, čuče: Svitlica, Raškov, Romakov, Đakovački, Pandurov,                                                                                                                  Todorović.

                                                                  1963/64.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Beograad) 36, OFK Beograd 33, Dinamo (Zagreb) 33, Sarajevo 29, Partizan (Beograd) 26, Željezničar (Sarajevo) 26, Vojvodina (Novi Sad) 24, Radnički (Niš) 24, Rijeka 24, Hajduk (Split) 23, Trešnjevka (Zagreb) 23, Velež (Mostar) 22, Novi Sad 21, Vardar (Skoplje) 20 bodova.
          Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Status je izgubio Novi Sad. Vardar je administrativno ostao prvoligaš zbog zemljotresa u Skoplju.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Sutjeska (Nikšić) 42, Bor 37, Radnički (Beograd) 35, Pobeda (Prilep) 33, Trepča (Kosovka Mitrovica) 32, Železničar (Niš) 32, Budućnost (Titograd) 31, Borac (Čačak) 31, Bačka (Bačka Palanka) 31, Srem (Sremska Mitrovica) 30, Proleter (Zrenjanin) 29, Spartak (Suborica) 29, Priština 28, Jedinstvo (Zemun) 27, Subotica 17, Radnički (Sombor) 16 bodova.
          Sutjeska se plasirala u Prvu ligu.
          Status su izgubili Radnički (S), Jedinstvo i Subotica.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Zagreb 42, Maribor 40, Borac (Banjaluka) 40, Olimpija (Ljubljana) 36, Slavonija (Osijek) 33, Sloboda (Tuzla) 32, Varteks (Varaždin) 32, Čelik (Zenica) 31, Šibeik 30, Lokomotiva (Zagreb) 30, BSK (Slavonski Brod) 25, Istra (Pula) 25, Borovo 24, Famos (Hrasnica) 23, Bosna (Visoko) 21, Šparta (Beli Manastir) 16 bodova.
          Zagreb se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Šparta i Bosna.

          SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Voždovački (Beograd) 42, Odred (Kikinda) 40, Hajduk (Kula) 38, Tekstilac (Odžaci) 34, Železnik 31, Žarkovo 30, Jedinstvo (Stara Pazova) 30, Crvenka 30, Sloven (Ruma) 30, Zvezda (Subotica) 29, Radnički (Novi Sad) 29, Bečej 28, Dinamo (Pančevo) 27, ŽFK Banat (Zrenjanin) 27, Radnički (Zrenjanin) 22, Radnički (Nova Pazova) 13 bodova.
          Voždovački se plasirao u Istočnu grupu Druge lige.
          Status su izgubili Radnički (NP), Radnički (Z), ŽFK Banat, Dinamo i Bečej.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          ŽAK (Kikinda) 41, Radnički (Sutjeska) 38, Mladost (Banatski Despotovac) 33, Rusanda (Melenci) 32, Lehel (Mužlja) 31, Radnički (Jaša Tomić) 31, Crvena zvezda (Mokrin) 31, Polet (Nakovo) 30, Obilić (Novi Kneževac) 30, Proleter (Čoka) 30, Bilećanin (Sečanj) 28, Jedinstvo (Novi Bečej) 28, Vojvodina (Novo Miloševo) 20, Budućnost (Spska Crnja) 19, Crvena zvezda (Rusko Selo) 17, Tekstilac (Zrenjanin) 11 bodova.
          ŽAK se kroz kvalifikacije plasirao u Severnu grupu Srpske lige.
          Radnički (S) postao je član novoformirane Vojvođanske lige (četvrti rang).
          Tekstilac je istupio iz takmičenja u zimskoj pauzi.

          MEĐUOPŠTINSKA LIGA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vulkan (Zrenjanin) 32 (58:22), Kozara (Banatsko Veliko Selo) 32 (72:29), Borac (Velike Livade) 28, Slavija (Banatsko Aranđelovo) 22, Vojvodina (Perlez) 21, Napredak (Česeterg) 20, ASK (Aradac) 19, Graničar (Radojevo) 18, Begej (žitište) 17, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 16, Roham (Nova Crnja) 12, Omladinac (Ravni Topolovac) 5.
          Vulkan, Kozara i Borac (VL) plasirali su se u A ligu.
          Zbog podele Lige na dve teritorijalne grupe, niko nije izgubio status.

          OPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Zadrugar (Lazarevo) 32, Napredak (Stajićevo) 30, Drugi oktobar (Kumane) 28, Mladost (Lukićevo) 24, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 24, Bratstvo (Elemir) 20, Tisa (Taraš) 18, MSK (Mihajlovo) 14, Unirea (Jankov Most) 13, Jedinstvo (Ečka) 9, Radnik (Mihajlovo imanje) 8 bodova.

          OPŠTINSKA LIGA PERLEZ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Banat (Čenta) 17 (36:10), Omladinac (Botoš) 17 (29:10), Potisje (Knićanin) 9, Partizan (Tomaševac) 8, Crvena zvezda (Orlovat) 7, Tamiš (Farkaždin) 2 boda.
          
          Severno-banatska B liga ukinuta je posle jedne godine. Zrenjaninski klubovi iz tog ranga, iz Opštinske lige Zrenjanin i Opštinske lige Perlez, svrstani su u isti takmičarski stepen, sa dve ravnopravne grupe.

 

  Mladost (Banatski Despotovaac) - stoje s leva na desno: tehnički rukovodilac Malušić, N. Zjajić, Krčmar, Vujaković, Hajder, Perduh, trener Radulović, čuče: Trifunović, Svitlica, Erceg, Knežić, Z. Zjajić, Vrakela.   

      Proleter u jesen 1964. godine - stoje: Milenko Rus, Karolj Odri, Radomir Aćamović, Branislav Čepski, Laslo Seleš, Zlatomir Obradov,                             čuče: Stevan Đuričin, Ivan Imbronjev, Emil Stepančev, Bogdan Pantelić, Slobodan Eskić.


   
  
                                                               1964/65.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Partizan (Beograd) 43, Sarajevo 35, Crvena zvezda (Beograd) 35, Rijeka 34, Željezničar (Sarajevo) 33, Zagreb 29, Radnički (Niš) 28, Dinamo (Zagreb) 26, Vojvodina (Novi Sad) 26, OFK Beograd 24, Vardar (Skoplje) 23, Hajduk (Split) 23, Velež (Mostar) 21, Trešnjevka (Zagreb) 21, Sutjeska (Nikšić) 19 bodova.
          Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona.
          Status je izgubila Sutjeska. Prva liga povećana je sa 15 na 16 članova.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Beograd) 41, Proleter (Zrenjanin) 39, Budućnost (Tirograd) 39, Železničar (Niš) 36, Srem (Sremska Mitrovica) 33, Novi Sad 33, Priština 32, Spartak (Suborica) 30, Bačka (Bačka Palanka) 30, Borac (Čačak) 28, Voždovački (Beograd) 27, Pobeda (Prilep) 27, Trepča (Kosovska Mitrovica) 26, Bor 24, Mladost (Smederevska Paalnka)18, Bregalnica (Štip) 17 bodova.
          Radnički je u poslednjem kolu pobedio Srema u Sremskoj Mitrovici sa 3:0, a Buidućnost u Podgorici ekipu Proletera 5:2. Radnički se uvrstio u Prvu ligu.
          Status su izgubili Bregalnica i Mladost.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Olimpija (Ljubljana) 49, Sloboda (Tuzla) 47, Maribor 38, Šibenik 34, Čelik (Zenica) 32, Slavonija (Osijek) 30, Rudar (Kakanj) 30, Borac (Banjaluka) 30, Famos (Hrasnica) 28, Borovo 27, Lokomotiva (Zagreb) 27, Split 24, Varteks (Varaždin) 23, Istra (Pula) 23, BSK (Slavonski Brod) 19, Kladivar (Celje) 19.
          Olimpija se plasirala u Prvu ligu.
          Status su izgubili Kladivar i BSK.

          SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Sombor) 47, Železnik 38, Zvezda (Subotica) 34, Jedinstvo (Zemun) 33, Odred (Kikinda) 32, Hajduk (Kula) 31, Radnički (Novi Sad) 31, Tekstilac (Odžaci) 30, Sloven (Ruma) 28, Žarkovo 28, ŽAK (kikinda) 27, Crvenka 27, BSK (Batajnica) 26, Kombinat (Vrbas) 26, BAK (Bela Crkva) 25, Jedinstvo (Stara Pazova) 14 bodova.
          Radnički (Sombor) plasirao se u Istočnu grupu Druge lige.
          Status su izgubli Jedinstvo (SP), BAK i Kombinat.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Dinamo (Pančevo) 38, ŽFK Banat (Zrnjanin) 37, Radnički (Sutjeska) 36, Senta 35, Železničar (Inđija) 35, Mladost (Bački Petrovac) 31, Bečej 31, Radnički (Zrenjanin) 30, Vršac 29, Jedinstvo (Kačarevo) 28, ČSK (Čelarevo) 27, Radnički (Nova Pazova) 27, Varda (Laćarak) 26, Zorka (Subotica) 26, ŽAK (Sombor) 24, Sever (Subotica) 20 bodova.
          U Severnu grupu Srpske lige plasirali su se Dinamo, ŽFK Banat i Radnički (S).
          Status su izgubili Sever, ŽAK i Zorka.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Bilećanin (Sečanj) 47, Rusanda (Melenci) 43, Obilić (Novi Kneževac) 39, Proleter (Čoka) 34, Borac (Velike Livade) 33, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 33, Crvena zvezda (Rusko Selo) 32, Jedinstvo (Novi Bečej) 30, Crvena zvezda (Mokrin) 28, Lehel (Mužlja) 27, Vojvodina (Novo Miloševo) 27, Radnički (Jaša Tomić) 26, Mladost (Banatski Despotovac) 25, Polet (Nakovo) 23, Vulkan (Zrenjanin) 18, Budućnost (Srpska Crnja) 15 bodova.
          Bilećanin se plasirao u Vojvođansku ligu.
          Status su izgubili Budućnost i Vulkan.

          ISTOČNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Krajina (Krajišnik) 26, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 25, Napredak (Čestereg) 16, Begej (Žitište) 12, Terekveš (Hetin) 10, Roham (Nova Crnja) 10, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 7, Graničar (Radojevo) 6 bodova.

          ZAPADNA GRUPA ZRENJANINSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vojvodina (Perlez) 21, Zadrugar (Lazarevo) 19, Slavija (Banatsko Aranđelovo) 19, ASK (Aradac) 14, Napredak (Stajićevo) 11, Sloboda (Novi Kozarci) 10, Jedinstvo (Bočar) 10, Graničar (Đala) 8 bodova.

          Krajina i Vojvodina plasirali su se u Severno-banatsku ligu.

          OPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi

          Učesnici: Bratstvo (Elemir), Drugi oktobar (Kumane), Mladost (Lukićevo), OFK Gradnulica (Zrenjanin), Jedinstvo (Ečka), Unirea (Jankov Most), MSK (Mihajlovo), Zlatica.
          U Zrenjaninsku ligu plasirali su se Bratstvo (Elemir) i Drugi oktobar (Kumane).

          OPŠTINSKA LIGA PERLEZ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prvak je postao Železničar (Orlovat). Takmičili su se još Potisje (Knićanin), Tamiš (Farkaždin), Banat (Čenta). Pred početak prvenstva učešće su otkazali Partizan (Tomaševac) i Omladinac (Botoš).

 

Krajina (Krajišnik) - stoje: Mile Škorić, Mile Vujinović, Đuro Krneta, Milan Aćin, Mimo Ćopić, Dragan Milivojević, čuče: Milan Tanjga, Rajko Zec, Bojan Tanjga, Zdravko Grahovac, Nikola Mandić.

                                                                  1965/66.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vojvodina (Novi Sad) 43, Dinamo (Zagreb) 35, Velež (Mostar) 35, Rijeka 33, Crvena zvezda (Beograd) 31, OFK Beograd 30, Radnički (Niš) 29, Olimpija (Ljubljana) 29, Sarajevo 29, Vardar (Skoplje) 28, Partizan (Beograd) 28, Željezničar (Sarajevo) 26, Hajduk (Split) 25, Zagreb 25, Radnički (Beograd) 25, Trešnjevka (Zagreb) 13 bodova.
          Vojvodina se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Trešnjevka i Radnički (BG).

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Sutjeska (Nikšić) 42 (70:45), Proleter (Zrenjanin) 42 (61:39), Pobeda (Prilep) 41, Bor 38, Radnički (Sombor) 37, Voždovački (Beograd) 37, Spartak (Suborica) 36, Trepča (Kosovska Mitrovica) 36, Budućnost (Titograd) 34, Priština 34, Železničar (Niš) 33, Sloboda (Titovo Užice) 32, Bačka (Bačka Palanka) 30, Lovćen (Cetinje) 30, Borac (Čačak) 29, Sloga (Kraljevo) 28, Srem (Sremska Mitrovica) 27, Novi Sad 19 bodova.
          Bor je u poslednjem kolu pobedio Sutjesku na svom terenu 2:1, a Proleter u Titogradu Budućnost 1:0. Sutjeska se plasirala u Prvu ligu na osnovu bolje gol-razlike u odnosu na Proleter.
          Status su izgubili Novi Sad, Srem i Sloga.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Čelik (Zenica) 51, Sloboda (Tuzla) 49, Borovo 42, Maribor 41, Lokomotiva (Zagreb) 40, Šibenik 36, Istra (Pula) 34, Slavonija (Osijek) 33, Leotar (Trebinje) 31, Famos (Hrasnica) 30, Bosna (Visoko) 30, Borac (Banjaluka) 29, Segesta (Sisak) 29, Varteks (Varaždin) 27, Rudar (Kakanj) 25, Zadar (21), Split 20 bodova.
          Slovan (Ljubljana) istupio je iz lige posle 22. kola.
          Čelik se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Split i Zadar.

          SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvenka 43(78:39), Sloven (Ruma) 43 (70:37), Dinamo (Pančevo) 40, Tekstilac (Ožaci) 34, Železnik 32, Hajduk (Kula) 32, Radnički (Sutjeska) 32, ŽAK (Kikinda) 32, Odred (Kikinda) 32, Jedinstvo (Zemun) 31, Zvezda (Subotica) 29, BSK (Batajnica) 29, Radnički (Novi Sad) 27, Radnički (Obrenovac ) 21, ŽFK Banat (Zrenjanin) 13, Žarkovo 10 bodova.
          Crvenka se plasirala u Istočnu grupu Druge lige.
          Status su izgubili Žarkovo, ŽFK Banat, Radnički (O), Radnički (NS) i BSK.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Senta 53, Slavija (Novi Sad) 49, Vršac 45, Kombinat (Vrbas) 44, Varda (Laćarak) 43, Bečej 36, Jedinstvo (Kačarevo) 35, BAK (Bela Crkva) 33, Radnički (Zrenjanin) 33, Bratstvo (Subotica) 33, Radnički (šid) 32, ČSK (Čelarevo) 32, Bilećanin (Sečanj) 31, Železničar (Inđija) 29, Radnički (Nova Pazova) 29, Mladost (Bački Petrtovac) 23, Jedinstvo (Stara Pazova) 17, Unirea (Uzdin) 16.
          U Severnu grupu Srpske lige plasirali su se Senta, Slavija i Vršac.
          Status su izgubili Unirea, Jedinstvo, Mladost i Radnički (NP).

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Rusanda (Melenci) 44 (81:28), Kozara (Banatsko Veliko Selo) 44 (80:35), Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 40, Mladost (Banatski Despotovac) 32, Radnički (Jaša Tomić) 31, Obilić (Novi Kneževac) 31, Borac (Velike Livade) 31, Krajina (Krajišnik) 30, Proleter (Čoka) 30, Polet (Nakovo) 29, Jedinstvo (Novi Bečej) 28, Vojvodina (Novo Miloševo) 26, Crvena zvezda (Rusko Selo) 24, Lehel (Mužlja) 23, Crvena zvezda (Mokrin) 21, Vojvodina (Perlez) 16 bodova.
          Rusanda se plasirala u Vojvođansku ligu.
          Status su izgubili Vojvodina (P) i Crvena zvezda (M).

         ZRENJANINSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Napredak (Čestereg) 38, ASK (Aradac) 34, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 31, Bratstvo (Elemir) 31, Zadrugar (Lazarevo) 30, Vulkan (Zrenjanin) 25, Terekveš (Hetin) 23, Jedinstvo (Bočar) 22, Drugi oktobar (Kumane) 21, Železničar (Orlovat) 20, Budućnost (Srpska Crnja) 16, Progresul (Begejci) 12, Kinjiži (Toba) 9 bodova.
          U Severno-banatsku A ligu plasirali su se Napredak i ASK.
          Napredak (Stajićevo) otkazao učešće uoči početka prvenstva.

          OPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Mladost (Lukićevo) 29, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 27, Banat (Čenta) 24, MSK (Mihajlovo) 18, Unirea (Jankov Most) 16, Jedinstvo (Ečka) 16, Zlatica 15, Omladinac (Botoš) 14, Radnik (Mihajlovo imanje) 12, Potisje (Knićanin) 9 bodova.
          U leto 1966. godine izvršena je reorganizacija ispod Severno-banatske lige. Formirane su četiri ravnopravne grupe: Zrenjanin (11 klubova), Kikinda (12), Žitište (7), Sečanj (8).



Bilećanin (Sečanj) - stoje: Vujović, Vukoje, Č. Papić, Vujnović, M. Papić, P. Popadić, čuče: Milošević, Ivković, Šarenac, M. Popadić, Komar.

 

Furiozno do Prve lige, ekipa Proletera u sezoni 1966/67, stoje s leva na desno: Milanko Ćuk, Laslo Seleš, Sima Babić, Radivoje Drašković, Milutin Bajac, Petar Rašić, čuče: Petar Mićić, Adolf Lambi, Radomir Miškov, Pavle Dolezar,Slobodan Eskić.

                                                                  1966/67.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Sarajevo 42, Dinamo (Zagreb) 40, Partizan (Beograd) 38, Vojvodina (Novi Sad) 33, Crvena zvezda (Beograd) 32, Željezničar (Sarajevo) 32, Hajduk (Split) 31, Vardar (Skoplje) 31, Radničlki (Niš) 30, Velež (Mostar) 28, Rijeka 27, Zagreb 27, OFK Beograd 23, Olimpija (Ljubljana) 23, Sutjeska (Nikšić) 22, Čelik (Zenica) 17 bodova.
          Sarajevo se plasiralo u Kup evropskih šampiona.
          Status su izgubili Čelik i Sutjeska.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Proleter (Zrenjanin) 48, Priština 39, Radnički (Sombor) 37, Trepča (Kosovska Mitrovica) 36, Spartak (Suborica) 36, Voždovački (Beograd) 35, Sloboda (Titovo Užice) 35, Bor 35, Pobeda (Prilep) 35, Budućnost(Titograd) 34, Radnički (Kragujevac) 34, Borac (Čačak) 33, Lovćen (Cetinje) 33, Crvenka 32, Bačka (Bačka Palanka) 32, Rabotnički (Skoplje) 32, Železničar (Niš) 28, Radnički (Beograd) 20 bodova.
          Proleter se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Radnički (B), Železničar i Rabotnički.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Maribor 56, Osijek 44, Sloboda (Tuzla) 44, Lokomotiva (Zagreb) 40, Šibenik 36, Bratstvo (Travnik) 35, Leotar (Trebinje) 34, Borovo 33, Trešnjevka (Zagreb) 33, Rudara (Kakanj) 33, Aluminij (Kidričevo) 32, Famos (Hrasnica) 31, BSK (Slavonski Brod) 31, Varteks (Varaždin) 30, Borac (Banjaluka) 30, Segesta (Sisak) 30, Bosna (Visoko) 22, Istra (Pula) 18 bodova.
          Maribor se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Istra, Bosna i Segesta.

          SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Srem (Sremska Mitrovica) 49, Novi Sad 44, Jedinstvo (Zemun) 35, Rakovica 34, Dinamo (Pančevo) 33, Tekstilac (Odžaci) 32, Odred (Kikinda) 31, Sloven (Ruma) 31, Zvezda (Subotica) 30, Hajduk (Kula) 30, ŽAK (Kikinda) 28, Slavija (Novi Sad) 26, Senta 26, Železnik 19, Vršac 19, Radnički (Sutjeska) 13 bodova.
          Srem se plasirao u Istočnu grupu Druge lige.
          Status su izgubli Radnički (S), Vršac, Železnik i Senta.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Sremska Mitrovica) 50, Kombinat (Vrbas) 47, BAK (Bela Crkva) 46, Rusanda (Melenci) 46, Bratstvo (Subotica) 39, Topola (Bačka Topola) 37, Železničar (Inđija) 34, Bečej 33, Bilećanin (Sečanj) 33, Radnički (Ratkovo) 32, Radnički (Šid) 32, Radnički (Zrenjanin) 31, Vrbas 30, Varda (Laćarak) 28, ČSK (Čelarevo) 26, Železničar (Pančevo) 26, Jedinstvo (Kačarevo) 26, ŽFK Banat (Zrenjanin) 16 bodova.
          U Severnu grupu Srpske lige plasirali su se Radnički (SM), Kombinat i BAK.
          Status su izgubili ŽFK Banat, Jedinstvo (K), Železničar (P), ČSK, Varda i Vrbas.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Krajina (Krajišnik) 46, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 39, Sloboda (Novi Kozarci) 38, Radnički (Jaša Tomić) 35, Obilić (Novi Kneževac) 32, Polet (Nakovo) 31, Lehel (Mužlja) 31, Mladost (Banatski Despotovac) 30, Proleter (Čoka) 29, Crvena vezda (Vojvoda Stepa) 27, Jedinstvo (Novi Bečej) 27, Vojvodina (Novo Miloševo) 26, Borac (Velike Livade) 24, Napredak (Čestereg) 23, Crvena zvezda (Rusko Selo) 22, ASK (Aradac) 20 bodova.
          Krajina se plasirala u Vojvođansku ligu.
          Status su izgubili ASK i Crvena zvezda (Rusko Selo).

          OPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Bratstvo (Elemir) 32, Mladost (Lukićevo) 30, Drugi oktobar (Kumane) 27, Vojvodina (Perlez) 24, Železničar (Orlovat) 21, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 17, Vulkan (Zrenjanin) 16, Napredak (Stajićevo) 12, Jedinstvo (Ečka) 7, MSK (Mihajlovo) 6, Banat (Čenta) 8 bodova.
          Banat (Čenta) istupio iz takmičenja u zimskoj pauzi.

          OPŠTINSKA LIGA SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prvak je postala Zlatica. Učestvovali su još: Zadrugar (Lazarevo), Omladinac (Botoš), Proleter (Neuzina), Naftagas (Boka), Borac (Konak), Sloga (Jarkovac), Jedinstvo (Banatska Dubica).

          OPŠTINSKA LIGA ŽITIŠTE-NOVA CRNJA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Terekveš (Hetin) 19, Jedinstvo (Banatsko Karađorđeo) 18, Budućnost (Srpska Crnja) 17, Begej (Žitište) 13, Progresul (Begejci) 10, Roham (Nova Crnja) 4, Kinjiži (Toba) 3 boda.

          OPŠTINSKALIGA KIKINDA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Prvak je postala Crvena zvezda (Mokrin). Učestvovali su još: Jedinstvo (Bočar), Graničar (Đala), Sloga (Ostojićevo), Slavija (Banatsko Aranđelovo), Izviđač (Kikinda), Jadran (Sanad), Vojvodina (Bašaid), Eđšeg (Jazovo), Jedinstvo (Krstur), Napredak (Banatska Topola), Borac (Iđoš).

          Četiri prvoplasirane ekipe stekle su pravo učešća u kvalifikacijama za Severno-banatsku ligu. Rezultati: Terekveš - Bratstvo 2:4, Bratstvo - Terekveš 8:3, Zlatica - Crvena zvezda 2:1, Crvena zvezda - Zlatica 4:1.

                                                                  1967/68.


          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Beograd) 43, Partizan (Beograd) 38, Dinamo (Zagreb) 35, Hajduk (Split) 34, Željezničar (Sarajevo) 33, Vardar (Skoplje) 30, Sarajevo 29, Proleter (Zrenjanin) 29, Radnički (Niš) 28, Zagreb 27, Olimpija (Ljubljana) 27, Maribor 27, Vojvodina (Novi Sad) 26, Velež (Mostar) 26, OFK Beograd 25, Rijeka 23 boda.
          Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona.
          Liga je proširivana na 18 klubova. Kvalifikacije su igrali OFK Beograd, Rijeka i drugoplasirane ekipe iz dve grupe Druge lige, Trepča (Kosovska Mitrovica) i Slobodu (Tuzla). Rezultati: OFK Beograd - Trepča 7:1, Trepča - OFK Beograd 2:3, Sloboda - Rijeka 3:0, Rijeka - Sloboda 4:0.

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Bor 44, Trepča (Kosovska Mitrovica) 40, Sloga (Kraljevo) 40, Budućnost (Titograd) 38, Bačka (Bačka Palanka) 34, Radnički (Sombor) 34, Priština 34, Lovćen (Cetinje) 34, Crvenka 33, Pobeda (Prilep) 33, Radnički (Kragujevac) 33, Spartak (Subotica) 33, Srem (Sremska Mitrovica) 33, Sloboda (Titovo Užice) 32, Borac (Čačak) 32, Sutjeska (Nikšić) 30, Bregalnica (Štip) 30, Voždovački (Beograd) 25 bodova.
          Bor se plasirao u Prvu ligu.
          Zbog reorganizacije niko nije izgubio status.

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Čelik (Zenica) 53, Sloboda (Tuzla) 51, Osijek 39, Rudar (Ljubija) 37, Famos (Hrasnica) 35, Borovo 35, Borac (Banjaluka) 34, Split 34, Belišće 33, Borac (Travnik) 33, Leotar (Trebinje) 32, Rudar (Kakanj) 32, Varteks (Varaždin) 31, Lokomotiva (Zagreb) 31, Šibenik 31, BSK (Slavonski Brod) 29, Trešnjevka (Zagreb) 28, Aluminij (Kidričevo) 14 bodova.
          Čelik se plasirao u Prvu ligu.
          Zbog reorganizacije niko nije izgubio status.

          SEVERNA GRUPA SRPSKE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Novi Sad 46, Radnički (Beograd) 43, Dinamo (Pančevo) 39, Zvezda (Subotica) 35, Prva iskra (Barič) 34, Jedinstvo (Zemun) 32, ŽAK (Kikinda) 31, Sloven (Ruma) 30, Slavija (Novi Sad) 30, Hajduk (Kula) 29, BAK (Bela Crkva) 29, Odred (Kikinda) 27, Rakovica (Beograd) 24, Tekstilac (Odžaci) 23, Kombinat (Vrbas) 17, Radnički (Sremska Mitrovica) 13 bodova.
          Liga je ukinuta u leto 1968. godine, a status u novoformiranoj Severnoj grupi Druge lige stekli su Novi Sad, Radnički (BG) i Dinamo (P),   

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Senta 48, Vršac 45, Bečej 41, HIP (Pančevo) 41, Radnički (Zrenjanin) 39, Rusanda (Melenci) 39, Topola (Bačka Topola) 37, Krajina (Krajišnik) 37, Radnički (Nova Pazova) 34, Mladost (Bački Jarak) 33, Bilećaninin (Sečanj) 33, Jedinstvo (Stanišić) 31, Železnilar (Inđija) 30, Bratstvo (Subotica) 30, Partizan (Subotica) 30, Radnički (Sutjeska) 28, Radnički (Ratkovo) 21, Radnički (Šid) 8 bodova.
          Leta 1968. godine ukinuta je Severna grupa Srpske lige. Vojvođanska liga postala je takmičenje trećeg ranga i sa njom su osam prvih klubova napredovali.

          SEVERNO-BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Polet (Nakovo) 51, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 46, Jedinstvo (Novi Bečej) 37, Bratstvo (Elemir) 33, Sloboda (Novi Kozarci) 31, Vojvodina (Novo Miloševo) 31, Mladost (Banatski Despotovac) 31, Napredak (Četereg) 30, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 29, Crvena zvezda (Rusko Selo) 28, ASK (Aradac) 27, Borac (Velike Livade) 25, ŽFK Banat (Zrenjanin) 22, Crvena zvezda (Mokrin) 21, Lehel (Mužlja) 19, Radnički (Jaša Tomić) 19 bodova.
          Polet (Nakovo) je u Kvalifikacijama za Vojvođansku ligu eliminisan od AFK-a iz Ade. U Adi je domaćin pobedio 6:1, a u Nakovu je bilo 0:0. Polet, Kozara, Jedinstvo, Bratstvo i Sloboda plasirali su se u novoformiranu Banatsku ligu.

          OPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vojvodina (Perlez) 43 (114:19), Mladost (Lukićevo) 43 (114:25), Drugi oktobar (Kumane) 35, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 31, Zlatica 30, Vulkan (Zrenjanin) 29, Sloga (Perlez) 25, Zadrugar (Lazarevo) 24, Omladinac (Botoš) 20, Jedinstvo (Ečka) 20, Železničar (Orlovat) 18, MSK (Mihajlovo) 18, Napredak (Stajićevo) 16, Unirea (Jankov Most) 12 bodova.

          Kvalifikacije za Područnu ligu Zrenjanin igrali su se prvaci četiri grupe. Begej je u Kikindi pobedio tim Izviđača 5:2, a potom i u Žitištu 2:0. Vojvodina je dva puta pobedila Slogu, u Jarkovcu 2:1 i u Perlezu 3:2.

 

Mladost (Lukićevo) 1967. godine - stoje: Jovo Pejkić, predsednik Nedeljko Prodanović, Rado Simić, Milan Novaković, Vlado Todorović,                  Milan Đurić, Mićo Džinkić, Petar Đurić, Slavko Mišić, čuče: Milo Ilić, Radoje Džinkić, Savo Jakšić, Mile Lukić, Boro Jeftić.


(c) Fudbalski savez Grada Zrenjanin, Karađorđev trg 100, 23000 Zrenjanin